Archiwum ogłoszeń parafialnych - rok 2019

 

 

Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia 2019 r.

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom za modlitwę i za tak liczne zgromadzenie liturgiczne podczas obchodów Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Państwu Drykom za piękne palmy, które rokrocznie zdobią naszą procesję w Niedzielę Palmową; Panu Mirosławowi Stoli za projekt i przygotowanie Grobu Pańskiego, Pani Monice Franczak za kompozycje kwiatowe; Panu organiście Ryszardowi Adamcowi za przygotowanie śpiewów; Pani Annie Mirońskiej i Panu Romanowi Lipskiemu za wszelką pomoc; Młodzieży za przygotowanie czytań i śpiewów liturgicznych; Harcerzom za czuwanie przy Grobie Pańskim; Ministrantom i wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię i procesje.
 2. W przyszłą niedzielę (28.04) w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada nasz główny odpust parafialny. Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
 3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia połączona z mszą św. o godz. 18.00. Niech będzie to nasze duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowych.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę: w Wielki Czwartek, Wielką Sobotę i w Wielkanoc przeznaczone na potrzeby naszej parafii; w Wielki Piątek przeznaczone na utrzymanie Miejsc Świętych w Jerozolimie; dzisiejsze ofiary na rzecz KUL-u i ofiary dla biednych i potrzebujących w Wielką Sobotę.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

 


Niedziela Męki Pańskiej, 14 kwietnia 2019 r.


 1. Informacje na temat obchodów Wielkiego Tygodnia
 2. Do chorych z Komunią św. wielkanocną udam się w środę (17.04) po mszy św. wieczornej. Adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 3. Przypominam, że do sakramentu pokuty można przystąpić kwadrans przed wieczorną mszą św.
 4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (28.04) w naszej parafii główny odpust. Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

 


 

V Niedziela Wielkiego Postu, 7 kwietnia 2019 r.

 1. Bóg zapłać Księdzu Stanisławowi za wygłoszone, dla naszej Wspólnoty parafialnej, rekolekcje wielkopostne.
 2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej zwana popularnie Niedzielą Palmową. O godz. 11.00, przed naszą kaplicą, procesja z palmami. Zachęcamy, szczególnie dzieci, o przyniesienie palm.
 4. Z okazji 10-lecia Parafii organizujemy pielgrzymkę pt. „Do Jezusa Miłosiernego”. Cel pielgrzymki: Kraków (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II) - Kalwaria Zebrzydowska (Sanktuarium Matki Bożej, Kalwaria) - Wadowice (Sanktuarium i Dom Jana Pawła II, kremówki). Termin pielgrzymki: 25-26 maja (sobota-niedziela). Koszt 200 zł. zawiera: przejazd autokarem, nocleg, obiadokolację, śniadanie, ubezpieczenie, bilety wstępu do muzeum. Zapisy po mszy św. u księdza proboszcza.
 5. Przypominamy, że można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania codziennie, kwadrans przed wieczorną mszą św.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty.


IV Niedziela Wielkiego Postu, 31 marca 2019 r.


 

 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej wyjątkowo, ze względu na rekolekcje, po mszy św. o godz. 19.00. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 2. W gablotach i na naszej stronie internetowej jest wywieszony plan rekolekcji wielkopostnych.
 3. Tradycją stało się to, że ofiary jakie będziemy składać na tacę w czasie rekolekcji (tj. w piątek i sobotę), będą przeznaczone na cele parafialne. Tegoroczne ofiary przeznaczymy na rachunki za ogrzewanie kaplicy.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

 


 

III Niedziela Wielkiego Postu, 24 marca 2019 r.


 1. Jutro, w poniedziałek, (25.03) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele katolickim jest to Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu jest możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja polega na praktyce modlitwy i dobrowolnych dzieł pokutnych w intencji poczętego dziecka, którego narodziny są zagrożone. Zachęcamy serdecznie do tej pięknej praktyki modlitwy w obronie poczętego życia.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 4. Konferencje przedmałżeńskie dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 5. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


II Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2019 r.


 

 1. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 18.00.
 4. Konferencje przedmałżeńskie dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 7. Misjonarki i misjonarze poprzez służbę ubogim i potrzebującym pomocy są zarazem świadkami miłosierdzia Kościoła. Z oddaniem pielęgnują chorych, pocieszają strapionych, karmią głodnych, zaradzają wielu potrzebom sierot, starców i niepełnosprawnych. Są solidarni z tymi, których wyklucza współczesny świat. W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy pragnę serdecznie podziękować wszystkim wiernym za stałą troskę o misje. Dzięki Waszej modlitwie i ofiarności misjonarze głoszą Ewangelię i budują wspólnoty wiary na wszystkich kontynentach. Jednocześnie ośmielam się prosić, byście nie ustawali w hojności, przekazując dzisiaj ofiarę do puszek na rzecz misji. Dzieło to wspiera polskich misjonarzy. Tylko w ubiegłym roku, dzięki Waszej ofiarności, mogło zrealizować ponad 220 projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych na misjach w najbiedniejszych krajach świata. Możemy o nich dowiedzieć się więcej ze strony internetowej misje.pl. Zapewniając o modlitwie i wdzięczności za pomoc misjom, z serca Wszystkim błogosławię - bp Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Przed kaplicą jest zbiórka do puszek na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

 

 


I Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca 2019 r. 

 1. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 2. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 18.00.
 3. Dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński nauki przedmałżeńskie dziś i w kolejne niedziele o godz. 19.00. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub drogą mailową.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w terminie od 5. do 7. kwietnia.
 5. Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty, który odbędzie się 16 marca 2019 r. w godzinach 10.00-12.00. Szkoła zapewnia  bezpłatny dowóz pod wykwalifikowaną opieką, świetlicę w godzinach dostosowanych do potrzeb rodziców, bogatą bazę dydaktyczną,  infrastrukturę  sportową, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


 

VIII Niedziela Zwykła, 03 marca 2019 r.

 

 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.W okresie Wielkiego Postu, dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, będą prowadzone nauki przedmałżeńskie. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub drogą mailową. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedziele w Domu Parafialnym o godz. 19.00.
 4. Dyrektor katolickiej publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie, mieszczącej się przy al. Warszawskiej 31, informuje, że istnieje możliwość przeniesienie ucznia do klas IV i VII w nadchodzącym roku szkolnym. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte, które odbędą się w niedzielę 10 marca 2019 r. w godzinach od 10.00 do 14.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


VII Niedziela Zwykła, 24 lutego 2019 r.

 

 1. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Kalinowszczyzna 70, zaprasza Rodziców na dzień otwartych drzwi, dnia 27 lutego (środa) w godzinach 17.00-19.00.
 2. Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza przy ul. Szkolnej 6 przyjmuje zapisy do klas 1-7 na rok 2019/2020. Zaprasza Rodziców na Dni Otwartych Drzwi 28 lutego (czwartek) oraz 8 i 9 marca. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od 17.30.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 6. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Edward Kufrejski. Prośmy o radość życia wiecznego dla niego. Wieczny odpoczynek…

 


 

VI Niedziela Zwykła, 17 lutego 2019 r.


 1. Zakończyliśmy ferie zimowe organizowane przez naszą parafię. Wzięło w niej udział 75. dzieci. Składam serdeczne Bóg zapłać Wójtowi Gminy Wólka Edwinowi Gotratowi za pomoc w organizacji ferii. Dziękuję wszystkim wolontariuszom: Agnieszce Wardzie za koordynację opiekuńczą, młodzieży z naszej parafii za opiekę nad dziećmi, Studentom Politechniki Lubelskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, Pani Elżbiecie Caban (właścicielce cukierni „Elka” z Leonowa) za słodycze i napoje. Dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Turki, Policji z Niemiec, Pani Małgorzacie Podniesińskiej z Biblioteki na Osiedlu. Dziękuję Panu Bartoszowi Waligórskiemu (właścicielowi Skate Town - Parku Rozrywki - Wrotkarnia w Lublinie) za darmowe zajęcia na torze wrotkarskim i torze kartingowym. Za zajęcia integracyjne dziękuję: Pani Iwonie Wardzie, Panu Kamilowi Buremu - za zajęcia Karate Tradycyjne, oraz naszym Parafianom, którzy nam wiele pomogli, a chcą być anonimowi.
 2. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


V Niedziela Zwykła, 10 lutego 2019 r.


 

 1. Jutro rozpoczynamy ferie zimowe organizowane przez naszą parafię i Wójta Gminy Wólka Edwina Gotrata. Zapraszamy zapisane dzieci w godz. od 10.00 do 15.00. Prosimy zabrać ze sobą wrotki, rolki, kaski i ochraniacze.
 2. Jutro (11.02.) przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to jednocześnie 27. Światowy Dzień Chorych. Msza św. dla chorych, z sakramentem namaszczenia chorych, o godz. 18.00.
 3. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


IV Niedziela Zwykła, 3 lutego 2019 r.

 

 1. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii od 11 lutego do 15 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 2. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


 

III Niedziela Zwykła, 27 stycznia 2019 r.

 1. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii od 11 lutego do 15 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 3. W sobotę (02.02) święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Prosimy zabrać ze sobą gromnice.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 

 


II Niedziela Zwykła, 20 styczina 2019 r.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Przyjęło nas 69 % mieszkańców naszej Parafii. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie przejawy życzliwości i gościnności. Przypominam, że ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej zostaną w całości przeznaczone na budowę dachu kościoła.
 2. Powracamy do obowiązującego porządku. Msza św. wieczorna w tygodniu o sprawowana jest o godz. 18.00.
 3. Mamy księgę intencji mszalnych na rok 2019. Można rezerwować terminy mszy św. za naszych bliskich zmarłych lub o błogosławieństwo Boże dla żyjących.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 6. Wczoraj do sakramentu małżeństwa przystąpili: Ewelina Mazurek i Robert Bicki. Nowożeńcom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 


 

Chrzest Pański, 13 stycznia 2019 r.

 1. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna na tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  14.01.2019 – poniedziałek: Topolowa 1-11 i domki, Wiązowa
  15.01.2019 – wtorek: Lipowa, Wierzbowa, Zawilcowa, Świerkowa, Modrzewiowa.
  16.01.2019 – środa: Poziomkowa, Jarzębinowa 3, 4.
  17.01.2019 – czwartek: Jagodowa, Żurawinowa.
  18.01.2019 – piątek:  Jeżynowa, Wizyty uzupełniające.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 4. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.

 


Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 roku

 1. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  07.01.2019 – poniedziałek: Konwaliowa 3, 5, 13.
  08.01.2019 – wtorek: Jaśminowa 2, Konwaliowa 9.
  09.01.2019 – środa: Jesionowa (domki), Jaworowa 13.
  10.01.2019 – czwartek: Jesionowa 18, Jarzębinowa 1, Klonowa.
  11.01.2019 – piątek: Brzozowa, Jaworowa 15.
  12.01.2019 – sobota:
  • od godz. 9.00 Jarzębinowa 2, 6, Biskupie Kolonia.
  • od godz. 15.00 Wrzosowa, Konwaliowa 19, 21, 23.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 4. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Misje katolickie.
 5. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Jan Jankowski. Wieczny odpoczynek…