Archiwum ogłoszeń parafialnych - rok 2019

Niedziela Świętej Rodziny, 29 grudnia 2019 r.

 1. Bóg zapłać za drzewka choinkowe: Panu Piotrowi Gąsce i Robertowi Kijkowi; dziękuję Panu Markowi Motyce, Panu Jarosławowi Kaweckiemu oraz Panu Romanowi Lipskiemu, Młodzieży i Ministrantom za wystój kaplicy i przygotowanie szopki.
 2. Przypominamy, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 3. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  30.12.2019 – poniedziałek:
  Bukowa 12, 14.
  02.01.2020 – czwartek:
  Bukowa 20 i domki, Olchowa.
  03.01.2020 – piątek:
  Jaśminowa 1, 3, Jaworowa (domki).
  04.01.2020 – sobota:
  od godz. 9.00
  Berberysowa, Borówkowa.
  od godz. 15.00
  Grabowa 2, 2A, 2B, Grabowa domki, Długie.
 4. Na zakończenie roku kalendarzowego (31.12) zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże na nadchodzący rok. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i przedstawię sprawozdanie ze stanu duchowego i gospodarczego naszej parafii. Obecni na liturgii uzyskają odpust zupełny.
 5. We wtorek (01.01), uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedziele. Wszyscy obecni na liturgii mogą uzyskać odpust zupełny.
 6. W przyszły piątek przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00.
 7. Mamy już księgę intencji mszalnych. Można rezerwować terminy mszy św. na rok 2020.
 8. W przyszłą niedzielę (05.01) po mszy św. o godz. 11.00 będzie organizowany konkurs kolęd. W sobotę (04.01) po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy chętnych kolędników do zapisania się na listę uczestników konkursu. Pan Organista będzie służył pomocą i radą, aby dobrze przygotować repertuar.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.


IV Niedziela Adwentu, 22 grudnia 2019 r.

 

 1. Bóg zapłać Ks. dr. Andrzejowi Oleszce za przygotowanie nas do owocnego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 2. W poniedziałek ostatnia msza św. roratnia o godz. 18.00.
 3. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 9.00. Mszy wieczornej nie będzie.
 4. Pasterka w naszej parafii będzie o północy. Msza św. będzie sprawowana w nowym kościele w intencji dziękczynno-błagalnej za Wszystkich Parafian. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła.
 5. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00. Terminy wizyty duszpasterskiej:

  27.12.2019 r. – piątek:
  Bukowa 4, 6, 8, 10.

  28.12.2019 r. – sobota:
  od godz. 9.00 Akacjowa.
  od godz. 15.00 Bukowa 16, 18.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty.
 7. Jest świąteczna prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. Po mszy św. wieczornej Kościół Domowy zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

 


III Niedziela Adwentu, 15 grudnia 2019 r.

 

 1. Rekolekcje adwentowe w dniach od 20 do 22 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Andrzej Oleszko. Szczegóły na plakatach. Ofiary jakie będziemy składać w piątek i sobotę, będą przeznaczone na koszty ogrzewania kaplicy.
  20 grudnia (piątek)
  * dzieci    - godzina    16.00    Nauka rekolekcyjna
  * dorośli    - godzina    18.00     Msza św. i nauka rekolekcyjna
  * młodzież     - godzina    19.30    Nauka rekolekcyjna
  21 grudnia (sobota) SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA
  * dorośli    - godzina    9.00 - Nabożeństwo pokutne
  9.30 – 10.30 - Spowiedź
  * dzieci    - godzina    16.00 - Nabożeństwo pokutne
  16.30 – 17.00 - Spowiedź
  * dorośli - godzina 17.30        - Spowiedź
  18.00 - Msza św. i nauka rekolekcyjna
  22 grudnia (niedziela)
  * dorośli     - godzina    9.00    Msza św. i nauka rekolekcyjna
  * dzieci    - godzina    11.00     Msza św. i nauka rekolekcyjna
  * młodzież    - godzina    18.00    Msza św. i nauka rekolekcyjna
  ADORACJA Kościoła Domowego po Mszy św. wieczornej.
 2. Przypominamy, że msze św. roratnie odprawiane są w środy i piątki o godz. 6.30, a w poniedziałki i soboty o godz. 18.00. Nowenna do Bożego Narodzenia o godz. 18.00.
 3. Do Rodzin z naszej parafii zostały dostarczone opłatki wigilijne. Wszystkim, którzy zaangażowali się w pracy na rzecz parafii, w rozniesienie opłatków, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy również za składane ofiary na IV kwartał naszej wspólnej budowy kościoła.
 4. Przy wyjściu z kaplicy rozprowadzane są świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 7. Przy wyjściu z kaplicy zbierana jest jałmużna do puszek dla biednych i potrzebujących.
II Niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 2019 r.


 

 1. Przypominamy, że msze św. roratnie odprawiane są w środy i piątki o godz. 6.30, a w poniedziałki i soboty o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.
 2. Przy wyjściu z kaplicy ministranci rozprowadzają świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 3. Trwa akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dary można złożyć w Domu Parafialnym. Zbierane są wszelkie dary rzeczowe, nie są zbierane pieniądze.
 4. Co środę po mszy św. wieczornej spotkanie Legionu Maryi. Zapraszamy na nie chętnych, którzy chcieliby pogłębić pobożność maryjną.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.


I Niedziela Adwentu, 1 grudnia 2019 r.

 

 1. W okresie adwentu, w tradycji polskiej wierni gromadzą się na mszy św. ku czci Matki Bożej zwaną roratami. W naszej kaplicy będziemy odprawiać msze św. roratnie we środy i piątki o godz. 6.30 oraz poniedziałki i soboty o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.
 2. Rekolekcje adwentowe będą w terminie od 20 do 22 grudnia.
 3. Trwa akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dary są zbierane dziś i w następne niedziele grudnia w Domu Parafialnym. Zbierane są wszelkie dary rzeczowe, nie są zbierane pieniądze.
 4. Dzisiaj na mszy św. o godz. 9.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. W związku z tym, serdecznie proszę chętnych Parafian, o pomoc w rozniesieniu opłatków do naszych Rodzin. Jednocześnie informuję, że osoby, które będą roznosiły opłatki, będą miały: imienne listy mieszkańców naszego Osiedla, upoważnienie z pieczęcią parafialną i podpisem Proboszcza. Ofiary, które będziemy składać przy tej okazji, będą przeznaczone na IV kwartał naszej budowy kościoła.
 5. Poświęcenie medalików dla Dzieci Pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Po mszy św. przymiarka strojów pierwszokomunijnych.
 6. Co środę po mszy św. wieczornej spotkanie Legionu Maryi. Zapraszamy na nie chętnych, którzy chcieliby pogłębić pobożność maryjną.
 7. Spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty o 11.30.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy również za ofiary składane drogą elektroniczną na nasze konto parafialne.
 10. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada 2019 r.


 

 1. W przyszłą niedzielę – I niedziela adwentu. Na mszy św. o godz. 9.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. W związku z tym, serdecznie proszę chętnych Parafian, o pomoc w rozniesieniu opłatków do naszych Rodzin. Jednocześnie informuję, że Osoby, które będą roznosiły opłatki, będą miały: listy mieszkańców naszego Osiedla, upoważnienie z pieczątką parafialną i podpisem Proboszcza.
 2. Ogłoszenia gospodarcze. Trwają prace końcowe nad budową dachu oraz elewacji zewnętrznej. Co za tym idzie, mamy wiele wydatków. Jeszcze przed zimą planujemy zakup i montaż okien oraz drzwi. Mamy nadzieję, na znalezienie środków na dalszą budowę.
 3. Po raz kolejny składamy Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za dotychczasową pomoc. Ofiary, które będziemy składać przy okazji otrzymania opłatków wigilijnych będą ofiarą na IV kwartał naszej budowy. Oczywiście, kto nie może złożyć ofiary z przyczyn obiektywnych, opłatek otrzyma!
 4. Zdajemy sobie sprawę z Waszych codziennych wydatków, z kredytów, które Wielu spłaca, ale jeszcze raz przypominamy, że dzieło, które pozostawimy będzie służyć nam i przyszłym pokoleniom.
 5. Przypominamy również, że jest możliwość odpisu z podatku ofiar na budowę kościoła. Szczegóły są umieszczone na naszej stronie internetowej.
 6. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kolejną już zbiórkę darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dary będą zbierane po każdej mszy świętej dziś oraz w niedziele (1, 8 i 15 grudnia) w sali parafialnej. Szczegółowych informacji udzielą Państwo Dobek – koordynatorzy akcji na Osiedlu.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. Barbórkowa. Zapraszamy Górników w strojach galowych i Pracowników kopalni Bogdanka.
 8. Wspólnota Kościoła Domowego z naszej parafii, serdecznie zaprasza dziś, po Mszy Świętej o godz. 18.00, na czuwanie modlitewne w intencji rodzin.
 9. Co środę po mszy św. wieczornej spotkanie Legionu Maryi. Zapraszamy na nie chętnych, którzy chcieliby pogłębić pobożność maryjną.
 10. Spotkania Oazy dzieci w soboty o 11.30.
 11. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


XXXIII Niedziela Zwykła, 17 listopada 2019 r. 

 1. W przyszłą niedzielę (24 listopada) już tradycyjnie włączamy się w Ogólnopolską Akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zbiórkę darów będziemy prowadzili w Domu Parafialnym po niedzielnych mszach świętych: 24 listopada, 1 i 8 grudnia. Akcję koordynują, jak co roku, Państwo Dobek. Zbieramy żywność (z długim okresem przydatności do spożycia), zabawki, artykuły szkolne, środki czystości, ubrania (dobrej jakości).
 2. Dziś o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 3. Dziś, po raz trzeci obchodzimy w całym Kościele  Światowy Dzień Ubogich. Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi zbiórkę do puszek na dzieła służące ubogim. Ważne jest to, żeby bezdomni mogli otrzymać wsparcie przed dużymi mrozami. Wychodząc z kaplicy można złożyć datek do puszki lub bezpośrednio przelać pieniądze na konto Caritas.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.XXXII Niedziela Zwykła, 10 listopada 2019 r.


 

 1. W przyszłą niedziele (17.11) o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 2. Punkt psychologiczny czynny po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się. Kontakt na naszej stronie internetowej.
 3. Spotkania AA „Skorpion” w niedziele od 15.30 do 17.30.
 4. Spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 11.30.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Wczoraj do sakramentu małżeństwa przystąpili: Tetiana Oreshko-Muca i Łukasz Muca oraz Ewelina Bała i Sylwester Łukasik. Nowożeńcom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.


XXXI Niedziela Zwykła, 3 listopada 2019 r.

 

 1. Na modlitwę wypominkową w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszamy, o godz. 18.30. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, proszę składać w zakrystii. Dodatkowe kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, przy wyjściu z kaplicy.
 2. W soboty o godz. 11.30 w domu parafialnym spotkanie oazowe dla dzieci i młodzieży. Chętnych serdecznie zapraszamy.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Bronisław Obodziński oraz śp. Ewelina Osial. Pomódlmy się o radość życia wiecznego dla nich. Wieczny odpoczynek…
XXX Niedziela Zwykła, 27 pażdziernika 2019 r.

 

 1. W piątek (01.11) uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o godz. 18.00 w naszej kaplicy modlitwa z procesją do 4 stacji w intencji naszych bliskich zmarłych.
 2. W sobotę (02.11) Dzień Zaduszny. Po mszy św. o godz. 18.00 w naszej kaplicy modlitwa z procesją do 4 stacji w intencji naszych bliskich zmarłych.
 3. Na modlitwę wypominkową w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszamy na godz. 18.30, w odpowiednie dni, mieszkańców ulic:
  03. 11 – mieszkańcy ulic: Akacjowa, Borówkowa, Jagodowa, Bukowa 20
  04. 11 – mieszkańcy ulic: Berberysowa, Długie, Biskupie Kolonia
  05. 11 – mieszkańcy ulic: Brzozowa, Bukowa 4, 6, 8, 10, 12
  06. 11 – mieszkańcy ulic: Bukowa 14, 16, 18, domki jednorodzinne
  07. 11 – mieszkańcy ulic: Jaśminowa
  08. 11 – mieszkańcy ulic: Jaworowa
  09. 11 – mieszkańcy ulic: Jesionowa, Jeżynowa, Jarzębinowa
  10. 11 – mieszkańcy ulic: Klonowa, Konwaliowa
  11. 11 – mieszkańcy ulic: Lipowa, Olchowa, Świerkowa, Grabowa, Wierzbowa, Modrzewiowa, Malinowa, Jodłowa
  12. 11 – mieszkańcy ulic: Topolowa, Wiązowa, Wrzosowa, Zawilcowa, Żurawinowa, Poziomkowa.
  Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, prosimy składać w zakrystii.
  Dodatkowe kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, przy wyjściu z kaplicy. Należy wpisać odpowiednią datę, kiedy mają być odczytane.
 4. Każdy, kto chce dostąpić odpustu zupełnego winien w dniach od 01.11 do 08.11 spełnić następujące warunki: przyjąć Komunię Świętą, nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji dusz czyśćcowych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 6. Dzieci, które uczestniczyły w modlitwie różańcowej w miesiącu październiku prosimy, aby w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 przyniosły zeszyty z naklejkami.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 


 

XXIX Niedziela Zwykła, 20 pażdziernika 2019 r. 1. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej.
 2. We wtorek (22.10.) obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00 i na nabożeństwo różańcowe po mszy św.
 3. Na modlitwę wypominkową w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszamy na godz. 18.30, w odpowiednie dni, mieszkańców ulic:
  03. 11 – mieszkańcy ulic: Akacjowa, Borówkowa, Jagodowa, Bukowa 20
  04. 11 – mieszkańcy ulic: Berberysowa, Długie, Biskupie Kolonia
  05. 11 – mieszkańcy ulic: Brzozowa, Bukowa 4, 6, 8, 10, 12
  06. 11 – mieszkańcy ulic: Bukowa 14, 16, 18, domki jednorodzinne
  07. 11 – mieszkańcy ulic: Jaśminowa
  08. 11 – mieszkańcy ulic: Jaworowa
  09. 11 – mieszkańcy ulic: Jesionowa, Jeżynowa, Jarzębinowa
  10. 11 – mieszkańcy ulic: Klonowa, Konwaliowa
  11. 11 – mieszkańcy ulic: Lipowa, Olchowa, Świerkowa, Grabowa, Wierzbowa, Modrzewiowa, Malinowa, Jodłowa
  12. 11 – mieszkańcy ulic: Topolowa, Wiązowa, Wrzosowa, Zawilcowa, Żurawinowa, Poziomkowa.
  Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, prosimy składać w zakrystii.
  Dodatkowe kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, przy wyjściu z kaplicy. Należy wpisać odpowiednią datę, kiedy mają być odczytane.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Dzisiaj w Kościele katolickim w Polsce, podczas wszystkich mszy św., odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we mszy i przystępujących do Komunii świętej.


XXVIII Niedziela Zwykła 2019 r.


 

 1. W tym tygodniu ministranci dostarczą do naszych domów kartki wypominkowe. Aby można było sobie zaplanować obecność na modlitwie wypominkowej w intencji naszych bliskich zmarłych, dostarczą je odpowiednio wcześniej, z datą ich odczytania. Cała Parafia została podzielona tak, abyśmy w konkretny dzień mogli prosić Dobrego Boga o miłosierdzie dla naszych zmarłych.
  Moi drodzy, nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych, zachęcajmy do wspólnej modlitwy wypominkowej Kościoła także całe Rodziny, a szczególnie dzieci. Jeżeli nie nauczymy naszych dzieci modlitwy za zmarłych, to kto się będzie modlił za nas, gdy odejdziemy z tego świata? A modlitwę za dusze zmarłych, nie da się niczym zastąpić.
  Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, proszę składać w zakrystii.
 2. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej.
 3. Z okazji Dnia Papieskiego przy wyjściu z kaplicy ministranci zbierają do puszek ofiary na stypendia dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i w ten sposób budowania żywych pomników, o których zawsze wspominał św. Jan Paweł II.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 5. Jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.


XXVII Niedziela Zwykła, 6 pażdziernika 2019 r.

(Odpust ku czci św. Faustyny)

 

 1. Naszym uroczystościom odpustowym towarzyszyło przygotowanie duchowe. Cały tydzień modliliśmy się „Koronką do Miłosierdzia Bożego”. Nasz parafialny tydzień miłosierdzia był okazją do głębszej refleksji nad wielkim miłosierdziem Bożym względem nas mieszkańców Osiedla. Za liczny udział wiernych w tym nabożeństwie składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Pierwsze spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę (13.10) po mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 3. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej.
 4. Jest możliwość bezpłatnej pomocy psychologa po wcześniejszym umówieniu się. Nr telefonu na stronie internetowej parafii.
 5. Spotkania grupy wsparcia  AA „Skorpion” odbywają się co niedziele w godz. 15.00-18.00.
 6. W Domu Parafialnym działają: Ognisko Muzyczne, szkoła języka angielskiego, Grupa Karate aerobik oraz taniec zumba. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii, jak i za ofiary na III kwartał budowy kościoła.
 8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


XXVI Niedziela Zwykła, 29 września 2019 r.

 

 1. W tym tygodniu przypadają święta: w środę (02.10) – Świętych Aniołów Stróżów; w piątek (04.10) – św. Franciszka z Asyżu; w sobotę (05.10) – św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień miłosierdzia. Jest to jednocześnie tydzień duchowego przygotowania naszej wspólnoty do odpustu parafialnego. W związku z tym podczas wieczornych mszy św., przez cały tydzień,  będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego, wypraszając potrzebne łaski dla naszych Rodzin. Serdecznie zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 msza św. odpustowa ku czci św. Siostry Faustyny – orędowniczki Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę i świętowanie. Po mszy św. będzie możliwość adoracji relikwii naszej Patronki. Kazania tego dnia będzie głosił ks. Jerzy Krawczyk – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.
 4. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszamy Dzieci i ich Rodziny.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Wczoraj do sakramentu małżeństwa przystąpili: Barbara Bryda i Adrian Gil. Nowożeńcom życzymy bł. Bożego i opieki Matki Bożej.


XXV Niedziela Zwykła, 22 września 2019 r.


 

 1. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie 07.06. W związku z tym, do końca września, prosimy o zgłaszanie dzieci, które chciałyby przyjąć ten sakrament w naszej parafii.
 2. Sakrament bierzmowania dla młodzieży z klas 8. szkoły podstawowej i starszych (ze szkół średnich) planowany jest na wiosnę przyszłego roku. W związku z tym, do końca września prowadzone są zapisy chętnych.
 3. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedziele po mszy św. o godz. 11.00. Poświęcimy i rozdamy dzieciom różańce.
 4. 28 września (sobota) o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciela Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić za nasze miejscowości i mieszkańców oraz o miłosierdzie dla świata całego. W naszej parafii zapraszamy na wspólną modlitwę, Koronką do Bożego Miłosierdzia, przed kapliczkę Matki Bożej o godz. 15.00.
 5. Kościół Domowy zaprasza w przyszłą niedzielę (29. września) po mszy o godz. 18.00, na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.

 


XXIV Niedziela Zwykła, 15 września 2019 r.


 

 1. W środę, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, patrona  Polski oraz dzieci i młodzieży; w sobotę (21.09) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 2. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie 7. czerwca. W związku z tym, do końca września, prosimy o zgłaszanie dzieci, które chciałyby przyjąć ten sakrament w naszej parafii.
 3. Sakrament bierzmowania dla młodzieży z klas 8. szkoły podstawowej i starszych (ze szkół średnich) planowany jest na wiosnę przyszłego roku. W związku z tym, do końca września prowadzone są zapisy chętnych.
 4. Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej. Można się zgłosić po mszy św. do zakrystii.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Po mszy św. o godz. 11.00, w domu parafialnym, odbędą się zapisy do Ogniska muzycznego.
 8. Wczoraj do sakramentu małżeństwa przystąpili: Dominika Jakubaszek i Grzegorz Bujak. Nowożeńcom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej drodze życia.
XXIII Niedziela Zwykła, 8 września 2019 r.

 

 1. W sobotę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Polska pod Krzyżem to inicjatywa świeckich katolików. Zapraszamy do Włocławka 14-15.09.2019.
  W naszej parafii (również z inicjatywy świeckich) włączamy się w ten projekt:
  • 18:00 Msza św. w intencji Ojczyzny
  • 18.30 Droga Krzyżowa
  • 19.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 19.15-20.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi
  • 20.30 Różaniec w intencji Ojczyzny
  • 21.00 Zakończenie Adoracji Apelem Jasnogórskim.
 2. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie 07. czerwca 2020 r. W związku z tym, do końca września, prosimy o zgłaszanie się dzieci, które chciałyby przyjąć ten sakrament w naszej parafii.
 3. Sakrament bierzmowania dla młodzieży z klas 8. szkoły podstawowej i starszych (ze szkół średnich) planowany jest na wiosnę przyszłego roku. W związku z tym, do końca września prowadzone są zapisy chętnych.
 4. Jest możliwość wsparcia finansowego naszej wspólnej budowy kościoła. Można także złożyć dobrowolny przelew drogą elektroniczną na nasze konto parafialne. Jest możliwość odpisu darowizny na budowę kościoła od obowiązkowego podatku płaconego corocznie. Jak to uczynić można dowiedzieć się z naszej strony internetowej. Bóg zapłać za wszelką ofiarność.
 5. W Domu Parafialnym są prowadzone zajęcia: Karate tradycyjne, lekcje z języka angielskiego, ognisko muzyczne, dla kobiet zajęcia z aerobiku i fitness. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 6. Zapraszamy chłopców do grupy ministrantów. Chętni mogą się zgłaszać do zakrystii.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


XXII Niedziela Zwykła, 1 września 2019 r.

 

 1. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie 07. czerwca 2020 r. W związku z tym, do końca września, prosimy o zgłaszanie się chętnych, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament w naszej parafii.
 2. Sakrament bierzmowania dla młodzieży z klas 8. szkoły podstawowej i starszych (ze szkół średnich) planowany jest na wiosnę przyszłego roku. W związku z tym, do końca września, prosimy o zgłaszanie się chętnych, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament w naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z tornistrami szkolnymi na mszę św. o godz. 11.00. Będzie poświęcenie przyborów szkolnych.
 4. Zbiorka scholki dziecięcej co niedziele o godz. 10.30 na chórze.
 5. Ogłoszenia gospodarcze. Trwają prace budowlane kościoła. To już czwarty rok naszej budowy. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do prac, a szczególnie Panu Tadeuszowi Niewińskiemu za wykonanie przyłącza wodno-kanalizacyjnego kościoła. Dziękuję za prace, w okresie wakacyjnym, Paniom z Kółka Różańcowego za dbanie o kwiaty przy krzyżu i figurce Matki Bożej.
 6. Jest możliwość wsparcia finansowego naszej wspólnej budowy kościoła. Są przygotowane listy mieszkańców. Zwracam się z gorącą prośbą do naszych parafian, aby pomóc w zbiórce dobrowolnych ofiar na III kwartał. Listy można odebrać po mszy św. w zakrystii. Bóg zapłać za tę trudną pracę na rzecz naszej wspólnoty.
 7. W Domu Parafialnym w tym roku szkolnym będą się odbywać zajęcia: Karate tradycyjne, lekcje z języka angielskiego, aerobik, zumba, ognisko muzyczne, zajęcia rehabilitacyjne. Więcej można się dowiedzieć po mszy św. w Domu Parafialnym.
 8. Jest możliwość bezpłatnych porad psychologicznych, po wcześniejszym umówieniu się z psychologiem.
 9. Spotkania grupy wsparcia (Anonimowych Alkoholików) „Skorpion” odbywają się co niedziele w godz. 14.30-17.30. Zapraszamy nie tylko chorych na chorobę alkoholową, ale także ich rodziny, sąsiadów, ludzi z poza parafii. Po prostu wszystkich potrzebujących pomocy!
 10. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 12. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 13. Wczoraj do sakramentu małżeństwa przystąpili: Katarzyna Słowik i Karol Romanek. Nowożeńcom życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej drodze życia.


XXI Niedziela Zwykła, 25 sierpnia 2019 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie promocja grup i organizacji działających przy naszej parafii. Zaprezentują się: ministranci, harcerze ZHR, karatecy, grupa tańca i aerobiku, ogniska muzycznego oraz lektorzy z nauki języków obcych.
 2. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne.
  Umiłowani w Chrystusie Panu!
  W mocy Ducha Świętego przygotowujemy się do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Pragniemy, aby nasz Kościół lokalny stawał się domem i szkołą komunii, czyli jedności i wspólnoty, mającej swój fundament w Eucharystii. Eucharystia bowiem jednoczy nas ściśle z Chrystusem, a jednocześnie łączy z naszymi braćmi i siostrami. Co więcej, posyła nas, abyśmy dawali świadectwo Ewangelii przez wiarę i miłość.
  Nieocenioną Nauczycielką wiary i miłości jest Najświętsza Maryja Panna, czczona w wielu sanktuariach maryjnych, także w naszej archidiecezji. Dzieło odnowy synodalnej będziemy polecać Jej wstawiennictwu podczas wrześniowych uroczystości Maryjnych w Wąwolnicy i Chełmie oraz w październiku, w nowym Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.Zachęcam do udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i do Chełma. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.
  Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę, 1 września o godz. 12.00 będzie przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
  W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w niedzielę, 8 września o godz. 11.30, zgromadzimy się wokół Bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Kardynał Stanisław Dziwisz, najważniejszy świadek pontyfikatu św. Jana Pawła II.
  W dniu 7 października, w poniedziałek o godz. 18.00 spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie przy ul. Bursztynowej. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył pochodzący z naszej archidiecezji Biskup Jan Sobiło z Zaporoża na Ukrainie.
  Niech Duch Święty prowadzi nas wspólną drogą na spotkanie Chrystusa, którego odnajdujemy w ramionach Matki Bożej, czczonej w Wąwolnicy, Chełmie i w Lublinie.
  Wszystkim z serca błogosławię:
  Wasz Biskup Stanisław.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.


XX Niedziela Zwykła, 18 sierpnia 2019 r.

 

 1. W czwartek (22.08) obchodzimy święto NMP Królowej, w sobotę (24.08) święto św. Bartłomieja Apostoła. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. W dniach 22-25 sierpnia odbędzie się w parafii Garbów kolejna edycja Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi do uczestnictwa w tym spotkaniu. Tegorocznym tematem będzie wolność oraz dojrzałość do budowania relacji przyjacielskich, narzeczeńskich i małżeńskich. Konferencje będzie głosił pan Jacek Pulikowski, znany z zaangażowania na rzecz formacji do małżeństwa i rodziny. Informacje o programie i zapisach znajdziemy na stronie internetowej spotkania: smal.lublin.pl.
 3. Legion Maryi z Wólki organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 13-14 września. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 6. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


 

XIX Niedziela Zwykła, 11 sierpnia 2019 r.


 1. W czwartek (15.08.) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedziele: 9.00, 11.00 i 18.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 4. Wczoraj do sakramentu małżeństwa przystąpili: Patrycja Szafranek i Łukasz Hennig. Nowożeńcom życzymy wielu łask Bożych na nowej drodze życia.
 5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


XVIII Niedziela Zwykła, 4 sierpnia 2019 r.


 

 1. We wtorek (06.08) uroczystość Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne, które wpłynęły na nasze konto parafialne.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 4. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


XVII Niedziela Zwykła, 28 lipca 2019 r.

 

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 4. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.


XVI Niedziela Zwykła, 21 lipca 2019 r.


 

 1. W dniach 21-28 lipca 2019 obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym, po każdej mszy św. odbędzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zapraszamy kierowców, aby po mszy św. stanęli obok swoich pojazdów mechanicznych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i uroczystości: poniedziałek (22.07) - św. Marii Magdaleny; wtorek (23.07) - św. Brygidy; Kingi; środa (24.07) - św. Kingi;  czwartek (25.07) - św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; piątek (26.07) - św. Joachima i Anny (rodziców NMP).
 3. Chcesz opróżnić swoją piwnicę, garaż, a przy okazji zadbać o środowisko? Nic prostszego – archidiecezja lubelska rozpoczyna wielką akcję zbierania elektrycznych śmieci. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone dla misjonarzy z naszej archidiecezji. Spakuj, co masz niepotrzebnego i przywieź na plac parafialny, do wtorku (23 lipca) do godz. 8.00.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.


XV Niedziela Zwykła, 14 lipca 2019 r.


 

 1. W dniach 21-28 lipca 2019 obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym, w przyszłą niedzielę (21.07) po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami mechanicznymi. W całej Polsce w tym dniu będą zbierane ofiary na fundusz MIVA, z którego są nabywane samochody dla misjonarzy polskich pracujących na misjach.
 2. 27 lipca na trasie Łęczna - Zawieprzyce odbędzie się spływ kajakowy dla małżeństw. Akcję organizuje Oaza Lublin. Szczegóły na stronie internetowej oaza.lublin.pl.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Jest prasa katolicka.
 5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.


XIV Niedziela Zwykła, 7 lipca 2019 r. 

 1. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych.
 2. Spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików „Skorpion” odbywają się w niedziele od 14.30 do 17.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.


XIII Niedziela Zwykła, 30 czerwca 2019 r.

 

 1. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych, po wcześniejszym, telefonicznym, umówieniu się.
 2. Spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików „Skorpion” odbywają się w niedziele od 14.30 do 17.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.


Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu!
Nakładem wydawnictwa „Gaudium” opublikowana została książka zatytułowana „Cud. W 1949 roku Lublin stał się Częstochową”. Ta solidna i obszernie udokumentowana praca Marioli Błasińskiej przypomina, że mija 70 lat od wydarzeń, które odbiły się szerokim echem w całym kraju.
Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na uroczystą Eucharystię w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Naszej modlitwie będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Marian Rojek, pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami miasta.        
Następnego dnia rozpocznie się w Lublinie X Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores z udziałem chórów z Europy Środkowo-Wschodniej.
Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy 41. Lubelska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zachęcam do wsparcia funduszu Idę z Tobą. Pielgrzymi, którzy skorzystają z pomocy tego funduszu, poniosą na Jasną Górę intencje ofiarodawców.
Zawierzając Was, Drodzy Wierni, macierzyńskiemu wstawiennictwu Maryi, z serca wszystkim błogosławię - Wasz biskup Stanisław.


XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019 r.

 

 1. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 27. czerwca (czwartek) o godz. 18.00. Po mszy św. wyruszymy w procesji do 4 ołtarzy na placu obok kaplicy. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Przy czwartym ołtarzu poświęcimy wianki i będzie specjalne indywidualne błogosławieństwo małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.
 2. W piątek (28. 06) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Procesji Bożego Ciała: Przygotowującym ołtarze, Dzieciom, Księżom: Pawłowi i Mariuszowi za dbanie o porządek w czasie procesji, Ministrantom, Harcerzom, Panu Organiście Ryszardowi i wszystkim tak licznie zgromadzonym na procesji.
 4. Przypominamy, że w miesiącu czerwcu po mszy św. odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. Modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla całej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne a szczególnie za ofiarę pieniężną od Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. Przeznaczamy je na budowę kościoła.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. W uroczystość Bożego Ciała do sakramentu małżeństwa przystąpili: Elżbieta Michalska i Adam Kudła. Nowożeńcom życzymy wiele laska Bożych na nowej drodze życia.
 8. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Teresa Wardak. Pomódlmy się za duszę zmarłej…


Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 16 czerwca 2019 r.

 

 

 1. Procesja Bożego Ciała 20. czerwca (czwartek) będzie wyrazem naszej czci do Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. Procesja rozpocznie się mszą św. o godz. 9.00. Po mszy (bez homilii) wyruszymy w uroczystej procesji ulicami: Malinową, Jagodową, Berberysową, Borówkową, Dębową, Brzozową, Bukową, Klonową, Jeżynową, Malinową. Przy drugim ołtarzu (ul. Brzozowa) będzie homilia. Potem udamy się procesyjnie do kaplicy na mszę św. o godz. 11.00 (bez homilii). Tak więc, można rozpocząć osobistą procesję mszą św., lub mszą św. zakończyć. Proszę serdecznie o udekorowanie trasy, domów. Zachęcam dziewczynki do sypania kwiatów. Niech będzie to wyraz naszej radości za wszelkie łaski Boże.
 2. Próba dziewczynek do sypania kwiatów w poniedziałek po mszy św. wieczorowej o godz. 19.00.
 3. W tym tygodniu na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie Dzieci Pierwszokomunijne na tzw. Biały Tydzień. Będziemy się modlić za Waszych Rodziców, Rodzeństwo, Babcie, Dziadków i całą Rodzinę.
 4. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za piękne posprzątanie i dbałość o wystrój naszej kaplicy.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich Rodzin w piątek (21.06) od godz. 16.30. Po spowiedzi spotkanie organizacyjne.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 7. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 9 czerwca 2019 r.


 

 1. Nabożeństwa czerwcowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach Litanią do Serca Pana Jezusa.
 2. W związku z uroczystością Zesłania Ducha Świętego, dzisiaj po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Kościół Domowy.
 3. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy w Tradycji Kościoła drugi dzień Zielonych Świąt, tj. święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Przy wyjściu z kaplicy jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 7. Słowo Metropolity Lubelskiego po odejściu śp. Arcybiskupa Bolesława Pylaka…

Umiłowani w Chrystusie Panu!
W dniu 6 czerwca w południe odszedł do Domu Niebieskiego Ojca Ksiądz Arcybiskup Bolesław Pylak. Odszedł w momencie, w którym Kościół modlił się do Maryi, Królowej nieba, radującej się ze zmartwychwstania Chrystusa, który jest naszym życiem i zmartwychwstaniem.
Ks. abp Bolesław Pylak urodził się 20 sierpnia 1921 roku. Święcenia przyjął 29 czerwca 1948 roku z rąk ówczesnego biskupa lubelskiego Stefana Wyszyńskiego. Na KUL-u studiował teologię dogmatyczną, a następnie pełnił funkcję wykładowcy i profesora. Przez wiele lat był wicerektorem seminarium duchownego.
Święcenia biskupie przyjął w dniu 29 maja w 1966 roku, obierając zawołanie „Tobie, Panie, zaufałem”. Był pierwszym biskupem wyświęconym w II tysiącleciu chrześcijaństwa w Polsce. Przez dziewięć lat posługiwał jako biskup pomocniczy. W latach 1975-1997 pełnił posługę biskupa diecezjalnego i Wielkiego Kanclerza KUL, a w latach 1992-1997 pierwszego arcybiskupa metropolity lubelskiego.
Czas jego pasterzowania zaowocował licznymi inicjatywami i działaniami. Wspierał aktywnie tworzenie wspólnot modlitewno-formacyjnych wśród laikatu, rozwijał działalność dobroczynną w parafiach. Jako wielki czciciel Matki Bożej przeprowadził kilka uroczystości koronacyjnych w sanktuariach maryjnych. Zwołał II Synod Diecezji Lubelskiej. Przyczynił się do budowy ponad 400 kościołów i kaplic, pomnożył znacząco ilość parafii w diecezji. Zabiegał o wzrost powołań kapłańskich i zakonnych, troszcząc się o należytą formację alumnów. Założył katolicką rozgłośnię radiową oraz wydawnictwo diecezjalne. W roku 1987 miał szczęście gościć w Lublinie świętego Jana Pawła II.
Jako Wielki Kanclerz KUL zabiegał o wysoki poziom nauczania akademickiego i o pełną wolność dla Uniwersytetu. Za swoją działalność patriotyczną i zasługi w walce o niepodległość otrzymał szereg ważnych odznaczeń. Dzięki osobistej postawie pokory, skromności i umiejętności dostrzegania ludzkich trosk wierni oraz duchowieństwo archidiecezji otaczali go wielkim szacunkiem, czcią i wdzięcznością.
Serdecznie zapraszam wszystkich na uroczystości pogrzebowe do naszej Archikatedry w najbliższy wtorek, 11 czerwca, o godzinie 11.00. Zamiast wieńców i kwiatów prosimy o ofiarę na rzecz Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
Wdzięczni za dziesięciolecia gorliwej posługi zmarłego Pasterza zanosimy gorącą modlitwę. Wasz Biskup Stanisław


Wniebowstąpienie Pańskie, 2 czerwca 2019 r.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 2. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców w piątek (7 czerwca) o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 3. Przypominamy, że I Komunia Święta w naszej parafii będzie 16. czerwca o godz. 11.00, a Rocznica I Komunii Świętej 23. czerwca o godz. 11.00.
 4. Dziś przypada XII Święto Dziękczynienia. W tym roku dziękujemy Bogu za dwóch wielkich pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. W całej Polsce zbierane są ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Przy wyjściu z kaplicy ministranci zbierają ofiary do puszek.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 6. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła, na 2. kwartał.
 8. Parafia w Wólce organizuje pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i Lichenia w dniach 22 i 23 czerwca. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

 


VI Niedziela Wielkanocna, 26 maja 2019 r.

 

 1. Wczoraj ks. Adam Sowa w archikatedrze przyjął święcenia kapłańskie, Msza święta prymicyjna w naszej kaplicy odbędzie się w niedzielę 2 czerwca o godz. 11, serdecznie zapraszamy.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. ok. godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu, w środę (29.05) obchodzimy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek (31.05) święto Nawiedzenia NMP. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 5. Ponad 120 uszkodzonych budynków naliczono po przejściu trąby powietrznej w gminie Wojciechów. Zostały zerwane i uszkodzone dachy, ucierpiały 42 gospodarstwa, jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Skala uszkodzeń wciąż jest szacowana, ale już wiadomo, że koszty odbudowy powstałych uszkodzeń będą ogromne. Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę środków finansowych dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną. Przy wyjściu z kaplicy można złożyć datek do puszki.
 6. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję też za ofiary składane drogą elektroniczną.

 

 


 

V Niedziela Wielkanocna, 19 maja 2019 r.

 1. Kontynuujemy prace budowlane kościoła. Prace te potrzebują wsparcia finansowego i modlitewnego. Zachęcam serdecznie wszystkich parafian do pomocy. Są przygotowane listy mieszkańców. Bardzo proszę chętne osoby z poszczególnych bloków, czy ulic, o pomoc w zbieraniu ofiar na budowę na drugi kwartał. Przypominam również o możliwości odpisu z podatku ofiar na budowę kościoła. Wiele osób z naszej parafii z tego korzysta. Szczegóły, jak to uczynić, są zamieszczone na naszej stronie internetowej i w gablotach przy kaplicy.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. ok. godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu, w piątek (24.05) obchodzimy wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 4. Spotkanie pielgrzymów udających się do Krakowa-Łagiewnik, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w piątek (24. maja) po nabożeństwie majowym o godz. 19.00. Wyjazd, z parkingu przy kaplicy, w sobotę (25. maja) o godz. 4.30.
 5. Grupa z Domowego Kościoła prowadząca modlitwy uwielbienia zaprasza do chętnych do współpracy. Próba przed adoracją, zaplanowaną na 9 czerwca, dzisiaj na plebanii o godz. 19.00.
 6. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję też za ofiary składane drogą elektroniczną.


IV Niedziela Wielkanocna, 12 maja 2019 r.

 

 1. Kontynuujemy prace budowlane kościoła. Dziękuję Panu Tadeuszowi Niewińskiemu za wykonanie przyłącza gazowego do kościoła. Wykonujemy: elewację klinkierową kościoła; montujemy konstrukcję drewnianą dachu; budujemy ściany wewnątrz kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia; zakupiliśmy wełnę izolacyjną dachu; trwają rozmowy na temat zakupu blachy dachowej, okien i drzwi. Prace te potrzebują wsparcia finansowego i modlitewnego. Zachęcam serdecznie wszystkich parafian do pomocy. Są przygotowane listy mieszkańców. Bardzo proszę chętne osoby z poszczególnych bloków, czy ulic, o pomoc w zbieraniu ofiar na budowę na drugi kwartał. Przypominam również o możliwości odpisu z podatku ofiar na budowę kościoła. Wiele osób z naszej parafii z tego korzysta. Szczegóły, jak to uczynić, są zamieszczone na naszej stronie internetowej i w gablotach przy kaplicy.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. Przypominamy, że I Komunia Święta w naszej parafii będzie 16. czerwca o godz. 11.00, a Rocznica I Komunii Świętej 23. czerwca o godz. 11.00.
 4. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta: w poniedziałek (13.05) – wspomnienie MB Fatimskiej, we wtorek (14.05) - św. Macieja Apostoła; w czwartek (16.05) - św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców  w przyszłą niedzielę (19 maja) po mszy św. o godz. 11.00. Poświęcimy i rozdamy książeczki pierwszokomunijne.
 6. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję też za ofiary składane drogą elektroniczną.

 


III Niedziela Wielkanocna, 5 maja 2019 r.


 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna tydzień biblijny, zachęcamy do lektury Pisma Świętego w rodzinach.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po Mszy św. o godz. 18.00 Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu obchodzimy następujące obchody liturgiczne: w poniedziałek – Święto Świętego Filipa i Jakuba, w środę – uroczystość Św. Stanisława głównego patrona Polski i archidiecezji Lubelskiej.
 4. Przypominamy, że w poniedziałki o godz. 20.00 odbywają się w Domu Parafialnym zajęcia rehabilitacyjne „zdrowy kręgosłup”.
 5. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

 


 

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia 2019 r. 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę wszystkim parafianom biorącym udział w Nowennie do Bożego Miłosierdzia. Dziękuję Ks. kan. Krzysztofowi Kołodziejczykowi za obecność w naszej Wspólnocie parafialnej i za sprawowanie mszy św. odpustowej oraz wygłoszone Słowo Boże. O godz. 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W sposób szczególny będziemy się modlić o uzdrowienie dla Alicji.
 2. W piątek (03.05) uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedziele: 9.00, 11.00 i 18.00.
 3. Z okazji 10-lecia Parafii organizujemy pielgrzymkę pt. „Do Jezusa Miłosiernego”. Cel pielgrzymki: Kraków (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II) - Kalwaria Zebrzydowska (Sanktuarium Matki Bożej, Kalwaria) - Wadowice (Sanktuarium i Dom Jana Pawła II, kremówki). Termin pielgrzymki: 25-26 maja (sobota-niedziela). Koszt 200 zł. zawiera: przejazd autokarem, nocleg, obiadokolację, śniadanie, ubezpieczenie, bilety wstępu do muzeum. Zapisy po mszy św. u księdza proboszcza. A zapisani proszeni są o uzupełnienie danych osobowych.
 4. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak również za ofiary, które wpływają na nasze konto parafialne.

 


Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia 2019 r.

 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom za modlitwę i za tak liczne zgromadzenie liturgiczne podczas obchodów Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Państwu Drykom za piękne palmy, które rokrocznie zdobią naszą procesję w Niedzielę Palmową; Panu Mirosławowi Stoli za projekt i przygotowanie Grobu Pańskiego, Pani Monice Franczak za kompozycje kwiatowe; Panu organiście Ryszardowi Adamcowi za przygotowanie śpiewów; Pani Annie Mirońskiej i Panu Romanowi Lipskiemu za wszelką pomoc; Młodzieży za przygotowanie czytań i śpiewów liturgicznych; Harcerzom za czuwanie przy Grobie Pańskim; Ministrantom i wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię i procesje.
 2. W przyszłą niedzielę (28.04) w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada nasz główny odpust parafialny. Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
 3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia połączona z mszą św. o godz. 18.00. Niech będzie to nasze duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowych.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę: w Wielki Czwartek, Wielką Sobotę i w Wielkanoc przeznaczone na potrzeby naszej parafii; w Wielki Piątek przeznaczone na utrzymanie Miejsc Świętych w Jerozolimie; dzisiejsze ofiary na rzecz KUL-u i ofiary dla biednych i potrzebujących w Wielką Sobotę.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

 


Niedziela Męki Pańskiej, 14 kwietnia 2019 r.


 

 1. Informacje na temat obchodów Wielkiego Tygodnia
 2. Do chorych z Komunią św. wielkanocną udam się w środę (17.04) po mszy św. wieczornej. Adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 3. Przypominam, że do sakramentu pokuty można przystąpić kwadrans przed wieczorną mszą św.
 4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (28.04) w naszej parafii główny odpust. Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

 


 

V Niedziela Wielkiego Postu, 7 kwietnia 2019 r.

 1. Bóg zapłać Księdzu Stanisławowi za wygłoszone, dla naszej Wspólnoty parafialnej, rekolekcje wielkopostne.
 2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej zwana popularnie Niedzielą Palmową. O godz. 11.00, przed naszą kaplicą, procesja z palmami. Zachęcamy, szczególnie dzieci, o przyniesienie palm.
 4. Z okazji 10-lecia Parafii organizujemy pielgrzymkę pt. „Do Jezusa Miłosiernego”. Cel pielgrzymki: Kraków (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II) - Kalwaria Zebrzydowska (Sanktuarium Matki Bożej, Kalwaria) - Wadowice (Sanktuarium i Dom Jana Pawła II, kremówki). Termin pielgrzymki: 25-26 maja (sobota-niedziela). Koszt 200 zł. zawiera: przejazd autokarem, nocleg, obiadokolację, śniadanie, ubezpieczenie, bilety wstępu do muzeum. Zapisy po mszy św. u księdza proboszcza.
 5. Przypominamy, że można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania codziennie, kwadrans przed wieczorną mszą św.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty.


IV Niedziela Wielkiego Postu, 31 marca 2019 r.


 

 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej wyjątkowo, ze względu na rekolekcje, po mszy św. o godz. 19.00. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 2. W gablotach i na naszej stronie internetowej jest wywieszony plan rekolekcji wielkopostnych.
 3. Tradycją stało się to, że ofiary jakie będziemy składać na tacę w czasie rekolekcji (tj. w piątek i sobotę), będą przeznaczone na cele parafialne. Tegoroczne ofiary przeznaczymy na rachunki za ogrzewanie kaplicy.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

 


 

III Niedziela Wielkiego Postu, 24 marca 2019 r.


 1. Jutro, w poniedziałek, (25.03) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele katolickim jest to Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu jest możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja polega na praktyce modlitwy i dobrowolnych dzieł pokutnych w intencji poczętego dziecka, którego narodziny są zagrożone. Zachęcamy serdecznie do tej pięknej praktyki modlitwy w obronie poczętego życia.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 4. Konferencje przedmałżeńskie dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 5. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


II Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2019 r.


 

 1. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 18.00.
 4. Konferencje przedmałżeńskie dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 7. Misjonarki i misjonarze poprzez służbę ubogim i potrzebującym pomocy są zarazem świadkami miłosierdzia Kościoła. Z oddaniem pielęgnują chorych, pocieszają strapionych, karmią głodnych, zaradzają wielu potrzebom sierot, starców i niepełnosprawnych. Są solidarni z tymi, których wyklucza współczesny świat. W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy pragnę serdecznie podziękować wszystkim wiernym za stałą troskę o misje. Dzięki Waszej modlitwie i ofiarności misjonarze głoszą Ewangelię i budują wspólnoty wiary na wszystkich kontynentach. Jednocześnie ośmielam się prosić, byście nie ustawali w hojności, przekazując dzisiaj ofiarę do puszek na rzecz misji. Dzieło to wspiera polskich misjonarzy. Tylko w ubiegłym roku, dzięki Waszej ofiarności, mogło zrealizować ponad 220 projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych na misjach w najbiedniejszych krajach świata. Możemy o nich dowiedzieć się więcej ze strony internetowej misje.pl. Zapewniając o modlitwie i wdzięczności za pomoc misjom, z serca Wszystkim błogosławię - bp Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Przed kaplicą jest zbiórka do puszek na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

 

 


I Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca 2019 r. 

 1. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 2. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 18.00.
 3. Dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński nauki przedmałżeńskie dziś i w kolejne niedziele o godz. 19.00. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub drogą mailową.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w terminie od 5. do 7. kwietnia.
 5. Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty, który odbędzie się 16 marca 2019 r. w godzinach 10.00-12.00. Szkoła zapewnia  bezpłatny dowóz pod wykwalifikowaną opieką, świetlicę w godzinach dostosowanych do potrzeb rodziców, bogatą bazę dydaktyczną,  infrastrukturę  sportową, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


 

VIII Niedziela Zwykła, 03 marca 2019 r.

 

 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.W okresie Wielkiego Postu, dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, będą prowadzone nauki przedmałżeńskie. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub drogą mailową. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedziele w Domu Parafialnym o godz. 19.00.
 4. Dyrektor katolickiej publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie, mieszczącej się przy al. Warszawskiej 31, informuje, że istnieje możliwość przeniesienie ucznia do klas IV i VII w nadchodzącym roku szkolnym. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte, które odbędą się w niedzielę 10 marca 2019 r. w godzinach od 10.00 do 14.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


VII Niedziela Zwykła, 24 lutego 2019 r.

 

 1. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Kalinowszczyzna 70, zaprasza Rodziców na dzień otwartych drzwi, dnia 27 lutego (środa) w godzinach 17.00-19.00.
 2. Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza przy ul. Szkolnej 6 przyjmuje zapisy do klas 1-7 na rok 2019/2020. Zaprasza Rodziców na Dni Otwartych Drzwi 28 lutego (czwartek) oraz 8 i 9 marca. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od 17.30.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 6. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Edward Kufrejski. Prośmy o radość życia wiecznego dla niego. Wieczny odpoczynek…

 


 

VI Niedziela Zwykła, 17 lutego 2019 r.


 1. Zakończyliśmy ferie zimowe organizowane przez naszą parafię. Wzięło w niej udział 75. dzieci. Składam serdeczne Bóg zapłać Wójtowi Gminy Wólka Edwinowi Gotratowi za pomoc w organizacji ferii. Dziękuję wszystkim wolontariuszom: Agnieszce Wardzie za koordynację opiekuńczą, młodzieży z naszej parafii za opiekę nad dziećmi, Studentom Politechniki Lubelskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, Pani Elżbiecie Caban (właścicielce cukierni „Elka” z Leonowa) za słodycze i napoje. Dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Turki, Policji z Niemiec, Pani Małgorzacie Podniesińskiej z Biblioteki na Osiedlu. Dziękuję Panu Bartoszowi Waligórskiemu (właścicielowi Skate Town - Parku Rozrywki - Wrotkarnia w Lublinie) za darmowe zajęcia na torze wrotkarskim i torze kartingowym. Za zajęcia integracyjne dziękuję: Pani Iwonie Wardzie, Panu Kamilowi Buremu - za zajęcia Karate Tradycyjne, oraz naszym Parafianom, którzy nam wiele pomogli, a chcą być anonimowi.
 2. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


V Niedziela Zwykła, 10 lutego 2019 r.


 

 1. Jutro rozpoczynamy ferie zimowe organizowane przez naszą parafię i Wójta Gminy Wólka Edwina Gotrata. Zapraszamy zapisane dzieci w godz. od 10.00 do 15.00. Prosimy zabrać ze sobą wrotki, rolki, kaski i ochraniacze.
 2. Jutro (11.02.) przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to jednocześnie 27. Światowy Dzień Chorych. Msza św. dla chorych, z sakramentem namaszczenia chorych, o godz. 18.00.
 3. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


IV Niedziela Zwykła, 3 lutego 2019 r.

 

 1. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii od 11 lutego do 15 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 2. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


 

III Niedziela Zwykła, 27 stycznia 2019 r.

 1. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii od 11 lutego do 15 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 3. W sobotę (02.02) święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Prosimy zabrać ze sobą gromnice.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 

 


II Niedziela Zwykła, 20 styczina 2019 r.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Przyjęło nas 69 % mieszkańców naszej Parafii. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie przejawy życzliwości i gościnności. Przypominam, że ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej zostaną w całości przeznaczone na budowę dachu kościoła.
 2. Powracamy do obowiązującego porządku. Msza św. wieczorna w tygodniu o sprawowana jest o godz. 18.00.
 3. Mamy księgę intencji mszalnych na rok 2019. Można rezerwować terminy mszy św. za naszych bliskich zmarłych lub o błogosławieństwo Boże dla żyjących.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 6. Wczoraj do sakramentu małżeństwa przystąpili: Ewelina Mazurek i Robert Bicki. Nowożeńcom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 


 

Chrzest Pański, 13 stycznia 2019 r.

 1. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna na tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  14.01.2019 – poniedziałek: Topolowa 1-11 i domki, Wiązowa
  15.01.2019 – wtorek: Lipowa, Wierzbowa, Zawilcowa, Świerkowa, Modrzewiowa.
  16.01.2019 – środa: Poziomkowa, Jarzębinowa 3, 4.
  17.01.2019 – czwartek: Jagodowa, Żurawinowa.
  18.01.2019 – piątek:  Jeżynowa, Wizyty uzupełniające.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 4. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.

 


Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 roku

 1. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  07.01.2019 – poniedziałek: Konwaliowa 3, 5, 13.
  08.01.2019 – wtorek: Jaśminowa 2, Konwaliowa 9.
  09.01.2019 – środa: Jesionowa (domki), Jaworowa 13.
  10.01.2019 – czwartek: Jesionowa 18, Jarzębinowa 1, Klonowa.
  11.01.2019 – piątek: Brzozowa, Jaworowa 15.
  12.01.2019 – sobota:
  • od godz. 9.00 Jarzębinowa 2, 6, Biskupie Kolonia.
  • od godz. 15.00 Wrzosowa, Konwaliowa 19, 21, 23.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 4. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Misje katolickie.
 5. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Jan Jankowski. Wieczny odpoczynek…