Archiwum ogłoszeń parafialnych - rok 2015

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 27 grudnia 2015 r.

 1. Bóg zapłać za drzewka choinkowe: Panu Piotrowi Gąsce i Robertowi Kijkowi oraz Panu Jarosławowi Kaweckiemu; dziękuję Panu Markowi Motyce za instalacje drzewek; dziękuję: Panu Romanowi Lipskiemu, Młodzieży z KSM za wystój kaplicy i przygotowanie szopki; Panu organiście Ryszardowi; ministrantom oraz wszystkim Parafianom za modlitwę i za tak liczne zgromadzenie liturgiczne podczas świąt.
 2. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 3. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  28.12.2014 – poniedziałek: Bukowa 4, 6, 8, 10, 12;
  29.12.2014 – wtorek: Bukowa 14, 16 i domki;
  30.01.2015 – piątek: Bukowa 18, 20;
  02.01.2015 – sobota:
  od godz. 9.00: Berberysowa, Borówkowa, Świerkowa, Wrzosowa, Modrzewiowa;
  od godz. 15.00: Konwaliowa 3, 5, 13.
 4. Na zakończenie roku kalendarzowego (31.12.) zapraszamy serdecznie na mszę św. o godz. 17.00. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże na nadchodzący rok. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i przedstawię sprawozdanie ze stanu duchowego i gospodarczego naszej parafii. Obecni na liturgii uzyskają odpust zupełny.
 5. W piątek (01.01) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedziele. Wszyscy obecni na liturgii mogą uzyskać odpust zupełny.
 6. W przyszły piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00.
 7. W przyszłą niedzielę (03.01) po mszy św. o godz. 11.00 będzie organizowany konkurs kolęd. W sobotę (02.01) po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy chętnych kolędników do zapisania się na listę uczestników konkursu. Pan Organista będzie służył pomocą i radą, aby dobrze przygotować repertuar.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


IV NIEDZIELA ADWENTU, 20 grudnia 2015 r.

 

 1. Bóg zapłać Ks. dr. Adamowi Raczkowskiemu za przygotowanie nas do owocnego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Do chorych udam się w poniedziałek po mszy św. wieczornej. Adresy chorych prosimy składać w zakrystii.
 3. Msza św. roratnia w poniedziałek o godz. 18.00 i w środę o godz. 6.30.
 4. Spowiedź 15 minut przed wieczorną mszą św.
 5. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 9.00. Mszy wieczornej nie będzie. Jednocześnie przypominam, że w wigilię obowiązuje tradycyjnie post i wstrzemięźliwość w spożywaniu pokarmów.
 6. Pasterka w naszej parafii będzie sprawowana o północy. Msza św. będzie sprawowana w intencji dziękczynno-błagalnej za Wszystkich Parafian. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 7. Przy wyjściu z kaplicy są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty.
 9. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Są to wydania na dwa tygodnie.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: +Jan Witkowski i +Jerzy Lalak. Pomódlmy się o radość życia wiecznego dla Nich…


III NIEDZIELA ADWENTU 2015 r.

 1. Rekolekcje adwentowe w dniach od 18 do 20 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Adam Raczkowski. Szczegóły na plakatach. Ofiary jakie będziemy składać w piątek i sobotę, będą przeznaczone na koszty ogrzewania kaplicy.

  18 grudnia (piątek)
  * dzieci    -  godzina    16.00    Nauka rekolekcyjna
  * dorośli    -  godzina    18.00     Msza św. i nauka rekolekcyjna
  * młodzież     -  godzina    19.30    Nauka rekolekcyjna

  19 grudnia (sobota) SPOWIEDŹ  REKOLEKCYJNA
  * dorośli: 9.00 - Nabożeństwo pokutne; 9.30 – 10.30 -  Spowiedź
  * dzieci: 16.00 -  Nabożeństwo pokutne; 16.30 – 17.00 - Spowiedź
  * dorośli i młodzież: 17.30 -  Spowiedź 18.00 -  Msza św. i nauka rekolekcyjna


  20 grudnia (niedziela)
  * dorośli     - godzina    9.00    Msza św. i nauka rekolekcyjna
  * dzieci    - godzina    11.00     Msza św. i nauka rekolekcyjna
  * młodzież    - godzina    18.00    Msza św. i nauka rekolekcyjna
 2. Do Rodzin z naszej parafii zostały dostarczone opłatki wigilijne. Wszystkim, którzy zaangażowali się w pracy na rzecz parafii, w rozniesienie opłatków, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy również za składane ofiary.
 3. Przypominamy, że msze św. roratnie odprawiane są w środy i piątki o godz. 6.30, a w poniedziałki i soboty o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.
 4. Przy wyjściu z kaplicy są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


II NIEDZIELA ADWENTU, 6 grudnia 2015 r.


 1. Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, we wtorek (08.12), rozpoczynamy w Kościele katolickim Rok Miłosierdzia. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. Z okazji rozpoczęcia Roku Miłosierdzia, młodzież z KSM, przy wyjściu z kaplicy oferuje pamiątkowe obrazy Jezusa Miłosiernego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na budowę kościoła.
 3. W okresie adwentu, w tradycji polskiej wierni gromadzą się na mszy św. ku czci Matki Bożej zwaną roratami. W naszej kaplicy będziemy odprawiać msze św. roratnie we środy i piątki o godz. 6.30 oraz poniedziałki i soboty o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece. Dzieci obecne na roratach otrzymają specjalne obrazki.
 4. Zakończyliśmy Akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dziękujemy za wszelkie dary materialne i za wszelką pomoc.
 5. Zarządowi Kopalni „Bogdanka” po raz kolejny dziękujemy za darowiznę cegły klinkierowej w liczbie 40 palet. Składam serdeczne Bóg zapłać Panu Waldemarowi Jędrusiakowi za pomoc w otrzymaniu darowizny na budowę kościoła.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 7. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


I NIEDZIELA ADWENTU, 29 listopada 2015 r.

 

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 2. W okresie adwentu, w tradycji polskiej wierni gromadzą się na mszy św. ku czci Matki Bożej zwaną roratami. W naszej kaplicy będziemy odprawiać msze św. roratnie we środy i piątki o godz. 6.30 oraz poniedziałki i soboty o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece. Dzieci obecne na roratach otrzymają specjalne obrazki.
 3. Rekolekcje adwentowe będą w terminie od 18 do 20 grudnia.
 4. Msza św. w intencji górników pracujących i emerytowanych w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Zapraszamy mieszkających na naszym osiedlu górników w strojach galowych.
 5. Trwa akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dary będą zbierane do soboty (05.12) w Domu Parafialnym w godz. 17.00-20.00. Zbierane są wszelkie dary rzeczowe, nie są zbierane pieniądze.
 6. Dzisiaj na mszy św. o godz. 9.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. W związku z tym, serdecznie proszę chętnych Parafian, o pomoc w rozniesieniu opłatków do naszych Rodzin. Jednocześnie informuję, że Osoby, które będą roznosiły opłatki, będą miały: imienne listy mieszkańców naszego Osiedla, upoważnienie z pieczątką parafialną i podpisem Proboszcza. Ofiary, które będziemy składać przy tej okazji, będą przeznaczone na IV kwartał naszej budowy kościoła.
 7. Poświęcenie medalików dla Dzieci Pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Po mszy św. przymiarka strojów pierwszokomunijnych.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 9. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 22 listopada 2015 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę – I niedziela adwentu.
 2. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 9.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. W związku z tym, serdecznie proszę chętnych Parafian, o pomoc w rozniesieniu opłatków do naszych Rodzin. Jednocześnie informuję, że Osoby, które będą roznosiły opłatki, będą miały: imienne listy mieszkańców naszego Osiedla, upoważnienie z pieczątką parafialną i podpisem Proboszcza.
 3. Moi drodzy, realizujemy wielkie wyzwanie – budowa kościoła. Wybudowaliśmy Dom Parafialny, który służy naszej społeczności, z czego jesteśmy dumni. Odbywają się: nauka języka angielskiego (dzieci, młodzież i dorośli), treningi karate, zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, fitness dla kobiet, spotkania AA Skorpion, KSM, spotkania ministrantów, harcerzy, gra w ping-ponga i „piłkarzyki”, organizowane są przyjęcia urodzinowe dla dzieci, spotkania osiedlowe w ważnych lokalnych sprawach, działa punkt konsultacyjny dla uzależnionych, udzielane są też porady psychologiczne.
  Rozpoczęliśmy budowę kościoła. Trwają prace nad fundamentami kościoła. Planujemy jeszcze przed zimą doprowadzić budowę do tzw. „poziomu zero”. Co za tym idzie, mamy wiele wydatków. Na wiosnę rozpoczynamy wznoszenie ścian kościoła. Po raz kolejny składam Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za dotychczasową pomoc. Dziękuję również Panu Romanowi Lipskiemu za prace elektryczne oraz Panu Tadeuszowi Niewińskiemu za prace hydrauliczne.
  Ofiary, które będziemy składać przy okazji otrzymania opłatków wigilijnych będą ofiarą na IV kwartał naszej budowy. Oczywiście, kto nie może złożyć ofiary z przyczyn obiektywnych, opłatek otrzyma!
  Zdajemy sobie sprawę z Waszych codziennych wydatków, z kredytów, które Wielu spłaca, ale jeszcze raz przypominamy, że dzieło, które pozostawimy będzie cenne i będzie służyć nam wszystkim. Efekty naszej wspólnej pracy, ofiarności czasu i finansów doceniać będą przyszłe pokolenia. Poza tym miejmy świadomość, że „ofiarnego dawcę miłuje Bóg”, a wszystko to czynimy ku Jego większej chwale.
  Przypominamy również, że jest możliwość odpisu z podatku ofiar na budowę kościoła. Szczegóły są umieszczone na naszej stronie internetowej.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 


XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 listopada 2015 r.

 

 1. Punkt psychologiczny czynny w czwartek w godz. 12.00-18.00.
 2. Spotkania AA „Skorpion” w niedziele od 15.30 do 17.30.
 3. Spotkania grup harcerskich ZHR w soboty w godz. 10.00-15.00.
 4. Spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątki o godz. 18.30.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 8 listopada 2015 r.

 

 1. Na modlitwę wypominkową w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszamy w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek na godz. 18.30. Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, proszę składać w zakrystii. Dodatkowe kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, przy wyjściu z kaplicy.
 2. W środę (11. listopada) Dzień Niepodległości. Zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii kleryków z Lubelskiego Seminarium.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


Uroczystość Wszystkich Świętych (XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 1 listopada 2015 r.)

 

https://c1.staticflickr.com/3/2216/1970405592_0e3f9698f0_b.jpg

 1. Jutro w poniedziałek (02.11) Dzień Zaduszny. Po mszy św. o godz. 18.00 w naszej kaplicy modlitwa z procesją do 4 stacji w intencji naszych bliskich zmarłych.
 2. Na modlitwę wypominkową w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszamy na godz. 18.30, w odpowiednie dni, mieszkańców ulic:
  03. 11 – mieszkańcy ulic: Akacjowa, Borówkowa, Jagodowa, Bukowa 20
  04. 11 – mieszkańcy ulic: Berberysowa
  05. 11 – mieszkańcy ulic: Brzozowa, Bukowa 4, 6, 8, 10, 12
  06. 11 – mieszkańcy ulic: Bukowa 14, 16, 18, domki jednorodzinne
  07. 11 – mieszkańcy ulic: Jaśminowa
  08. 11 – mieszkańcy ulic: Jaworowa
  09. 11 – mieszkańcy ulic: Jesionowa, Jeżynowa, Jarzębinowa
  10. 11 – mieszkańcy ulic: Klonowa, Konwaliowa
  11. 11 – mieszkańcy ulic: Lipowa, Olchowa, Świerkowa, Grabowa, Wierzbowa, Modrzewiowa
  12. 11 – mieszkańcy ulic: Topolowa, Wiązowa, Wrzosowa, Zawilcowa, Żurawinowa
  Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, prosimy składać w zakrystii.
  Dodatkowe kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, przy wyjściu z kaplicy. Należy wpisać odpowiednią datę, kiedy mają być odczytane.
 3. Każdy, kto chce dostąpić odpustu zupełnego winien w dniach od 01.11 do 08.11 spełnić następujące warunki: przyjąć Komunię Świętą, nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji dusz czyśćcowych.
 4. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 5. Spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 19.00.
 6. Dzieci, które uczestniczyły w modlitwie różańcowej w miesiącu październiku prosimy, aby w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 przyniosły karty z naklejkami.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 8. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

 


XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 października 2015 r.

 

 1. W niedzielę (01.11) uroczystość Wszystkich Świętych. Po mszy św. o godz. 18.00 w naszej kaplicy modlitwa z procesją do 4 stacji w intencji naszych bliskich zmarłych.
 2. Na modlitwę wypominkową w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszamy na godz. 18.30, w odpowiednie dni, mieszkańców ulic:
  03. 11 – mieszkańcy ulic: Akacjowa, Borówkowa, Jagodowa, Bukowa 20
  04. 11 – mieszkańcy ulic: Berberysowa
  05. 11 – mieszkańcy ulic: Brzozowa, Bukowa 4, 6, 8, 10, 12
  06. 11 – mieszkańcy ulic: Bukowa 14, 16, 18, domki jednorodzinne
  07. 11 – mieszkańcy ulic: Jaśminowa
  08. 11 – mieszkańcy ulic: Jaworowa
  09. 11 – mieszkańcy ulic: Jesionowa, Jeżynowa, Jarzębinowa
  10. 11 – mieszkańcy ulic: Klonowa, Konwaliowa
  11. 11 – mieszkańcy ulic: Lipowa, Olchowa, Świerkowa, Grabowa, Wierzbowa, Modrzewiowa
  12. 11 – mieszkańcy ulic: Topolowa, Wiązowa, Wrzosowa, Zawilcowa, Żurawinowa
  Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, prosimy składać w zakrystii.
  Dodatkowe kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, przy wyjściu z kaplicy. Należy wpisać odpowiednią datę, kiedy mają być odczytane.
  Każdy, kto chce dostąpić odpustu zupełnego winien w dniach od 01.11 do 08.11 spełnić następujące warunki: przyjąć Komunię Świętą, nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji dusz czyśćcowych.
 3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Bezpośrednio po mszy św. w Domu Parafialnym studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przeprowadzą darmowe badania profilaktyczne. Można między innymi zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom glukozy we krwi oraz zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 


XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 18 października 2015 r.

 

 1. W tym tygodniu ministranci dostarczyli do naszych domów kartki wypominkowe. Aby można było sobie zaplanować obecność na modlitwie wypominkowej w intencji naszych bliskich zmarłych, dostarczyliśmy je odpowiednio wcześniej, z datą ich odczytania. Cała Parafia została podzielona tak, abyśmy w konkretny dzień mogli prosić Dobrego Boga o miłosierdzie dla naszych zmarłych.
 2. Moi drodzy, nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych, zachęcajmy do wspólnej modlitwy wypominkowej Kościoła także całe Rodziny, a szczególnie dzieci. Jeżeli nie nauczymy naszych dzieci modlitwy za zmarłych, to kto się będzie modlił za nas, gdy odejdziemy z tego świata? A modlitwę za dusze zmarłych, nie da się niczym zastąpić.
 3. Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, proszę składać w zakrystii.
 4. W czwartek (22.10) wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 5. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej.
 6. W najbliższą niedzielę, 25. października studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przeprowadzą darmowe badania profilaktyczne. Będzie można między innymi zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom glukozy we krwi oraz zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie. Studenci będą czekać na wszystkich chętnych w Domu Parafialnym po mszy świętej o godzinie 9.00 i 11.00.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za ofiary na 3 kwartał naszej wspólnej budowy kościoła.
 8. Jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.

 

 


XXVIII Niedziela Zwykła, 11 pażdziernika 2015 r.

 

(ODPUST KU CZCI ŚW. FAUSTYNY)

 1. Naszym uroczystościom odpustowym towarzyszyło przygotowanie duchowe. Cały tydzień modliliśmy się „Koronką do Miłosierdzia Bożego”. Nasz parafialny tydzień miłosierdzia był okazją do głębszej refleksji nad wielkim miłosierdziem Bożym względem nas mieszkańców Osiedla. Za liczny udział wiernych w tym nabożeństwie składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu ministranci dostarczą do naszych domów kartki wypominkowe. Aby można było sobie zaplanować obecność na modlitwie wypominkowej w intencji naszych bliskich zmarłych, dostarczą je odpowiednio wcześniej, z datą ich odczytania. Cała Parafia została podzielona tak, abyśmy w konkretny dzień mogli prosić Dobrego Boga o miłosierdzie dla naszych zmarłych.
 3. Moi drodzy, nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych, zachęcajmy do wspólnej modlitwy wypominkowej Kościoła także całe Rodziny, a szczególnie dzieci. Jeżeli nie nauczymy naszych dzieci modlitwy za zmarłych, to kto się będzie modlił za nas, gdy odejdziemy z tego świata? A modlitwę za dusze zmarłych, nie da się niczym zastąpić.
 4. Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, proszę składać w zakrystii.
 5. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej.
 6. Bezpłatna pomoc psychologa w czwartki w godz.: 12.00-18.00.
 7. Spotkania grupy wsparcia  AA „Skorpion” odbywają się co niedziele w godz. 15.00-18.00.
 8. Z okazji Dnia Papieskiego przy wyjściu z kaplicy ministranci zbierają do puszek ofiary na stypendia dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i w ten sposób budowania żywych pomników, o których zawsze wspominał św. Jan Paweł II.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii, jak i za ofiary, które wpływają na konto naszej Parafii.
 10. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


XXVII Niedziela Zwykła, 4 pażdziernika 2015 r.

 

 1. W tym tygodniu przypadają święta:
  poniedziałek (05.10) – św. Faustyny Kowalskiej; środa (07.10) – NMP Różańcowej. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiejszą niedzielą w Kościele katolickim rozpoczynamy tydzień miłosierdzia. Jest to jednocześnie tydzień duchowego przygotowania naszej wspólnoty do odpustu parafialnego. W związku z tym podczas wieczornych mszy św. będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego, wypraszając potrzebne łaski dla naszych Rodzin. Serdecznie zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 msza św. odpustowa ku czci św. Siostry Faustyny – orędowniczki Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę i świętowanie. Po mszy św. będzie możliwość adoracji relikwii naszej Patronki.
 4. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszamy Dzieci i ich Rodziny.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


XXVI Niedziela Zwykła, 27 września 2015 r.

 

 

 1. Pierwsze spotkanie kandydatów chcących należeć do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 19.00, w Domu Parafialnym.
 2. W tym tygodniu przypadają święta: czwartek (01.10) – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; piątek (02.10) – Świętych Aniołów Stróżów. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Jednocześnie zachęcamy do praktyk pierwszych piątków miesiąca.
 4. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszamy Dzieci i ich Rodziny.
 5. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania  w piątek (02.10) o godz. 19.00.
 6. Jutro (28 września 2014), przypada rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Organizowana jest tzw. „iskra Bożego Miłosierdzia”. Św. Jan Paweł II wołał - „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia”. Ten dzień jest świadectwem naszej wiary. W związku z tym, w godzinę miłosierdzia, o godz. 15.00 – przy kapliczce Matki Bożej, odmówimy „Koronkę do Miłosierdzia Bożego”. Modlić się będziemy za i mieszkańców naszego Osiedla za nasze Rodziny oraz o miłosierdzie dla całego świata. Serdecznie zapraszamy.
 7. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 

 


XXV Niedziela Zwykła, 20 września 2015 r.

 

 1. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie 22 maja a sakrament bierzmowania dla młodzieży z 2 i 3 klas gimnazjum będzie w czerwcu. Do końca września prowadzimy zapisy chętnych, którzy chcieliby przyjąć te sakramenty w naszej parafii.
 2. Spotkanie Rodziców i Dzieci Pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę (27.09) po mszy św. o godz. 11.00.
 3. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea zaprasza na kurs Alfa. Szczegóły na plakacie.
 4. W przyszłą niedzielę (27.09) po mszy św. o godz.11.00 w domu parafialnym, w ramach realizacji projektu ,,Zdrowa Rodzina-Zdrowa Gmina", odbędą się warsztaty żywieniowe skierowane do rodziców opiekunów, dziadków dzieci najmłodszych. W programie: spotkanie z dietetykiem, warsztaty lepienia pierogów dla dzieci połączone z degustacją. Wójt Gminy Wólka zaprasza rodziny do wzięcia udziału w spotkaniu.
 5. W poniedziałek (28.09) o godz. 17.00 w gminnej bibliotece na os. Borek rozpocznie się kolejna edycja Szkoły Rodzenia, Zainteresowane osoby proszone są o kontakt. Numer telefonu na plakacie w gablocie. Udział w szkole rodzenia jest całkowicie bezpłatny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 7. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 8. Zmarł tragicznie nasz parafianin ś.p. Ryszard Domżał. Msza św. żałobna jutro, poniedziałek o godz. 13.00 na cmentarzu w Lublinie przy ul. Lipowej. Pomódlmy się o radość życia wiecznego dla Niego…


XXIV Niedziela Zwykła, 13 września 2015 r.

 

 1. Jutro w poniedziałek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek (15.09) święto Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w piątek (18.09) święto św. Stanisława Kostki patrona Polski. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 2. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie (22.05.2016r.). Sakrament bierzmowania dla młodzieży z 2 i 3 klas gimnazjum będzie w czerwcu. W związku z tym, do końca września, prosimy o zgłaszanie się chętnych, którzy chcieliby przyjąć te sakramenty w naszej parafii.
 3. Jest możliwość wsparcia finansowego naszej wspólnej budowy kościoła. Można także złożyć dobrowolny przelew drogą elektroniczną na nasze konto parafialne. Jest możliwość odpisu darowizny na budowę kościoła od obowiązkowego podatku płaconego corocznie. Jak to uczynić można dowiedzieć się z naszej strony internetowej. Bóg zapłać za wszelką ofiarność.
 4. W Domu Parafialnym są prowadzone zajęcia: Karate tradycyjne, lekcje z języka angielskiego, zajęcia z tańca współczesnego, hip-hopu dla dzieci, dla kobiet zajęcia z aerobiku i fitness. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 5. Bezpłatne porady psychologiczne w czwartki w godzinach 12.00-18.00.
 6. Spotkania grupy wsparcia  (Anonimowych Alkoholików) „Skorpion” odbywają się co niedziele w godz. 15.00-18.00.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.


XXIII Niedziela Zwykła, 6 września 2015 r.

 

 1. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie w ostatnią niedzielę maja (22.05.2016 r.). Sakrament bierzmowania dla młodzieży z 2 i 3 klas gimnazjum będzie w czerwcu. W związku z tym, do końca września, prosimy o zgłaszanie się chętnych, którzy chcieliby przyjąć te sakramenty w naszej parafii.
 2. Ogłoszenia gospodarcze. Wczoraj w sobotni dzień maryjny rozpoczęliśmy budowę kościoła. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do prac projektowych i wykonawczych. Dziękuję Pani Barbarze Grylak-Gabriel ze Starostwa Powiatowego w Lublinie za pomoc i rady w staraniu się o pozwolenie na budowę. Panu Krzysztofowi Hałasowi za wszelkie prace projektowe i geodezyjne. Panom Wójtowi i Sekretarzowi Gminy Wólka za ogromną pomoc dokumentacyjną w projektowaniu kościoła. Dziękuję Panu Romanowi Guzowi za prace ziemne i udostępnienie koparki i sprzętu budowlanego. Dziękuję za prace w okresie wakacyjnym: Paniom z Kółka Różańcowego za dbanie o kwiaty przy krzyżu i figurce Matki Bożej, za koszenie trawy i dbanie o porządek Panu Zbigniewowi Szymuli.
 3. Jest możliwość wsparcia finansowego naszej wspólnej budowy kościoła. Są przygotowane listy mieszkańców. Zwracam się z gorącą prośbą do naszych parafian, aby pomóc w zbiórce dobrowolnych ofiar na III kwartał. Listy można odebrać po mszy św. w zakrystii. Bóg zapłać za tę trudną pracę na rzecz naszej wspólnoty. Jednocześnie dziękuję księżom proboszczom i wspólnotom parafialnym, którzy wspomagają finansowo i duchowo naszą parafię. Dziękuję parafiom: Kamionka, Serniki, Suchowola Radzyńska, Ratoszyn, N.S.J. w Lublinie,  M.B. Wspomożenia Wiernych w Lublinie, Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie, św. Józefa w Świdniku, św. Kazimierza w Chełmie. Dziękuję ks. Pawłowi Hodorkowi za pomoc w zbieraniu ofiar na budowę kościoła.
 4. W Domu Parafialnym w tym roku szkolnym będą się odbywać zajęcia: Karate tradycyjne, lekcje z języka angielskiego, taniec współczesny, hip-hop. Więcej można się dowiedzieć po mszy św. w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 5. Bezpłatne porady psychologiczne w czwartki w godzinach 12.00-18.00.
 6. Spotkania grupy wsparcia  (Anonimowych Alkoholików) „Skorpion” odbywają się co niedziele w godz. 15.00-18.00. Zapraszamy nie tylko chorych na chorobę alkoholową, ale także ich rodziny, sąsiadów, ludzi z poza parafii. Po prostu wszystkich potrzebujących pomocy!
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


XXII Niedziela Zwykła, 30 sierpnia 2015 r.

 

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie promocja grup i organizacji działających przy naszej parafii. Zaprezentują się: ministranci, harcerze ZHR, karatecy, grupa tańca i aerobiku oraz lektorzy z nauk języków obcych.
 3. Przypominamy Rodzicom i Dzieciom, że msza św. o godz. 11.00 jest sprawowana specjalnie dla dzieci. A w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z tornistrami szkolnymi. Będzie poświęcenie przyborów szkolnych.
 4. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na wrześniowe uroczystości Maryjne 2015
  Umiłowani w Chrystusie Panu!
  Od 21 sierpnia br. młodzież i wierni naszej Archidiecezji gromadzą się na modlitwie wokół znaków Światowych Dni Młodzieży. Zapowiadają one wielkie międzynarodowe święto wiary z udziałem Ojca Świętego Franciszka w przyszłym roku w Krakowie. Pielgrzymujące po całym świecie Krzyż oraz Ikonę Matki Bożej pożegnamy w sobotę 5 września w Chełmie. O godz. 15.00 uroczystej Eucharystii w Bazylice Narodzenia NMP przewodniczył będzie Metropolita Poznański, Abp Stanisław Gądecki.
  Przewodniczący KEP będzie również gościem tradycyjnych uroczystości Maryjnych w Wąwolnicy, których punktem centralnym stanie się Eucharystia odprawiona w niedzielę 6 czerwca o godz. 12.00. Dwudniowe obchody ku czci MB Kębelskiej mają bogaty program, w którym uczestniczą chętnie wierni z bliska i z daleka. Zachęcam do udziału w pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i Chełma.
  Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie będzie miało w tym roku szczególnie uroczysty charakter. Mija bowiem 250 lat od koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Chełmskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych na jubileuszową Eucharystię we wtorek 8 września o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i słowo Boże wygłosi Abp Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński i Prymas Polski. Podziękujemy miłosiernemu Bogu za wielowiekową obecność Maryi na Górze Chełmskiej, wpisaną w bogatą historię tej ziemi, odkrywaną ostatnio na nowo podczas prowadzonych prac wykopaliskowych.
  Uwieńczeniem uroczystości Maryjnych będzie Msza Święta w parafii Matki Bożej Różańcowej Lublinie, w niedzielę 4 X o godz. 12.00.
  W oczekiwaniu na wspólne świętowanie w Chełmie, w Wąwolnicy i w Lublinie z serca wszystkim błogosławię.
  Wasz Biskup Stanisław.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 


XXI Niedziela Zwykła, 23 sierpnia 2015 r.

 1. W środę (26.08) obchodzimy uroczystość MB Częstochowskiej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

 XX Niedziela Zwykła, 16 sierpnia 2015 r.

 

 1. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 3. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 
XIX Niedziela Zwykła, 9 sierpnia 2015 r.

 

 1. W sobotę (15.08) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie każdej mszy będzie błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 4. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 
XVIII Niedziela Zwykła, 2 sierpnia 2015 r.

 

 1. W czwartek (06.08) święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 4. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 

 


 

XVII Niedziela Zwykła, 26 lipca 2015 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę (26.07) obchodzimy w Kościele Ogólnopolski Dzień Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W związku z tym, po mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zapraszamy kierowców, aby stanęli obok swoich pojazdów mechanicznych. W całej Polsce w tym dniu są zbierane ofiary na fundusz MIVA, z którego są nabywane samochody dla misjonarzy polskich pracujących na misjach.
 2. W tym tygodniu wypada pierwsza i sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne, które wpłynęły na nasze konto parafialne.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


XVI Niedziela Zwykła, 19 lipca 2015 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę (26.07) obchodzimy się w Kościele Ogólnopolski Dzień Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W związku z tym, w przyszłą niedzielę, po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami mechanicznymi. W całej Polsce w tym dniu będą zbierane ofiary na fundusz MIVA, z którego są nabywane samochody dla misjonarzy polskich pracujących na misjach.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i uroczystości: wtorek (22.07) – św. Marii Magdaleny; środa (23.07) – św. Brygidy (patronki Europy); czwartek (24.07) – św. Kingi (dziewicy i męczennicy); piątek (25.07) – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


 

XV Niedziela Zwykła, 12 lipca 2015 r.

 1. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych. Termin dyżurów: czwartek 12.00-18.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 4. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


 

XIV Niedziela Zwykła, 5 lipca 2015 r.

 1. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych. Termin dyżurów: czwartek 12.00-18.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 4. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


 

XIII Niedziela zwykła, 28 czerwca 2015 r.

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 2. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych w czwartki w godz. 12.00-18.00.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Komunikat Metropolity Lubelskiego: Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!
  Po raz kolejny obchodzić będziemy w naszej Archikatedrze Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, ustanowione w ubiegłym roku przez Stolicę Apostolską na pamiątkę tzw. ”Cudu lubelskiego”. W dniu 3 lipca o godz. 1900 uroczystej Mszy Świętej przewodniczył będzie biskup Jan Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie. Trwający Rok Życia Konsekrowanego zachęca nas do szczególnego dziękczynienia Bogu za wszelkie dobro, jakie wzrasta i rozwija się w Kościele dzięki obecności, modlitwie i pracy osób zakonnych. Serdecznie zapraszam na wieczorną Eucharystię u stóp Katedry i na procesję Maryjną ulicami naszego miasta.
  Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy spod Katedry 37. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, której przyświecać będzie hasło „Uwierzcie w Ewangelię”. Pielgrzymom towarzyszyć będą dwie główne intencje: o duchowe owoce przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz dziękczynienie za dar KULu w perspektywie setnej rocznicy jego powstania. Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Korzystający z niego pielgrzymi poniosą intencje ofiarodawców przed tron Matki Bożej.W dniu 21 sierpnia przybędą do nas na dwa tygodnie symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż oraz ikona Matki Bożej. Symbole te nawiedzą wszystkie miasta naszej archidiecezji, które gościć będą pielgrzymów z całego świata w pierwszej fazie Światowych Dni Młodzieży, przeżywanej w diecezjach. Zachęcam, zwłaszcza młodych, do licznego udziału w peregrynacji Krzyża oraz Ikony Niech w naszych parafiach trwa gorąca modlitwa o błogosławione owoce wszystkich zapowiadanych wydarzeń.     Z serca wszystkim błogosławię.
  Wasz Biskup Stanisław
 6. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


XII Niedziela zwykła, 21 czerwca 2015 r.

 

 1. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w środę (24.06). Zapraszamy na mszę św. o gody. 18.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 4. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


XI Niedziela Zwykła, 14 czerwca 2015 r.

 

 1. Przypominamy, że w miesiącu czerwcu po mszy św. odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. Modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla całej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dzisiaj mszę św. prymicyjną o godz. 11.00 odprawił ks. Łukasz Kukier. Ks. Łukasz jako diakon pomagał duszpastersko w naszej parafii. Po mszy św. udzielił błogosławieństwa prymicyjnego. Składamy mu najserdeczniejsze życzenia, aby w kapłaństwie przeżywał najpiękniejsze chwile oraz służył Bogu i ludziom z całego serca.
 3. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnym oraz Bierzmowanym za dar ołtarza z okazji przyjętych sakramentów. Są to piękne szaty liturgiczne.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne a szczególnie za ofiarę pieniężną od Bierzmowanych. Przeznaczamy je na zakup naczyń do kuchni i refektarza w Naszym Domu Parafialnym.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


X Niedziela Zwykła, 7 czerwca 2015 r.


 

 1. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 11. czerwca (czwartek) o godz. 18.00. Po mszy św. wyruszymy w procesji do 4 ołtarzy na placu obok kaplicy. Zapraszamy Dziewczynki do sypania kwiatów. Przy czwartym ołtarzu poświęcimy wianki i będzie specjalne indywidualne błogosławieństwo małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj w niedzielę o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa. Sakramentu bierzmowania będzie udzielał Ksiądz Biskup Józef Wróbel 8. czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00.
 3. W piątek (12. 06) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W przyszłą niedzielę mszę św. prymicyjną o godz. 11.00 będzie odprawiał ks. Łukasz Kukier. Ks. Łukasz jako diakon pomagał duszpastersko w naszej parafii. Po mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
 5. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Procesji Bożego Ciała: Przygotowującym ołtarze, Dzieciom, Księżom: Pawłowi i Mariuszowi za dbanie o porządek w czasie procesji, Ministrantom, Harcerzom, Panu Organiście Ryszardowi i wszystkim tak licznie zgromadzonym na procesji.
 6. Przypominamy, że w miesiącu czerwcu po mszy św. odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. Modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla całej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne a szczególnie za ofiarę pieniężną od Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. Przeznaczamy je na meble do kuchni i refektarza w Naszym Domu Parafialnym.
 8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 31 maja 2015 r.

 1. Procesja Bożego Ciała 04. czerwca (czwartek) będzie wyrazem naszej czci do Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. Procesja rozpocznie się mszą św. o godz. 9.00. Po mszy (bez homilii) wyruszymy w uroczystej procesji ulicami: Malinową, Jagodową, Berberysową, Borówkową, Dębową, Brzozową, Bukową, Klonową, Jeżynową, Malinową. Przy drugim ołtarzu (ul. Brzozowa) będzie homilia. Potem udamy się procesyjnie do kaplicy na mszę św. o godz. 11.00 (bez homilii). Tak więc, można rozpocząć osobistą procesję mszą św., lub mszą św. zakończyć. Proszę serdecznie o udekorowanie trasy, domów. Zachęcam dziewczynki do sypania kwiatów. Niech będzie to wyraz naszej radości za wszelkie łaski Boże.
 2. Próba dziewczynek do sypania kwiatów w poniedziałek po mszy św. wieczorowej o godz. 19.00.
 3. W tym tygodniu na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie Dzieci Pierwszokomunijne na tzw. Biały Tydzień. Będziemy się modlić za Waszych Rodziców, Rodzeństwo, Babcie, Dziadków i całą Rodzinę.
 4. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za piękne posprzątanie i dbałość o wystrój naszej kaplicy.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek o godz. 20.00, od wtorku do czwartku o godz. 19.00. Ostatnie spotkanie w niedzielę o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 8. Jest prasa katolicka.

 


Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 24 maja 2015 r.

 

 1. Jutro, w poniedziałek (25.05) przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. Przez cały miesiąc maj, nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, po mszy św. wieczornej.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Dzieci z klas drugich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. Przy wyjściu z kaplicy jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


 

Wniebowstąpienie Pańskie, 17 maja 2015 r.

 1. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi Pierwszokomunijnymi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 2. Bardzo gorąco dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy wspierają finansowo naszą wspólną inwestycję budowy. Kto chciałby to jeszcze uczynić może to zrobić indywidualnie, bądź wysłać przelewem elektronicznym na nasze konto parafialne. Bank Zachodni WBK oddział w Lublinie nr konta: 73 1500 1520 1215 2008 2368 0000.
 3. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców w przyszłą niedzielę (24 maja) po mszy św. o godz. 11.00.
 4. Przypominamy, że I Komunia Święta w naszej parafii będzie 31. maja o godz. 11.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


 

Szósta Niedziela Wielkanocna, 10 maja 2015 r.

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i uroczystości: środa (13.05) – św. NMP Fatimskiej; czwartek (14.05) – św. Macieja Apostoła; piątek (15.05) – św. Zofii; sobota – św. Andrzeja Boboli patrona Polski. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. W odpowiedzi na apel  Konferencji Episkopatu Polski i Caritas Archidiecezji Lubelskiej przed kaplicą prowadzimy zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich.
 4. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak również za ofiary, które wpływają na nasze konto parafialne.
 6. W ubiegłym tygodniu w związek małżeński wstąpili: Maja Naruk i Grzegorz Tomiło. Nowożeńcom życzymy wiele łask Bożych na nowej drodze życia.

 


Piąta Niedziela Wielkanocna, 3 maja 2015 r.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i uroczystości: poniedziałek św. Floriana; środa (06.05) – św. Apostołów Filipa i Jakuba; czwartek (07.05) – NMP Matki Łaski Bożej; piątek (08.05) – św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. W przyszłą niedzielę, w odpowiedzi na apel  Konferencji Episkopatu Polski i Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłaszamy zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich.
 4. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak również za ofiary, które wpływają na nasze konto parafialne.


Czwarta Niedziela Wielkanocna, 26 kwietnia 2015 r.

 1. W sobotę (02.05) uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Uroczystość przeniesiona w całym Kościele polskim ze względu na to, że wypadała w niedzielę, a niedziela wielkanocna powoduje, że przypadające w ten dzień uroczystości są przenoszone na dogodny najbliższy dzień. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. i msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek (01.05) o godz. 18.30.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


Trzecia Niedziela Wielkanocna, 19 kwietnia 2015 r.

 

 1. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową na Węgry w dniach 08-10 maja (piątek-niedziela). Mamy jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą się zapisać po mszy św. w zakrystii. Szczegółowy plan pielgrzymki na plakatach.
 2. Ogłoszenia gospodarcze: Pragnę poinformować, że kończymy już prace konstrukcyjno-projektowe przy projekcie przyszłego kościoła. Zajmują się tym architekci z Krakowa. Prace te potrzebują wsparcia i finansowego i modlitewnego. Dziękuję Panu Krzysztofowi Hałasowi za wszelką pomoc geodezyjną i związaną z dokumentacją budowy. Zachęcam serdecznie wszystkich parafian do pomocy. Są przygotowane listy mieszkańców. Bardzo proszę chętne osoby z poszczególnych bloków, czy ulic, o pomoc w zbieraniu ofiar na budowę na drugi kwartał. Przypominam również o możliwości odpisu z podatku ofiar na budowę kościoła. Wiele osób z naszej parafii z tego korzysta. Szczegóły, jak to uczynić, są zamieszczone na naszej stronie internetowej i w gablotach przy kaplicy.
 3. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych i Rodziców w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00. Poświęcimy i rozdamy dzieciom książeczki pierwszokomunijne.
 4. Składam serdeczne podziękowania Panu Zbigniewowi Szymuli i Pani Bożenie Męczyńskiej za prace ogrodnicze.
 5. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak również za ofiary, które wpływają na nasze konto parafialne.

 


Niedziela Miłosierdzia Bożego, 12 kwietnia 2015 r.

 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za obecność i modlitwę wszystkim parafianom biorącym udział w Nowennie do Bożego Miłosierdzia. Dziękuję Ks. Pawłowi Bartoszewskiemu za sprawowanie mszy św. odpustowej i za wygłoszone Słowo Boże.
 2. Bóg zapłać: za prace wykończeniowe w Domu Parafialnym: Grzegorzowi Dumała, Tadeuszowi Niewińskiemu, Romanowi Lipskiemu, Markowi Motyka; za prace ogrodnicze: Genowefie Chałas i Zofi Nastaj; za pomoc w załatwieniu darowizny cegły na budowę: Waldemarowi Jędrusiakowi; Zarządowi Kopalni „Bogdanka” za darowiznę cegły klinkierowej w liczbie 30 palet oraz Ryszardowi Domżałowi za przywóz cegły.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę (19.04) o godz. 19.00.
 4. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Węgry w dniach 08-10 maja (piątek-niedziela). Trasa pielgrzymki: BUDAPESZ–EGER-MARIAPOCS. Cena wyjazdu około 660 zł. i zawiera: koszty transportu, ubezpieczenie, nocleg, obiadokolację i śniadanie. Mamy jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą się zapisać po mszy św. w zakrystii. Szczegółowy plan pielgrzymki na plakatach. Spotkanie uczestników w przyszłą sobotę (18.04) o godz. 18.30.
 5. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak również za ofiary, które wpływają na nasze konto parafialne.

 

 


PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 6 kwietnia 2015 r.


 1. Składam serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom za modlitwę i za tak liczne zgromadzenie liturgiczne podczas obchodów Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Państwu Drykom za piękne palmy, które rokrocznie zdobią naszą procesję w Niedzielę Palmową; Pani Marcie Kasprzyk za projekt i przygotowanie Grobu Pańskiego; Panu organiście Ryszardowi Adamcowi za przygotowanie śpiewów; młodzieży za przygotowanie czytań i śpiewów liturgicznych; harcerzom za czuwanie przy Grobie Pańskim; ministrantom i wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię i procesje.
 2. W przyszłą niedzielę (12.04) w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada nasz główny odpust parafialny. Msza św. odpustowa z procesją o godz. 11.00.
 3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia połączona z mszą św. o godz. 18.00. Niech będzie to nasze duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowych.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę: w Wielki Czwartek, Wielką Sobotę i w Wielkanoc przeznaczone na potrzeby naszej parafii; w Wielki Piątek przeznaczone na utrzymanie Miejsc Świętych w Jerozolimie; dzisiejsze ofiary na rzecz KUL-u i ofiary dla biednych i potrzebujących w Wielką Sobotę.

 


 

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, 29 marca 2015 r.

 1. Do chorych z Komunią św. wielkanocną udam się we wtorek (31.03) po mszy św. wieczornej. Adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 2. Przypominam, że do sakramentu pokuty można przystąpić kwadrans przed wieczorną mszą św.
 3. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (12.04) w naszej parafii główny odpust. Msza św. odpustowa z procesją o godz. 11.00.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


 

22 MARCA 2015 r.  (V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU)

 1. Bóg zapłać Księdzu Mariuszowi za wygłoszone, dla naszej Wspólnoty parafialnej, rekolekcje wielkopostne.
 2. W środę (25.03) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele katolickim jest to Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu jest możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja polega na praktyce modlitwy i dobrowolnych dzieł pokutnych w intencji poczętego dziecka, którego narodziny są zagrożone. Zachęcamy serdecznie do tej pięknej praktyki modlitwy w obronie poczętego życia.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.40.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej zwana popularnie Niedzielą Palmową. O godz. 11.00, przed naszą kaplicą, procesja z palmami. Zachęcamy, szczególnie dzieci, o przyniesienie palm.
 5. Przypominamy, że można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania codziennie, kwadrans przed wieczorną mszą św.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty.
 8. W tym tygodniu odszedł z naszej Wspólnoty parafialnej śp. Bogdan Nastaj. Pomódlmy się za duszę śp. zmarłego…

 


 

15 MARCA 2015 r. (IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU)

 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej wyjątkowo, ze względu na rekolekcje, po mszy św. o godz. 19.00. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.40.
 2. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek 20 marca o godz. 19.30.
 3. W gablotach i na naszej stronie internetowej jest wywieszony plan rekolekcji wielkopostnych.
 4. Tradycją stało się to, że ofiary jakie będziemy składać na tacę w czasie rekolekcji (tj. w piątek i sobotę), będą przeznaczone na cele parafialne. Tegoroczne ofiary przeznaczymy na rachunki za ogrzewanie kaplicy.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


8 MARCA 2015 r. (III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU)

 

 1. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 2. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 3. Konferencje przedmałżeńskie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 4. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 5. W gablotach wywieszony jest plan pielgrzymki na Węgry w terminie 8-10 maja. Osoby chętne mogą się zapisać w zakrystii.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 

1 MARCA 2015 r.  (II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU)

 1. Dyrekcja Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Lublinie, al. Warszawska 31, obok kościoła Księży Pallotynów, serdecznie zaprasza na Drzwi Otwarte Szkoły w niedzielę – 8 marca 2015 r. w godzinach od 9.00 do 14.00.
 2. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 10 w Lublinie im. Henryka Sienkiewicza, ul. Kalinowszczyzna 70, serdecznie zaprasza na Drzwi Otwarte Szkoły w czwartek – 5 marca 2015 r. o godz. 17.00.
 3. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 4. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 5. Konferencje przedmałżeńskie dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 8. Przed kaplicą jest zbiórka do puszek na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

22 LUTEGO 2015 r.  (I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU)

 1. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 2. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 3. Dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński nauki przedmałżeńskie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w terminie od 20 do 22 marca.
 5. Spotkania Anonimowych Alkoholików w niedziele od 15.30.-17.30.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


15 LUTEGO 2015 r. (VI NIEDZIELA ZWYKŁA)

 

 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę (22.02) o godz. 19.00.
 5. W okresie Wielkiego Postu, dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, będą prowadzone nauki przedmałżeńskie. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 6. Zajęcia z matematyki w piątek od godz. 17.00.
 7. Przypominamy, że w Domu Parafialnym we czwartki w godz. od 12.00-18.00 dyżuruje psycholog. Można korzystać z porad psychologicznych po wcześniejszym umówieniu się.
 8. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


8 lutego 2015 r. (V Niedziela Zwykła)

 

 1. Zakończyliśmy ferie zimowe organizowane przez naszą parafię. Wzięło w niej udział 55 dzieci. Składam serdeczne Bóg zapłać Wójtowi Gminy Wólka Panu Edwinowi Gotratowi za pomoc w organizacji ferii. Dziękuję wszystkim wolontariuszom: Studentom KUL-u, Studentom Uniwersytetu Medycznego, Pani Elżbiecie Caban (właścicielce cukierni „Elka” z Leonowa) za słodycze. Dziękujemy drukarni „Standruk” oraz Klinice Zwierząt Małych za wycieczkę i życzliwe przyjęcie. Dziękuję firmie przewozowej Pana Krzysztofa Błaszczaka z Poniatowej za darmowe udostępnienie autokaru na wycieczkę. Za zajęcia integracyjne dziękuję: Paniom Nauczycielkom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy, Karolinie Ziębińskiej – zajęcia z języka angielskiego, Kamilowi Mendzelewskiemu – za zajęcia Karate Tradycyjne, Pani Psycholog Paulinie Staszczak, oraz naszym Parafianom, którzy nam wiele pomogli, a chcą być anonimowi.
 2. We wtorek (10.02) przypada 4 rocznica śmierci Ks. Abpa Józefa Życińskiego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 3. W środę (11.02) obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Podczas mszy będzie udzielany sakrament chorych.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


 

1 LUTEGO 2015 r. (IV Niedziela Zwykła)

 1. Jutro, w poniedziałek (02.02) święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Prosimy zabrać ze sobą gromnice. Można też nabyć gromnice po mszy św.
 2. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii 02-06 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy: piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 4. Organizowana jest pielgrzymka do Budapesztu, Egeru i Marapocs – narodowe sanktuarium Węgier. Termin wyjazdu jest odległy: 8-10 maja. Zapisać się można w zakrystii.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Są również kalendarze ścienne Caritasu i drużyny piłkarskiej Górnik Łęczna w cenie 18 zł.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

25 STYCZNIA 2015 r. (III Niedziela Zwykła)

 1. Dzisiaj podczas mszy o 9.00 gościliśmy Orkiestrę Dętą Gminy Mełgiew. Po mszy Orkiestra zagrała koncert noworoczny. Do sprzedaży są orkiestrowe kalendarze na 2015 rok.
 2. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii 02-06 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Już po raz 61 z kolei obchodzony jest dziś Światowy Dzień Walki z Trądem. Pochylamy się w łączności z wieloma innymi krajami świata nad problemem trądu, chorobą ciągle obecną w najbiedniejszych częściach kuli ziemskiej. Pomimo wszelkich starań, aby ją zwalczyć, ta choroba dotyka wciąż miliony ludzi, skazując ich nie tylko na cierpienie fizyczne, ale także na cierpienie psychiczne, spowodowane niemal automatyczną marginalizacją tych, którzy na nią zapadają. Tymczasem trąd już jest uleczalny i nie musi być wyrokiem śmierci czy wygnania dla chorych. Przy wyjściu z kaplicy można do puszek złożyć ofiarę pieniężną, na rzecz trędowatych.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

18 STYCZNIA 2015 r. (II NIEDZIELA ZWYKŁA)

 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Przyjęło nas 74 % mieszkańców naszej Parafii. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie przejawy życzliwości i gościnności. Przypominam, że ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej zostaną przeznaczone na wykonanie projektu kościoła.
 2. Od poniedziałku wracamy do porządku odprawiania mszy św. w tygodniu o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę (25.01) podczas mszy o 9.00 będziemy gościć Orkiestrę Dętą Gminy Mełgiew. Po mszy Orkiestra zagra koncert noworoczny. Do sprzedaży będą orkiestrowe kalendarze na 2015 rok.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne na nasze konto parafialne.

11 STYCZNIA 2015 r. (CHRZEST PAŃSKI)

 1. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna na tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. Zajęcia z matematyki w piątek o godz. 17.00.
 3. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  12.01.2015 – poniedziałek:    Jaworowa 13, Jesionowa (domki).
  13.01.2015 – wtorek:    Klonowa, Jaworowa 15.
  14.01.2015 – środa:    Brzozowa, Jesionowa 18.
  15.01.2015 – czwartek:    Topolowa 1-11, (domki), Jagodowa.
  16.01.2015 – piątek:     Lipowa, Jeżynowa,
  17.01.2015 – sobota:
  od godz. 9.00: Jarzębinowa, Poziomkowa,
  Wizyty uzupełniające.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.

4 STYCZNIA 2015 r. (II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU)

 1. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. We wtorek (06.01) uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie uroczystością Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby misji katolickich.
 3. Mamy już księgę intencji mszalnych. Można rezerwować terminy mszy św. na rok 2015.
 4. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  05.01.2015 – poniedziałek: Jaśminowa 1, 3, Konwaliowa 9;
  07.01.2015 – środa: Jaśminowa 2, Zawilcowa.
  08.01.2015 – czwartek: Konwaliowa 1, 1A, Żurawinowa, Olchowa, Jaworowa (domki)
  09.01.2015 – piątek: Jaworowa 1-11, Wiązowa, Wierzbowa.
  10.01.2015 – sobota:
  • od godz. 9.00 Akacjowa.
  • od godz. 15.00 Grabowa 2, 2A, 2B, (domki).
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace przeznaczone na potrzeby naszej parafii.