Archiwum ogłoszeń parafialnych - rok 2019

 

XV Niedziela Zwykła, 14 lipca 2019 r.


 1. W dniach 21-28 lipca 2019 obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym, w przyszłą niedzielę (21.07) po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami mechanicznymi. W całej Polsce w tym dniu będą zbierane ofiary na fundusz MIVA, z którego są nabywane samochody dla misjonarzy polskich pracujących na misjach.
 2. 27 lipca na trasie Łęczna - Zawieprzyce odbędzie się spływ kajakowy dla małżeństw. Akcję organizuje Oaza Lublin. Szczegóły na stronie internetowej oaza.lublin.pl.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Jest prasa katolicka.
 5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.


XIV Niedziela Zwykła, 7 lipca 2019 r. 1. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych.
 2. Spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików „Skorpion” odbywają się w niedziele od 14.30 do 17.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.


XIII Niedziela Zwykła, 30 czerwca 2019 r.

 

 1. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych, po wcześniejszym, telefonicznym, umówieniu się.
 2. Spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików „Skorpion” odbywają się w niedziele od 14.30 do 17.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.


Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu!
Nakładem wydawnictwa „Gaudium” opublikowana została książka zatytułowana „Cud. W 1949 roku Lublin stał się Częstochową”. Ta solidna i obszernie udokumentowana praca Marioli Błasińskiej przypomina, że mija 70 lat od wydarzeń, które odbiły się szerokim echem w całym kraju.
Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na uroczystą Eucharystię w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Naszej modlitwie będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Marian Rojek, pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami miasta.        
Następnego dnia rozpocznie się w Lublinie X Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores z udziałem chórów z Europy Środkowo-Wschodniej.
Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy 41. Lubelska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zachęcam do wsparcia funduszu Idę z Tobą. Pielgrzymi, którzy skorzystają z pomocy tego funduszu, poniosą na Jasną Górę intencje ofiarodawców.
Zawierzając Was, Drodzy Wierni, macierzyńskiemu wstawiennictwu Maryi, z serca wszystkim błogosławię - Wasz biskup Stanisław.


XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019 r.

 

 1. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 27. czerwca (czwartek) o godz. 18.00. Po mszy św. wyruszymy w procesji do 4 ołtarzy na placu obok kaplicy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Przy czwartym ołtarzu poświęcimy wianki i będzie specjalne indywidualne błogosławieństwo małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.
 2. W piątek (28. 06) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Procesji Bożego Ciała: Przygotowującym ołtarze, Dzieciom, Księżom: Pawłowi i Mariuszowi za dbanie o porządek w czasie procesji, Ministrantom, Harcerzom, Panu Organiście Ryszardowi i wszystkim tak licznie zgromadzonym na procesji.
 4. Przypominamy, że w miesiącu czerwcu po mszy św. odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. Modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla całej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne a szczególnie za ofiarę pieniężną od Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. Przeznaczamy je na budowę kościoła.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. W uroczystość Bożego Ciała do sakramentu małżeństwa przystąpili: Elżbieta Michalska i Adam Kudła. Nowożeńcom życzymy wiele laska Bożych na nowej drodze życia.
 8. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Teresa Wardak. Pomódlmy się za duszę zmarłej…


Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 16 czerwca 2019 r.

 

 

 1. Procesja Bożego Ciała 20. czerwca (czwartek) będzie wyrazem naszej czci do Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. Procesja rozpocznie się mszą św. o godz. 9.00. Po mszy (bez homilii) wyruszymy w uroczystej procesji ulicami: Malinową, Jagodową, Berberysową, Borówkową, Dębową, Brzozową, Bukową, Klonową, Jeżynową, Malinową. Przy drugim ołtarzu (ul. Brzozowa) będzie homilia. Potem udamy się procesyjnie do kaplicy na mszę św. o godz. 11.00 (bez homilii). Tak więc, można rozpocząć osobistą procesję mszą św., lub mszą św. zakończyć. Proszę serdecznie o udekorowanie trasy, domów. Zachęcam dziewczynki do sypania kwiatów. Niech będzie to wyraz naszej radości za wszelkie łaski Boże.
 2. Próba dziewczynek do sypania kwiatów w poniedziałek po mszy św. wieczorowej o godz. 19.00.
 3. W tym tygodniu na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie Dzieci Pierwszokomunijne na tzw. Biały Tydzień. Będziemy się modlić za Waszych Rodziców, Rodzeństwo, Babcie, Dziadków i całą Rodzinę.
 4. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za piękne posprzątanie i dbałość o wystrój naszej kaplicy.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich Rodzin w piątek (21.06) od godz. 16.30. Po spowiedzi spotkanie organizacyjne.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 7. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 9 czerwca 2019 r.


 

 1. Nabożeństwa czerwcowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach Litanią do Serca Pana Jezusa.
 2. W związku z uroczystością Zesłania Ducha Świętego, dzisiaj po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Kościół Domowy.
 3. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy w Tradycji Kościoła drugi dzień Zielonych Świąt, tj. święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Przy wyjściu z kaplicy jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 7. Słowo Metropolity Lubelskiego po odejściu śp. Arcybiskupa Bolesława Pylaka…

Umiłowani w Chrystusie Panu!
W dniu 6 czerwca w południe odszedł do Domu Niebieskiego Ojca Ksiądz Arcybiskup Bolesław Pylak. Odszedł w momencie, w którym Kościół modlił się do Maryi, Królowej nieba, radującej się ze zmartwychwstania Chrystusa, który jest naszym życiem i zmartwychwstaniem.
Ks. abp Bolesław Pylak urodził się 20 sierpnia 1921 roku. Święcenia przyjął 29 czerwca 1948 roku z rąk ówczesnego biskupa lubelskiego Stefana Wyszyńskiego. Na KUL-u studiował teologię dogmatyczną, a następnie pełnił funkcję wykładowcy i profesora. Przez wiele lat był wicerektorem seminarium duchownego.
Święcenia biskupie przyjął w dniu 29 maja w 1966 roku, obierając zawołanie „Tobie, Panie, zaufałem”. Był pierwszym biskupem wyświęconym w II tysiącleciu chrześcijaństwa w Polsce. Przez dziewięć lat posługiwał jako biskup pomocniczy. W latach 1975-1997 pełnił posługę biskupa diecezjalnego i Wielkiego Kanclerza KUL, a w latach 1992-1997 pierwszego arcybiskupa metropolity lubelskiego.
Czas jego pasterzowania zaowocował licznymi inicjatywami i działaniami. Wspierał aktywnie tworzenie wspólnot modlitewno-formacyjnych wśród laikatu, rozwijał działalność dobroczynną w parafiach. Jako wielki czciciel Matki Bożej przeprowadził kilka uroczystości koronacyjnych w sanktuariach maryjnych. Zwołał II Synod Diecezji Lubelskiej. Przyczynił się do budowy ponad 400 kościołów i kaplic, pomnożył znacząco ilość parafii w diecezji. Zabiegał o wzrost powołań kapłańskich i zakonnych, troszcząc się o należytą formację alumnów. Założył katolicką rozgłośnię radiową oraz wydawnictwo diecezjalne. W roku 1987 miał szczęście gościć w Lublinie świętego Jana Pawła II.
Jako Wielki Kanclerz KUL zabiegał o wysoki poziom nauczania akademickiego i o pełną wolność dla Uniwersytetu. Za swoją działalność patriotyczną i zasługi w walce o niepodległość otrzymał szereg ważnych odznaczeń. Dzięki osobistej postawie pokory, skromności i umiejętności dostrzegania ludzkich trosk wierni oraz duchowieństwo archidiecezji otaczali go wielkim szacunkiem, czcią i wdzięcznością.
Serdecznie zapraszam wszystkich na uroczystości pogrzebowe do naszej Archikatedry w najbliższy wtorek, 11 czerwca, o godzinie 11.00. Zamiast wieńców i kwiatów prosimy o ofiarę na rzecz Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
Wdzięczni za dziesięciolecia gorliwej posługi zmarłego Pasterza zanosimy gorącą modlitwę. Wasz Biskup Stanisław


Wniebowstąpienie Pańskie, 2 czerwca 2019 r.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 2. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców w piątek (7 czerwca) o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 3. Przypominamy, że I Komunia Święta w naszej parafii będzie 16. czerwca o godz. 11.00, a Rocznica I Komunii Świętej 23. czerwca o godz. 11.00.
 4. Dziś przypada XII Święto Dziękczynienia. W tym roku dziękujemy Bogu za dwóch wielkich pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. W całej Polsce zbierane są ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Przy wyjściu z kaplicy ministranci zbierają ofiary do puszek.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 6. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła, na 2. kwartał.
 8. Parafia w Wólce organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i Lichenia w dniach 22 i 23 czerwca. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

 


VI Niedziela Wielkanocna, 26 maja 2019 r.

 

 1. Wczoraj ks. Adam Sowa w archikatedrze przyjął święcenia kapłańskie, Msza święta prymicyjna w naszej kaplicy odbędzie się w niedzielę 2 czerwca o godz. 11, serdecznie zapraszamy.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. ok. godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu, w środę (29.05) obchodzimy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek (31.05) święto Nawiedzenia NMP. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 5. Ponad 120 uszkodzonych budynków naliczono po przejściu trąby powietrznej w gminie Wojciechów. Zostały zerwane i uszkodzone dachy, ucierpiały 42 gospodarstwa, jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Skala uszkodzeń wciąż jest szacowana, ale już wiadomo, że koszty odbudowy powstałych uszkodzeń będą ogromne. Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę środków finansowych dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną. Przy wyjściu z kaplicy można złożyć datek do puszki.
 6. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję też za ofiary składane drogą elektroniczną.

 

 


 

V Niedziela Wielkanocna, 19 maja 2019 r.

 1. Kontynuujemy prace budowlane kościoła. Prace te potrzebują wsparcia finansowego i modlitewnego. Zachęcam serdecznie wszystkich parafian do pomocy. Są przygotowane listy mieszkańców. Bardzo proszę chętne osoby z poszczególnych bloków, czy ulic, o pomoc w zbieraniu ofiar na budowę na drugi kwartał. Przypominam również o możliwości odpisu z podatku ofiar na budowę kościoła. Wiele osób z naszej parafii z tego korzysta. Szczegóły, jak to uczynić, są zamieszczone na naszej stronie internetowej i w gablotach przy kaplicy.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. ok. godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu, w piątek (24.05) obchodzimy wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 4. Spotkanie pielgrzymów udających się do Krakowa-Łagiewnik, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w piątek (24. maja) po nabożeństwie majowym o godz. 19.00. Wyjazd, z parkingu przy kaplicy, w sobotę (25. maja) o godz. 4.30.
 5. Grupa z Domowego Kościoła prowadząca modlitwy uwielbienia zaprasza do chętnych do współpracy. Próba przed adoracją, zaplanowaną na 9 czerwca, dzisiaj na plebanii o godz. 19.00.
 6. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję też za ofiary składane drogą elektroniczną.


IV Niedziela Wielkanocna, 12 maja 2019 r.

 

 1. Kontynuujemy prace budowlane kościoła. Dziękuję Panu Tadeuszowi Niewińskiemu za wykonanie przyłącza gazowego do kościoła. Wykonujemy: elewację klinkierową kościoła; montujemy konstrukcję drewnianą dachu; budujemy ściany wewnątrz kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia; zakupiliśmy wełnę izolacyjną dachu; trwają rozmowy na temat zakupu blachy dachowej, okien i drzwi. Prace te potrzebują wsparcia finansowego i modlitewnego. Zachęcam serdecznie wszystkich parafian do pomocy. Są przygotowane listy mieszkańców. Bardzo proszę chętne osoby z poszczególnych bloków, czy ulic, o pomoc w zbieraniu ofiar na budowę na drugi kwartał. Przypominam również o możliwości odpisu z podatku ofiar na budowę kościoła. Wiele osób z naszej parafii z tego korzysta. Szczegóły, jak to uczynić, są zamieszczone na naszej stronie internetowej i w gablotach przy kaplicy.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. Przypominamy, że I Komunia Święta w naszej parafii będzie 16. czerwca o godz. 11.00, a Rocznica I Komunii Świętej 23. czerwca o godz. 11.00.
 4. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta: w poniedziałek (13.05) – wspomnienie MB Fatimskiej, we wtorek (14.05) - św. Macieja Apostoła; w czwartek (16.05) - św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców  w przyszłą niedzielę (19 maja) po mszy św. o godz. 11.00. Poświęcimy i rozdamy książeczki pierwszokomunijne.
 6. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję też za ofiary składane drogą elektroniczną.

 


III Niedziela Wielkanocna, 5 maja 2019 r.


 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna tydzień biblijny, zachęcamy do lektury Pisma Świętego w rodzinach.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po Mszy św. o godz. 18.00 Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu obchodzimy następujące obchody liturgiczne: w poniedziałek – Święto Świętego Filipa i Jakuba, w środę – uroczystość Św. Stanisława głównego patrona Polski i archidiecezji Lubelskiej.
 4. Przypominamy, że w poniedziałki o godz. 20.00 odbywają się w Domu Parafialnym zajęcia rehabilitacyjne „zdrowy kręgosłup”.
 5. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

 


 

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia 2019 r. 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę wszystkim parafianom biorącym udział w Nowennie do Bożego Miłosierdzia. Dziękuję Ks. kan. Krzysztofowi Kołodziejczykowi za obecność w naszej Wspólnocie parafialnej i za sprawowanie mszy św. odpustowej oraz wygłoszone Słowo Boże. O godz. 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W sposób szczególny będziemy się modlić o uzdrowienie dla Alicji.
 2. W piątek (03.05) uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedziele: 9.00, 11.00 i 18.00.
 3. Z okazji 10-lecia Parafii organizujemy pielgrzymkę pt. „Do Jezusa Miłosiernego”. Cel pielgrzymki: Kraków (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II) - Kalwaria Zebrzydowska (Sanktuarium Matki Bożej, Kalwaria) - Wadowice (Sanktuarium i Dom Jana Pawła II, kremówki). Termin pielgrzymki: 25-26 maja (sobota-niedziela). Koszt 200 zł. zawiera: przejazd autokarem, nocleg, obiadokolację, śniadanie, ubezpieczenie, bilety wstępu do muzeum. Zapisy po mszy św. u księdza proboszcza. A zapisani proszeni są o uzupełnienie danych osobowych.
 4. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak również za ofiary, które wpływają na nasze konto parafialne.

 


Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia 2019 r.

 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom za modlitwę i za tak liczne zgromadzenie liturgiczne podczas obchodów Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Państwu Drykom za piękne palmy, które rokrocznie zdobią naszą procesję w Niedzielę Palmową; Panu Mirosławowi Stoli za projekt i przygotowanie Grobu Pańskiego, Pani Monice Franczak za kompozycje kwiatowe; Panu organiście Ryszardowi Adamcowi za przygotowanie śpiewów; Pani Annie Mirońskiej i Panu Romanowi Lipskiemu za wszelką pomoc; Młodzieży za przygotowanie czytań i śpiewów liturgicznych; Harcerzom za czuwanie przy Grobie Pańskim; Ministrantom i wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię i procesje.
 2. W przyszłą niedzielę (28.04) w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada nasz główny odpust parafialny. Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
 3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia połączona z mszą św. o godz. 18.00. Niech będzie to nasze duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowych.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę: w Wielki Czwartek, Wielką Sobotę i w Wielkanoc przeznaczone na potrzeby naszej parafii; w Wielki Piątek przeznaczone na utrzymanie Miejsc Świętych w Jerozolimie; dzisiejsze ofiary na rzecz KUL-u i ofiary dla biednych i potrzebujących w Wielką Sobotę.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

 


Niedziela Męki Pańskiej, 14 kwietnia 2019 r.


 

 1. Informacje na temat obchodów Wielkiego Tygodnia
 2. Do chorych z Komunią św. wielkanocną udam się w środę (17.04) po mszy św. wieczornej. Adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 3. Przypominam, że do sakramentu pokuty można przystąpić kwadrans przed wieczorną mszą św.
 4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (28.04) w naszej parafii główny odpust. Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

 


 

V Niedziela Wielkiego Postu, 7 kwietnia 2019 r.

 1. Bóg zapłać Księdzu Stanisławowi za wygłoszone, dla naszej Wspólnoty parafialnej, rekolekcje wielkopostne.
 2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej zwana popularnie Niedzielą Palmową. O godz. 11.00, przed naszą kaplicą, procesja z palmami. Zachęcamy, szczególnie dzieci, o przyniesienie palm.
 4. Z okazji 10-lecia Parafii organizujemy pielgrzymkę pt. „Do Jezusa Miłosiernego”. Cel pielgrzymki: Kraków (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II) - Kalwaria Zebrzydowska (Sanktuarium Matki Bożej, Kalwaria) - Wadowice (Sanktuarium i Dom Jana Pawła II, kremówki). Termin pielgrzymki: 25-26 maja (sobota-niedziela). Koszt 200 zł. zawiera: przejazd autokarem, nocleg, obiadokolację, śniadanie, ubezpieczenie, bilety wstępu do muzeum. Zapisy po mszy św. u księdza proboszcza.
 5. Przypominamy, że można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania codziennie, kwadrans przed wieczorną mszą św.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty.


IV Niedziela Wielkiego Postu, 31 marca 2019 r.


 

 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej wyjątkowo, ze względu na rekolekcje, po mszy św. o godz. 19.00. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 2. W gablotach i na naszej stronie internetowej jest wywieszony plan rekolekcji wielkopostnych.
 3. Tradycją stało się to, że ofiary jakie będziemy składać na tacę w czasie rekolekcji (tj. w piątek i sobotę), będą przeznaczone na cele parafialne. Tegoroczne ofiary przeznaczymy na rachunki za ogrzewanie kaplicy.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

 


 

III Niedziela Wielkiego Postu, 24 marca 2019 r.


 1. Jutro, w poniedziałek, (25.03) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele katolickim jest to Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu jest możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja polega na praktyce modlitwy i dobrowolnych dzieł pokutnych w intencji poczętego dziecka, którego narodziny są zagrożone. Zachęcamy serdecznie do tej pięknej praktyki modlitwy w obronie poczętego życia.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 4. Konferencje przedmałżeńskie dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 5. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


II Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2019 r.


 

 1. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 18.00.
 4. Konferencje przedmałżeńskie dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 7. Misjonarki i misjonarze poprzez służbę ubogim i potrzebującym pomocy są zarazem świadkami miłosierdzia Kościoła. Z oddaniem pielęgnują chorych, pocieszają strapionych, karmią głodnych, zaradzają wielu potrzebom sierot, starców i niepełnosprawnych. Są solidarni z tymi, których wyklucza współczesny świat. W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy pragnę serdecznie podziękować wszystkim wiernym za stałą troskę o misje. Dzięki Waszej modlitwie i ofiarności misjonarze głoszą Ewangelię i budują wspólnoty wiary na wszystkich kontynentach. Jednocześnie ośmielam się prosić, byście nie ustawali w hojności, przekazując dzisiaj ofiarę do puszek na rzecz misji. Dzieło to wspiera polskich misjonarzy. Tylko w ubiegłym roku, dzięki Waszej ofiarności, mogło zrealizować ponad 220 projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych na misjach w najbiedniejszych krajach świata. Możemy o nich dowiedzieć się więcej ze strony internetowej misje.pl. Zapewniając o modlitwie i wdzięczności za pomoc misjom, z serca Wszystkim błogosławię - bp Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Przed kaplicą jest zbiórka do puszek na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

 

 


I Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca 2019 r. 

 1. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 2. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 18.00.
 3. Dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński nauki przedmałżeńskie dziś i w kolejne niedziele o godz. 19.00. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub drogą mailową.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w terminie od 5. do 7. kwietnia.
 5. Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty, który odbędzie się 16 marca 2019 r. w godzinach 10.00-12.00. Szkoła zapewnia  bezpłatny dowóz pod wykwalifikowaną opieką, świetlicę w godzinach dostosowanych do potrzeb rodziców, bogatą bazę dydaktyczną,  infrastrukturę  sportową, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


 

VIII Niedziela Zwykła, 03 marca 2019 r.

 

 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.W okresie Wielkiego Postu, dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, będą prowadzone nauki przedmałżeńskie. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub drogą mailową. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedziele w Domu Parafialnym o godz. 19.00.
 4. Dyrektor katolickiej publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie, mieszczącej się przy al. Warszawskiej 31, informuje, że istnieje możliwość przeniesienie ucznia do klas IV i VII w nadchodzącym roku szkolnym. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte, które odbędą się w niedzielę 10 marca 2019 r. w godzinach od 10.00 do 14.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


VII Niedziela Zwykła, 24 lutego 2019 r.

 

 1. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Kalinowszczyzna 70, zaprasza Rodziców na dzień otwartych drzwi, dnia 27 lutego (środa) w godzinach 17.00-19.00.
 2. Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza przy ul. Szkolnej 6 przyjmuje zapisy do klas 1-7 na rok 2019/2020. Zaprasza Rodziców na Dni Otwartych Drzwi 28 lutego (czwartek) oraz 8 i 9 marca. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od 17.30.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 6. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Edward Kufrejski. Prośmy o radość życia wiecznego dla niego. Wieczny odpoczynek…

 


 

VI Niedziela Zwykła, 17 lutego 2019 r.


 1. Zakończyliśmy ferie zimowe organizowane przez naszą parafię. Wzięło w niej udział 75. dzieci. Składam serdeczne Bóg zapłać Wójtowi Gminy Wólka Edwinowi Gotratowi za pomoc w organizacji ferii. Dziękuję wszystkim wolontariuszom: Agnieszce Wardzie za koordynację opiekuńczą, młodzieży z naszej parafii za opiekę nad dziećmi, Studentom Politechniki Lubelskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, Pani Elżbiecie Caban (właścicielce cukierni „Elka” z Leonowa) za słodycze i napoje. Dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Turki, Policji z Niemiec, Pani Małgorzacie Podniesińskiej z Biblioteki na Osiedlu. Dziękuję Panu Bartoszowi Waligórskiemu (właścicielowi Skate Town - Parku Rozrywki - Wrotkarnia w Lublinie) za darmowe zajęcia na torze wrotkarskim i torze kartingowym. Za zajęcia integracyjne dziękuję: Pani Iwonie Wardzie, Panu Kamilowi Buremu - za zajęcia Karate Tradycyjne, oraz naszym Parafianom, którzy nam wiele pomogli, a chcą być anonimowi.
 2. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


V Niedziela Zwykła, 10 lutego 2019 r.


 

 1. Jutro rozpoczynamy ferie zimowe organizowane przez naszą parafię i Wójta Gminy Wólka Edwina Gotrata. Zapraszamy zapisane dzieci w godz. od 10.00 do 15.00. Prosimy zabrać ze sobą wrotki, rolki, kaski i ochraniacze.
 2. Jutro (11.02.) przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to jednocześnie 27. Światowy Dzień Chorych. Msza św. dla chorych, z sakramentem namaszczenia chorych, o godz. 18.00.
 3. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


IV Niedziela Zwykła, 3 lutego 2019 r.

 

 1. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii od 11 lutego do 15 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 2. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


 

III Niedziela Zwykła, 27 stycznia 2019 r.

 1. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii od 11 lutego do 15 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 3. W sobotę (02.02) święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Prosimy zabrać ze sobą gromnice.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 

 


II Niedziela Zwykła, 20 styczina 2019 r.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Przyjęło nas 69 % mieszkańców naszej Parafii. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie przejawy życzliwości i gościnności. Przypominam, że ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej zostaną w całości przeznaczone na budowę dachu kościoła.
 2. Powracamy do obowiązującego porządku. Msza św. wieczorna w tygodniu o sprawowana jest o godz. 18.00.
 3. Mamy księgę intencji mszalnych na rok 2019. Można rezerwować terminy mszy św. za naszych bliskich zmarłych lub o błogosławieństwo Boże dla żyjących.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 6. Wczoraj do sakramentu małżeństwa przystąpili: Ewelina Mazurek i Robert Bicki. Nowożeńcom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 


 

Chrzest Pański, 13 stycznia 2019 r.

 1. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna na tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  14.01.2019 – poniedziałek: Topolowa 1-11 i domki, Wiązowa
  15.01.2019 – wtorek: Lipowa, Wierzbowa, Zawilcowa, Świerkowa, Modrzewiowa.
  16.01.2019 – środa: Poziomkowa, Jarzębinowa 3, 4.
  17.01.2019 – czwartek: Jagodowa, Żurawinowa.
  18.01.2019 – piątek:  Jeżynowa, Wizyty uzupełniające.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 4. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.

 


Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 roku

 1. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  07.01.2019 – poniedziałek: Konwaliowa 3, 5, 13.
  08.01.2019 – wtorek: Jaśminowa 2, Konwaliowa 9.
  09.01.2019 – środa: Jesionowa (domki), Jaworowa 13.
  10.01.2019 – czwartek: Jesionowa 18, Jarzębinowa 1, Klonowa.
  11.01.2019 – piątek: Brzozowa, Jaworowa 15.
  12.01.2019 – sobota:
  • od godz. 9.00 Jarzębinowa 2, 6, Biskupie Kolonia.
  • od godz. 15.00 Wrzosowa, Konwaliowa 19, 21, 23.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 4. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Misje katolickie.
 5. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Jan Jankowski. Wieczny odpoczynek…