Archiwum ogłoszeń parafialnych - rok 2018

 

III Niedziela Wielkanocna, 15 kwietnia 2018 r.


 1. W związku ze Światowym Dniem Ziemi Wójt gminy Wólka oraz Harcerze  zapraszają wszystkich Mieszkańców gminy Wólka do włączenia się w dniu 21 kwietnia (sobota) w akcję sprzątania osiedla i okolic. Rozpoczynamy o godz. 15:00 pod Orlikiem, a na zakończenie śpiewogranie przy ognisku. Więcej informacji na stronie gminy.
 2. Również w sobotę (21.04.) Fundacja Biała Róża zaprasza na praktyczne szkolenie NORDIC WALKING z certyfikowanym instruktorem. Start o godz. 16:00 spod Orlika, na zakończenie ognisko z kiełbaskami. Szczegółowe informacje na stronie gminy.
 3. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak również za ofiary, które wpływają na nasze konto parafialne.
 5. Policja przestrzega przed wyłudzaniem pieniędzy od Seniorów na tzw. wnuczka. Szczegóły na afiszu w gablocie.

 


Niedziela Miłosierdza Bożego, 8 kwietnia 2018 r.

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę wszystkim parafianom biorącym udział w Nowennie do Bożego Miłosierdzia. Dziękuję Ks. Konradowi Żyśko za obecność w naszej Wspólnocie parafialnej i za sprawowanie mszy św. odpustowej oraz wygłoszone Słowo Boże.
 2. Jutro, w poniedziałek (09.04) uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z (25.03). W Kościele katolickim jest to Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu jest możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja polega na praktyce modlitwy i dobrowolnych dzieł pokutnych w intencji poczętego dziecka, którego narodziny są zagrożone. Zachęcamy serdecznie do tej pięknej praktyki modlitwy w obronie poczętego życia.
 3. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych i Rodziców w przyszłą niedzielę (15.04) po mszy św. o godz. 11.00. Poświęcimy i rozdamy dzieciom książeczki pierwszokomunijne.
 4. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką.
 5. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane Biskupiakiem zaprasza uczniów kończących w tym roku gimnazja na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 11 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na rok szkolny 2018/19. W związku z wygaszaniem gimnazjum Biskupiaka została rozszerzona oferta klas licealnych. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej szkoły.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak również za ofiary, które wpływają na nasze konto parafialne.

 


Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwiertnia 2018 r.


 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom za modlitwę i za tak liczne zgromadzenie liturgiczne podczas obchodów Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Państwu Drykom za piękne palmy, które rokrocznie zdobią naszą procesję w Niedzielę Palmową; Pani Marcie Kasprzyk za projekt i przygotowanie Grobu Pańskiego; Panu organiście Ryszardowi Adamcowi za przygotowanie śpiewów; Pani Annie Mirońskiej i Panu Romanowi Lipskiemu za wszelką pomoc; Młodzieży za przygotowanie czytań i śpiewów liturgicznych; Górnikom i Harcerzom za czuwanie przy Grobie Pańskim; Ministrantom i wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię i procesje.
 2. W przyszłą niedzielę (08.04) w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada nasz główny odpust parafialny. Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
 3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia połączona z mszą św. o godz. 18.00. Niech będzie to nasze duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowych.
 4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek (6.04) o godz. 19.00.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę: w Wielki Czwartek, Wielką Sobotę i w Wielkanoc przeznaczone na potrzeby naszej parafii; w Wielki Piątek przeznaczone na utrzymanie Miejsc Świętych w Jerozolimie; dzisiejsze ofiary na rzecz KUL-u i ofiary dla biednych i potrzebujących w Wielką Sobotę. 


 

Niedziela Męki Pańskiej, 25 marca 2018 r.

 

 1. Informacje na temat obchodów Wielkiego Tygodnia w Aktualnościach
 2. Do chorych z Komunią św. wielkanocną udam się we wtorek (27.03) po mszy św. wieczornej. Adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 3. Przypominam, że do sakramentu pokuty można przystąpić kwadrans przed wieczorną mszą św.
 4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (08.04) w naszej parafii główny odpust. Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


 

V Niedziela Wielkiego Postu, 18 marca 2018 r.

 

 

 1. Bóg zapłać Księdzu Pawłowi za wygłoszone, dla naszej Wspólnoty parafialnej, rekolekcje wielkopostne.
 2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.40.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej zwana popularnie Niedzielą Palmową. O godz. 11.00, przed naszą kaplicą, procesja z palmami. Zachęcamy, szczególnie dzieci, o przyniesienie palm.
 4. Przypominamy, że można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania codziennie, kwadrans przed wieczorną mszą św.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty.

 

 


 

IV Niedziela Wielkiego Postu 2018 r.

 1. W piątek 16 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej wyjątkowo, ze względu na rekolekcje, po mszy św. o godz. 19.00. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 2. W gablotach i na naszej stronie internetowej jest wywieszony plan rekolekcji wielkopostnych.
 3. Tradycją stało się to, że ofiary jakie będziemy składać na tacę w czasie rekolekcji (tj. w piątek i sobotę), będą przeznaczone na cele parafialne. Tegoroczne ofiary przeznaczymy na rachunki za ogrzewanie kaplicy.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 19.30.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


 

III Niedziela Wielkiego Postu, 4 marca 2018 r. 1. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 2. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 3. Konferencje przedmałżeńskie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 4. SP nr 19 na Czwartku (dawne Gimnazjum nr 19) prowadzi zapisy uczniów do klas I, IV i VII. Szczegóły na plakacie.
 5. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


 

II Niedziela Wielkiego Postu, 25 lutego 2018 r.

 1. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 2. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od 17.30.
 4. Konferencje przedmałżeńskie dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 w Lublinie, zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych, który odbędzie się 1 marca (czwartek) w godz. 17.00 - 19.00. Rodzice będą mogli zapoznać się z Gronem Pedagogicznym oraz zapleczem naukowym szkoły.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 8. Misjonarki i misjonarze poprzez służbę ubogim i potrzebującym pomocy są zarazem świadkami miłosierdzia Kościoła. Z oddaniem pielęgnują chorych, pocieszają strapionych, karmią głodnych, zaradzają wielu potrzebom sierot, starców i niepełnosprawnych. Są solidarni z tymi, których wyklucza współczesny świat. W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy pragnę serdecznie podziękować wszystkim wiernym za stałą troskę o misje. Dzięki Waszej modlitwie i ofiarności misjonarze głoszą Ewangelię i budują wspólnoty wiary na wszystkich kontynentach. Jednocześnie ośmielam się prosić, byście nie ustawali w hojności, przekazując dzisiaj ofiarę do puszek na rzecz misji lub wysyłając sms-a na numer 72032 o treści „misje”. Dzieło to wspiera polskich misjonarzy. Tylko w ubiegłym roku, dzięki Waszej ofiarności, mogło zrealizować ponad 220 projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych na misjach w najbiedniejszych krajach świata. Możemy o nich dowiedzieć się więcej ze strony internetowej misje.pl. Zapewniając o modlitwie i wdzięczności za pomoc misjom, z serca Wszystkim błogosławię - bp Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Przed kaplicą jest zbiórka do puszek na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

 


 

I Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego 2018 r.


 1. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30
 2. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 18.00.
 3. Dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński nauki przedmałżeńskie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub drogą mailową.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w terminie od 16. do 18. marca.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


 

VI Niedziela Zwykła, 11 lutego 2018 r.

 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 4. W okresie Wielkiego Postu, dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, będą prowadzone nauki przedmałżeńskie. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub drogą mailową.
 5. Przypominamy, że w Domu Parafialnym we czwartki w godz. od 12.00-18.00 dyżuruje psycholog. Można korzystać z porad psychologicznych po wcześniejszym umówieniu się.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


V Niedziela Zwykła, 4 lutego 2018 r.

 1. Zakończyliśmy ferie zimowe organizowane przez naszą parafię. Wzięło w niej udział 85. dzieci. Składam serdeczne Bóg zapłać Wójtowi Gminy Wólka Edwinowi Gotratowi za pomoc w organizacji ferii. Dziękuję wszystkim wolontariuszom: Agnieszce Wardzie za koordynację opiekuńczą, młodzieży z naszej parafii za opiekę nad dziećmi, Studentom Uniwersytetu Medycznego, Pani Elżbiecie Caban (właścicielce cukierni „Elka” z Leonowa) za słodycze i napoje. Dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świdnika Dużego, Policji z Ruchu Drogowego w Lublinie, Pani Małgorzacie Podniesińskiej z Biblioteki na Osiedlu. Dziękuję Panu Bartoszowi Waligórskiemu (właścicielowi Skate Town - Parku Rozrywki - Wrotkarnia w Lublinie) za darmowe zajęcia na torze wrotkarskim. Dziękuję Panu Adamowi Królowi (właścicielowi drukarni „Standruk”) za wycieczkę do drukarni, prezentacje druku książek oraz za prezenty dla dzieci. Dziękuję Panu Ryszardowi Iwanickiemu (właścicielowi Kliniki Zwierząt Małych w Lublinie) za wycieczkę po klinice i hotelu dla zwierząt. Dziękuję Panu Markowi Bryła za przewoź autokarem dzieci na wycieczki. Za zajęcia integracyjne dziękuję: Pani Iwonie Wardzie, nauczycielom z Lublina, Markowi Buremu - za zajęcia Karate Tradycyjne, Pani Oldze Padała za zajęcia z tańca, Pani Psycholog Paulinie Staszczak-Janczarek, oraz naszym Parafianom, którzy nam wiele pomogli, a chcą być anonimowi.
 2. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.


IV Niedziela Zwykła, 28 stycznia 2018 r.

 

 

 

 1. Jutro rozpoczynamy ferie zimowe organizowane przez naszą parafię i Wójta Gminy Wólka Edwina Gotrata. Zapraszamy zapisane dzieci w godz. od 10.00 do 15.00. Chętni wolontariusze mogą się zgłosić po mszy św. w zakrystii.
 2. W piątek (02.02) święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Prosimy zabrać ze sobą gromnice.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy: piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 4. Już po raz 65 z kolei obchodzony jest dziś Światowy Dzień Walki z Trądem. Pochylamy się w łączności z wieloma innymi krajami świata nad problemem trądu, chorobą ciągle obecną w najbiedniejszych częściach kuli ziemskiej. Pomimo wszelkich starań, aby ją zwalczyć, ta choroba dotyka wciąż miliony ludzi, skazując ich nie tylko na cierpienie fizyczne, ale także na cierpienie psychiczne, spowodowane niemal automatyczną marginalizacją tych, którzy na nią zapadają. Tymczasem trąd już jest uleczalny i nie musi być wyrokiem śmierci czy wygnania dla chorych. Przy wyjściu z kaplicy można do puszek złożyć ofiarę pieniężną, na rzecz trędowatych.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


III Niedziela Zwykła, 21 stycznia 2018 r.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Przyjęło nas 71 % mieszkańców naszej Parafii. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie przejawy życzliwości i gościnności. Przypominam, że ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej zostaną w całości przeznaczone na budowę dachu kościoła.
 2. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii od 29 stycznia do 02 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 3. Zakupiliśmy deski na wykonanie dachu. Składam serdeczne „Bóg zapłać” firmie Droper z Turki, z ul. Jeżynowej za sfinansowanie zakupu. Dziękuje również za pomoc w rozładowaniu desek Panom: Tadeuszowi Niewińskiemu, Zbigniewowi Leszczyńskiemu, Markowi Motyce, Tadeuszowi Kępińskiemu i Krzysztofowi Ciołkowi.
 4. Nasza Parafia bierze udział w akcji zbierania pluszaków na rzecz dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Pluszaki mogą być nowe lub używane. Jeśli są używane prosimy, by je wyprać. Można je przynieść do zakrystii.
 5. Mamy księgę intencji mszalnych na rok 2018. Można rezerwować terminy mszy św. za naszych bliskich zmarłych lub o błogosławieństwo Boże dla żyjących.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 

 


 

II Niedziela Zwykła, 14 stycznia 2018 r.

 1. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii od 29 stycznia do 02 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 2. Od piątku wracamy do porządku odprawiania mszy św. w tygodniu o godz. 18.00.
 3. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  15.01.2018 – poniedziałek: Konwaliowa 21, 23.
  16.01.2018 – wtorek: Jarzębinowa 1, 3, 4.
  17.01.2018 – środa: Lipowa, Jeżynowa, wizyty uzupełniające.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne na nasze konto parafialne.

 


Chrzest Pański, 7 stycznia 2018 r.

 

 1. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna na tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  08.01.2018 – poniedziałek:     Jaśminowa 2, Konwaliowa 9.
  09.01.2018 – wtorek:        Jaworowa 13, Jesionowa (domki).
  10.01.2018 – środa:            Klonowa, Jesionowa 18.
  11.01.2018 – czwartek:        Brzozowa, Jaworowa 15.
  12.01.2018 – piątek:        Topolowa 1-11 i domki, Jagodowa, Żurawinowa.
  13.01.2018 – sobota:
  od godz. 9.00 Berberysowa.
  od godz. 15.00 Jarzębinowa 2, 6.
 3. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii w pierwszym tygodniu (29 stycznia – 2 lutego w godz. od 10.00 do 15.00). Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.