Archiwum ogłoszeń parafialnych - rok 2016

 

 

Święto Św. Szczepana, 26 grudnia 2016 r.

 1. Bóg zapłać za drzewka choinkowe: Panu Piotrowi Gąsce i Robertowi Kijkowi oraz Panu Jarosławowi Kaweckiemu; dziękuję Panu Markowi Motyce za instalacje drzewek; dziękuję: Panu Romanowi Lipskiemu, Młodzieży z KSM za wystój kaplicy i przygotowanie szopki; Panu organiście Ryszardowi; ministrantom oraz wszystkim Parafianom za modlitwę i za tak liczne zgromadzenie liturgiczne podczas świąt.
 2. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna w tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 3. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  27.12.2016 r. –  wtorek:        Bukowa 4, 6, 8, 10, 12;
  28.12.2016 r. – środa:        Bukowa 14, 16 i domki;
  29.12.2016 – czwartek:        Bukowa 18, 20;
  30.12.2016 – piątek:        Jaśminowa 2, Konwaliowa 9.
 4. Na zakończenie roku kalendarzowego (31.12.) zapraszamy serdecznie na mszę św. o godz. 17.00. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże na nadchodzący rok. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i przedstawię sprawozdanie ze stanu duchowego i gospodarczego naszej parafii. Obecni na liturgii uzyskają odpust zupełny.
 5. W piątek (30.12) uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. o godz. 17.00.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


IV Niedziela Adwentu, 18 grudnia 2016 r.

 1. Bóg zapłać Ks. dr. Krzysztofowi Gałanowi za przygotowanie nas do owocnego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Do chorych udamy się w środę (21.12) po mszy św. wieczornej. Adresy chorych prosimy składać w zakrystii.
 3. Msze św. Roratnie: w poniedziałek o godz. 18.00 oraz w środę i w piątek o godz. 6.30.
 4. Spowiedź 15 minut przed wieczorną mszą św.
 5. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 9.00. Mszy wieczornej nie będzie. Jednocześnie przypominam, że w wigilię obowiązuje tradycyjnie post i wstrzemięźliwość w spożywaniu pokarmów.
 6. Pasterka w naszej parafii będzie sprawowana o północy. Msza św. będzie sprawowana w intencji dziękczynno-błagalnej za Wszystkich Parafian. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 7. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  27.12.2016 r. –  wtorek:        Bukowa 4, 6, 8, 10, 12.
  28.12.2016 r. – środa:        Bukowa 14, 16 i domki.
  29.12.2016 – czwartek:        Bukowa, 18, 20.
  30.12.2016 – piątek:        Jaśminowa 2, Konwaliowa 9.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty.
 9. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 10. Przy wyjściu z kaplicy są zbierane ofiary do puszek dla biednych i potrzebujących.


III Niedziela Adwentu, 11 grudnia 2016 r.

 

 • Rekolekcje adwentowe w dniach od 16 do 18 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Krzysztof Gałan. Szczegóły na plakatach. Ofiary jakie będziemy składać w piątek i sobotę, będą przeznaczone na koszty ogrzewania kaplicy.

16 grudnia (piątek)

 • dzieci
  16.00    Nauka rekolekcyjna
 • dorośli
  18.00     Msza św. i nauka rekolekcyjna
 • młodzież
  19.30    Nauka rekolekcyjna


17 grudnia (sobota) Spowiedź rekolekcyjna

 • dorośli
  9.00  - Nabożeństwo pokutne
  9.30 - Spowiedź
 • dziec
  16.00  - Nabożeństwo pokutne
  16.30  - Spowiedź
 • dorośli i młodzież
  17.30 - Spowiedź
  18.00 - Msza św. i nauka rekolekcyjna


18 grudnia (niedziela)

 • dorośli
  9.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna
 • dzieci
  11.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna
 • młodzież
  18.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna

 

 • Do Rodzin z naszej parafii zostały dostarczone opłatki wigilijne. Wszystkim, którzy zaangażowali się w pracy na rzecz parafii, w rozniesienie opłatków, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy również za składane ofiary.
 • Przypominamy, że msze św. roratnie odprawiane są w środy i piątki o godz. 6.30, a w poniedziałki i soboty o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.
 • Przy wyjściu z kaplicy są do nabycia świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 • Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.


II Niedziela Adwentu, 4 grudnia 2016 r.

 

 1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w czwartek (08.12). Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. Przy wyjściu z kaplicy młodzież z KSM rozprowadza świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 3. W okresie adwentu, w tradycji polskiej wierni gromadzą się na mszy św. ku czci Matki Bożej zwaną roratami. W naszej kaplicy odprawiamy msze św. roratnie we środy i piątki o godz. 6.30 oraz poniedziałki i soboty o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece.
 4. Zakończyliśmy Akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dziękujemy za wszelkie dary materialne i za wszelką pomoc.
 5. Harcerze z ZHR zapraszają na kiermasz ciast i ozdób świątecznych wykonanych przez zuchy z gromad działających przy parafii. Dochód   przeznaczony jest na dofinansowanie zimowiska. Za wszelkie datki serdecznie dziękujemy.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 7. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


I Niedziela Adwentu, 27 listopada 2016 r.

 

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 2. W okresie adwentu, w tradycji polskiej wierni gromadzą się na mszy św. ku czci Matki Bożej zwaną roratami. W naszej kaplicy będziemy odprawiać msze św. roratnie we środy i piątki o godz. 6.30 oraz poniedziałki i soboty o godz. 18.00. Prosimy przynieść świece. Dzieci obecne na roratach otrzymają specjalne obrazki.
 3. Rekolekcje adwentowe będą w terminie od 16 do 18 grudnia.
 4. Msza św. w intencji górników pracujących i emerytowanych w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Zapraszamy mieszkających na naszym osiedlu górników w strojach galowych.
 5. Trwa akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dary będą zbierane do niedzieli (11.12) w Domu Parafialnym. Zbierane są wszelkie dary rzeczowe, nie są zbierane pieniądze.
 6. Dzisiaj na mszy św. o godz. 9.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. W związku z tym, serdecznie proszę chętnych Parafian, o pomoc w rozniesieniu opłatków do naszych Rodzin. Jednocześnie informuję, że Osoby, które będą roznosiły opłatki, będą miały: imienne listy mieszkańców naszego Osiedla, upoważnienie z pieczątką parafialną i podpisem Proboszcza. Ofiary, które będziemy składać przy tej okazji, będą przeznaczone na IV kwartał naszej budowy kościoła.
 7. Poświęcenie medalików dla Dzieci Pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Po mszy św. przymiarka strojów pierwszokomunijnych.
 8. W przyszłą niedzielę, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje spotkanie informacyjne dla osób chętnych (w wieku gimnazjalnym i licealnym), które chciałyby dołączyć do naszego stowarzyszenia. Po każdej Mszy św., zapraszamy na projekcję krótkiego filmiku, na temat naszej wspólnoty oraz na poczęstunek w Domu Parafialnym.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 10. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada 2016 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę – I niedziela adwentu.
 2. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 9.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. W związku z tym, serdecznie proszę chętnych Parafian, o pomoc w rozniesieniu opłatków do naszych Rodzin. Jednocześnie informuję, że Osoby, które będą roznosiły opłatki, będą miały: imienne listy mieszkańców naszego Osiedla, upoważnienie z pieczątką parafialną i podpisem Proboszcza.
 3. Moi drodzy, realizujemy wielkie wyzwanie – budowa kościoła. Wybudowaliśmy Dom Parafialny, który służy naszej społeczności, z czego jesteśmy dumni. Odbywają się: nauka języka angielskiego (dzieci, młodzież i dorośli), treningi karate, zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, fitness dla kobiet, spotkania AA Skorpion, KSM, spotkania ministrantów, harcerzy, gra w ping-ponga i „piłkarzyki”, organizowane są przyjęcia urodzinowe dla dzieci, spotkania osiedlowe w ważnych lokalnych sprawach, działa punkt konsultacyjny dla uzależnionych, udzielane są też porady psychologiczne.
  Trwają prace nad budową kościoła. Co za tym idzie, mamy wiele wydatków. Na wiosnę planujemy dokończenie ścian kościoła oraz budowę balkonów. Mamy nadzieję, że znajdziemy środki na budowę dachu.
  Po raz kolejny składam Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za dotychczasową pomoc. Dziękuję również Panu Romanowi Lipskiemu za prace elektryczne oraz Panu Tadeuszowi Niewińskiemu za prace hydrauliczne a także Panu Zbigniewowi Witkowi za wykonanie tablicy na kamień węgielny.
  Ofiary, które będziemy składać przy okazji otrzymania opłatków wigilijnych będą ofiarą na IV kwartał naszej budowy. Oczywiście, kto nie może złożyć ofiary z przyczyn obiektywnych, opłatek otrzyma!
  Zdajemy sobie sprawę z Waszych codziennych wydatków, z kredytów, które Wielu spłaca, ale jeszcze raz przypominamy, że dzieło, które pozostawimy będzie cenne i będzie służyć nam wszystkim. Efekty naszej wspólnej pracy, ofiarności czasu i finansów doceniać będą przyszłe pokolenia. Poza tym miejmy świadomość, że „ofiarnego dawcę miłuje Bóg”, a wszystko to czynimy ku Jego większej chwale.
  Przypominamy również, że jest możliwość odpisu z podatku ofiar na budowę kościoła. Szczegóły są umieszczone na naszej stronie internetowej.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 5. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kolejną już zbiórkę darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Po raz kolejny zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w pomoc na rzecz najmłodszym potrzebującym z naszej Gminy. Akcja trwa do 11 grudnia. Dary będą zbierane po każdej mszy świętej w sali parafialnej. Szczegółowych informacji udzielą Państwo Dobek – koordynatorzy akcji na Osiedlu -  pod numerami tel.506 820 534, 501 300 896.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


XXXIII Niedziela Zwykła, 13 listopada 2016 r.

 

 1. Punkt psychologiczny czynny w czwartek w godz. 12.00-18.00.
 2. Spotkania AA „Skorpion” w niedziele od 15.30 do 17.30.
 3. Spotkania grup harcerskich ZHR w soboty w godz. 9.00-15.00.
 4. Spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątki o godz. 18.30.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.


XXXII Niedziela Zwykła, 6 listopada 2016 r.

 

 1. Na modlitwę wypominkową w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszamy, do soboty włącznie, o godz. 18.30. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, proszę składać w zakrystii. Dodatkowe kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, przy wyjściu z kaplicy.
 2. W piątek (11. listopada) Dzień Niepodległości. Zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. W tym dniu Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


XXXI Niedziela Zwykła, 30 października 2016 r.

 

 1. We wtorek (01.11) uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o godz. 18.00 w naszej kaplicy modlitwa z procesją do 4 stacji w intencji naszych bliskich zmarłych.
 2. W środę (02.11) Dzień Zaduszny. Po mszy św. o godz. 18.00 w naszej kaplicy modlitwa z procesją do 4 stacji w intencji naszych bliskich zmarłych.
 3. Na modlitwę wypominkową w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszamy na godz. 18.30, w odpowiednie dni, mieszkańców ulic:
  03. 11 – mieszkańcy ulic: Akacjowa, Borówkowa, Jagodowa, Bukowa 20
  04. 11 – mieszkańcy ulic: Berberysowa
  05. 11 – mieszkańcy ulic: Brzozowa, Bukowa 4, 6, 8, 10, 12
  06. 11 – mieszkańcy ulic: Bukowa 14, 16, 18, domki jednorodzinne
  07. 11 – mieszkańcy ulic: Jaśminowa
  08. 11 – mieszkańcy ulic: Jaworowa
  09. 11 – mieszkańcy ulic: Jesionowa, Jeżynowa, Jarzębinowa
  10. 11 – mieszkańcy ulic: Klonowa, Konwaliowa
  11. 11 – mieszkańcy ulic: Lipowa, Olchowa, Świerkowa, Grabowa, Wierzbowa,Modrzewiowa
  12. 11 – mieszkańcy ulic: Topolowa, Wiązowa, Wrzosowa, Zawilcowa, Żurawinowa
 4. Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, prosimy składać w zakrystii.
 5. Dodatkowe kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, przy wyjściu z kaplicy. Należy wpisać odpowiednią datę, kiedy mają być odczytane.
 6. Każdy, kto chce dostąpić odpustu zupełnego winien w dniach od 01.11 do 08.11 spełnić następujące warunki: przyjąć Komunię Świętą, nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji dusz czyśćcowych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 8. Dzieci, które uczestniczyły w modlitwie różańcowej w miesiącu październiku prosimy, aby w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 przyniosły karty z naklejkami.Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 9. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


XXX Niedziela Zwykła, 23 października 2016 r.

 

 1. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej.
 2. Na modlitwę wypominkową w intencji naszych bliskich zmarłych zapraszamy na godz. 18.30, w odpowiednie dni, mieszkańców ulic:
  03. 11 – mieszkańcy ulic: Akacjowa, Borówkowa, Jagodowa, Bukowa 20
  04. 11 – mieszkańcy ulic: Berberysowa
  05. 11 – mieszkańcy ulic: Brzozowa, Bukowa 4, 6, 8, 10, 12
  06. 11 – mieszkańcy ulic: Bukowa 14, 16, 18, domki jednorodzinne
  07. 11 – mieszkańcy ulic: Jaśminowa
  08. 11 – mieszkańcy ulic: Jaworowa
  09. 11 – mieszkańcy ulic: Jesionowa, Jeżynowa, Jarzębinowa
  10. 11 – mieszkańcy ulic: Klonowa, Konwaliowa
  11. 11 – mieszkańcy ulic: Lipowa, Olchowa, Świerkowa, Grabowa, Wierzbowa,Modrzewiowa
  12. 11 – mieszkańcy ulic: Topolowa, Wiązowa, Wrzosowa, Zawilcowa, Żurawinowa
 3. Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, prosimy składać w zakrystii.
 4. Dodatkowe kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach, przy wyjściu z kaplicy. Należy wpisać odpowiednią datę, kiedy mają być odczytane.
 5. Każdy, kto chce dostąpić odpustu zupełnego winien w dniach od 01.11 do 08.11 spełnić następujące warunki: przyjąć Komunię Świętą, nawiedzić cmentarz i pomodlić się w intencji dusz czyśćcowych.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 7. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


XXIX Niedziela Zwykła, 16 października 2016 r.

 

 

 1. W tym tygodniu ministranci dostarczyli do naszych domów kartki wypominkowe. Aby można było sobie zaplanować obecność na modlitwie wypominkowej w intencji naszych bliskich zmarłych, dostarczyliśmy je odpowiednio wcześniej, z datą ich odczytania. Cała Parafia została podzielona tak, abyśmy w konkretny dzień mogli prosić Dobrego Boga o miłosierdzie dla naszych zmarłych.
  Moi drodzy, nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych, zachęcajmy do wspólnej modlitwy wypominkowej Kościoła także całe Rodziny, a szczególnie dzieci. Jeżeli nie nauczymy naszych dzieci modlitwy za zmarłych, to kto się będzie modlił za nas, gdy odejdziemy z tego świata? A modlitwę za dusze zmarłych, nie da się niczym zastąpić.
  Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, proszę składać w zakrystii.
 2. W sobotę (22.10) wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 3. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej.
 4. Tydzień temu ogłaszaliśmy akcję zbiórki pieniężnej na leczenie 3 letniej Amelki Dobek chorej na nowotwór oka. Rodzice Amelki zebrali już środków na leczenie dziecka i są w USA. Prosimy za to o modlitwę.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za ofiary na 3 kwartał naszej wspólnej budowy kościoła.
 6. Jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.


XXVIII Niedziela Zwykła, 9 października 2016 r.
(ODPUST KU CZCI ŚW. FAUSTYNY)

 

 1. Naszym uroczystościom odpustowym towarzyszyło przygotowanie duchowe. Cały tydzień modliliśmy się „Koronką do Miłosierdzia Bożego”. Nasz parafialny tydzień miłosierdzia był okazją do głębszej refleksji nad wielkim miłosierdziem Bożym względem nas mieszkańców Osiedla. Za liczny udział wiernych w tym nabożeństwie składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu ministranci dostarczą do naszych domów kartki wypominkowe. Aby można było sobie zaplanować obecność na modlitwie wypominkowej w intencji naszych bliskich zmarłych, dostarczą je odpowiednio wcześniej, z datą ich odczytania. Cała Parafia została podzielona tak, abyśmy w konkretny dzień mogli prosić Dobrego Boga o miłosierdzie dla naszych zmarłych.
 3. Moi drodzy, nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych, zachęcajmy do wspólnej modlitwy wypominkowej Kościoła także całe Rodziny, a szczególnie dzieci. Jeżeli nie nauczymy naszych dzieci modlitwy za zmarłych, to kto się będzie modlił za nas, gdy odejdziemy z tego świata? A modlitwę za dusze zmarłych, nie da się niczym zastąpić.
 4. Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych, proszę składać w zakrystii.
 5. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej.
 6. Bezpłatna pomoc psychologa w czwartki w godz.: 12.00-18.00.
 7. Spotkania grupy wsparcia  AA „Skorpion” odbywają się co niedziele w godz. 15.00-18.00.
 8. Z okazji Dnia Papieskiego przy wyjściu z kaplicy ministranci zbierają do puszek ofiary na stypendia dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i w ten sposób budowania żywych pomników, o których zawsze wspominał św. Jan Paweł II.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii, jak i za ofiary, które wpływają na konto naszej Parafii.
 10. W najbliższą niedzielę po Mszach św. wspólnota Domowego Kościoła z naszej parafii organizuje zbiórkę pieniężną na leczenie 3 letniej Amelki Dobek chorej na nowotwór oka. Rodzice Amelki ścigają się z czasem i desperacko walczą o zebranie środków na leczenie dziecka w USA, gdzie ma szansę na wyleczenie i uratowanie oka. Prosimy wszystkich o ofiarność.
 11. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.


XXVII Niedziela Zwykła, 2 października 2016 r.

 

 1. W tym tygodniu przypadają święta: wtorek (04.10) – św. Franciszka z Asyżu; środa (05.10) – św. Siostry Faustyny Kowalskiej; piątek (07.10) – NMP Różańcowej. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiejszą niedzielą w Kościele katolickim rozpoczynamy tydzień miłosierdzia. Jest to jednocześnie tydzień duchowego przygotowania naszej wspólnoty do odpustu parafialnego. W związku z tym podczas wieczornych mszy św., przez cały tydzień,  będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego, wypraszając potrzebne łaski dla naszych Rodzin. Serdecznie zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 msza św. odpustowa ku czci św. Siostry Faustyny – orędowniczki Bożego Miłosierdzia. Podczas mszy sprawowanej przez ks. bp. Ryszarda Karpińskiego odbędzie się uroczyste poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego w ścianie budowanego kościoła. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę i świętowanie. Po mszy św. będzie możliwość adoracji relikwii naszej Patronki.
 4. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszamy Dzieci i ich Rodziny.
 5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się nabór do gromady zuchenek. Zapraszamy dziewczynki w wieku od 6 do 10 lat wraz z rodzicami na zbiórkę.
 6. W ubiegły piątek ks. Paweł Hodorek obronił rozprawę doktorską w KUL-u uzyskując stopień doktora teologii z zakresu katechetyki. Serdecznie gratulujemy.
 7. Wczoraj w związek małżeński w naszej kaplicy wstąpili: Ewa Trześniewska i Dawid Duńka. Nowożeńcom życzymy wielu łask Bożych na wspólnej drodze życia.
 8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 


XXVI Niedziela Zwykła, 25 września 2016 r.

 

 

 1. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 19.00, w Domu Parafialnym. Zapraszamy młodzież na te spotkania.
 2. W miesiącu październiku gromadzimy się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszamy Dzieci i ich Rodziny.
 3. W środę (28 września 2016), przypada rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Organizowana jest tzw. „iskra Bożego Miłosierdzia”. Św. Jan Paweł II wołał - „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia”. Ten dzień jest świadectwem naszej wiary. W związku z tym, w godzinę miłosierdzia, o godz. 15.00 – przy kapliczce Matki Bożej, odmówimy „Koronkę do Miłosierdzia Bożego”. Modlić się będziemy za i mieszkańców naszego Osiedla za nasze Rodziny oraz o miłosierdzie dla całego świata. Serdecznie zapraszamy.
 4. Nasz ksiądz Paweł Hodorek, 30 września (piątek) o godz. 11.00, będzie bronił swoją rozprawę doktorską. Rozprawa jest publiczna w sali C-1031 Collegium Jana Pawła II (10 piętro). Serdecznie zapraszamy.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 


XXV Niedziela Zwykła, 18 września 2016 r.

 

 

 1. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie 11 czerwca 2017 r. Do końca września prowadzimy zapisy dzieci, które chciałyby przyjąć ten sakrament w naszej parafii.
 2. Spotkanie Rodziców i Dzieci Pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę (25.09) po mszy św. o godz. 11.00. Poświęcimy i rozdamy różańce.
 3. Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej. Można się zgłosić po mszy św. do zakrystii.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


XXIV Niedziela Zwykła, 11 września 2016 r.

 

 1. W środę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek (15.09) święto Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 2. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie (11.06.2017r.). W związku z tym, do końca września, prosimy o zgłaszanie dzieci, które chciałyby przyjąć ten sakrament w naszej parafii.
 3. Jest możliwość wsparcia finansowego naszej wspólnej budowy kościoła. Można także złożyć dobrowolny przelew drogą elektroniczną na nasze konto parafialne. Jest możliwość odpisu darowizny na budowę kościoła od obowiązkowego podatku płaconego corocznie. Jak to uczynić można dowiedzieć się z naszej strony internetowej. Bóg zapłać za wszelką ofiarność.
 4. W Domu Parafialnym są prowadzone zajęcia: Karate tradycyjne, lekcje z języka angielskiego, zajęcia z tańca współczesnego, hip-hopu dla dzieci, dla kobiet zajęcia z aerobiku i fitness. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 5. Bezpłatne porady psychologiczne w czwartki w godzinach 12.00-18.00.
 6. Spotkania grupy wsparcia  (Anonimowych Alkoholików) „Skorpion” odbywają się co niedziele w godz. 15.00-18.00.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


XXIII Niedziela Zwykła, 4 września 2016 r.

 1. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie 11. czerwca 2017 r. W związku z tym, do końca września, prosimy o zgłaszanie się chętnych, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament w naszej parafii.
 2. Ogłoszenia gospodarcze. Trwają prace budowlane kościoła. Budowę rozpoczęliśmy rok temu. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do prac. Dziękuję za prace w okresie wakacyjnym: Paniom z Kółka Różańcowego za dbanie o kwiaty przy krzyżu i figurce Matki Bożej, za koszenie trawy i dbanie o porządek Panu Zbigniewowi Szymuli.
 3. Jest możliwość wsparcia finansowego naszej wspólnej budowy kościoła. Są przygotowane listy mieszkańców. Zwracam się z gorącą prośbą do naszych parafian, aby pomóc w zbiórce dobrowolnych ofiar na III kwartał. Listy można odebrać po mszy św. w zakrystii. Bóg zapłać za tę trudną pracę na rzecz naszej wspólnoty. Jednocześnie dziękuję księżom proboszczom i wspólnotom parafialnym, którzy wspomagają finansowo i duchowo naszą parafię. Dziękuję parafiom: Kamionka, Siedliszcze, Wólka, Św. Rodziny w Lublinie, Wniebowstąpienia Pańskiego w Lubartowie, Rozesłaniu Apostołów w Chełmie. Dziękuję ks. Pawłowi Hodorkowi i ks. Mariuszowi Górniakowi za pomoc w zbieraniu ofiar na budowę kościoła.
 4. W Domu Parafialnym w tym roku szkolnym będą się odbywać zajęcia: Karate tradycyjne, lekcje z języka angielskiego, taniec współczesny, hip-hop. Więcej można się dowiedzieć po mszy św. w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 5. Bezpłatne porady psychologiczne w czwartki w godzinach 12.00-18.00.
 6. Spotkania grupy wsparcia  (Anonimowych Alkoholików) „Skorpion” odbywają się co niedziele w godz. 15.00-18.00. Zapraszamy nie tylko chorych na chorobę alkoholową, ale także ich rodziny, sąsiadów, ludzi z poza parafii. Po prostu wszystkich potrzebujących pomocy!
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 


XXII Niedziela Zwykła, 28 sierpnia 2016 r.

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę po mszach św. będzie promocja grup i organizacji działających przy naszej parafii. Zaprezentują się: ministranci, harcerze ZHR, karatecy, grupa tańca i aerobiku oraz lektorzy z nauk języków obcych.
 3. Przypominamy Rodzicom i Dzieciom, że msza św. o godz. 11.00 jest sprawowana specjalnie dla dzieci. A w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z tornistrami szkolnymi. Będzie poświęcenie przyborów szkolnych.
 4. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne 2016
  Umiłowani w Chrystusie Panu! Żyjemy ciągle owocami Światowych Dni Młodzieży i pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do naszej Ojczyzny. Dziękujemy Papieżowi za jego pokorną i piękną posługę, za przypomnienie, iż miłosierni miłosierdzia dostąpią. Wdzięczni jesteśmy za twórcze nawiązanie do przesłania miłosierdzia głoszonego przez św. Jana Pawła II i za tyle pięknych słów wypowiedzianych pod adresem Polski i Polaków. Światowe Dni Młodzieży były wielkim darem dla Kościoła w Polsce, obchodzącego 1050. rocznicę Chrztu i przeżywającego nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. To niezwykłe i radosne święto wiary nie byłoby możliwe bez pomocy wielu osób i środowisk. Serdecznie dziękuję kapłanom i wspólnotom parafialnym za przyjęcie młodych z zagranicy, rodzinom za udzieloną im serdeczną gościnę, władzom wojewódzkim i samorządowym Lubelszczyzny oraz wszystkim instytucjom zaangażowanym w to wielkie dzieło. Uznanie należy się naszej młodzieży, która dała świadectwo dojrzałej i entuzjastycznie przeżywanej wiary. Naszą wdzięczność wyrazimy podczas uroczystości Maryjnych w Wąwolnicy i Chełmie. Zachęcam do udziału w pielgrzymkach pieszych do tych sanktuariów, w których w Roku Jubileuszowym szeroko są otwarte bramy miłosierdzia. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony. Gościem specjalnym tegorocznych uroczystości Maryjnych w Wąwolnicy będzie bp Viliam Judák z Nitry na Słowacji. Nitra jest najstarszą diecezją w tym kraju i jedną z najstarszych w Europie Środkowo-Wschodniej. Już w IX wieku dotarła tam misja Apostołów Słowian, świętych Cyryla i Metodego. Uroczysta Msza Święta ku czci Matki Bożej Kębelskiej sprawowana będzie w niedzielę, 4 września o godz. 12.00. W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, we czwartek 8 września, o godz. 11.30, zgromadzimy się w Bazylice Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski obrządku łacińskiego, przewodniczący Konferencji Episkopatu Rzymskokatolickiego Ukrainy. W oczekiwaniu na wspólne dziękczynienie w Wąwolnicy i w Chełmie z serca wszystkim błogosławię.
  Wasz Biskup Stanisław
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 


XXI Niedziela Zwykła, 21 sierpnia 2016 r.

 

 1. W środę (24.08) obchodzimy święto św. Bartłomieja Apostoła. W piątek uroczystość MB Częstochowskiej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 4. Wczoraj w naszej kaplicy przystąpili do sakramentu małżeństwa: Sylwia Siembida i Łukasz Ziemichód. Nowożeńcom życzymy wielu łask Bożych i obfitego błogosławieństwa na nowej drodze życia.

 


 

XX Niedziela Zwykła, 14 sierpnia 2016 r.

 1. Jutro, w poniedziałek (15.08) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie każdej mszy będzie błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół.
 2. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 4. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.


XIX Niedziela Zwykła, 7 sierpnia 2016 r.

 

 1. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych. Termin dyżurów: czwartek 12.00-18.00.
 2. Spotkania grupy wsparcia  (Anonimowych Alkoholików) „Skorpion” odbywają się co niedziele w godz. 15.00-17.30. Zapraszamy nie tylko chorych na chorobę alkoholowa, ale także ich rodziny, sąsiadów, ludzi z poza parafii. Po prostu wszystkich potrzebujących pomocy!
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


 

XVIII Niedziela Zwykła, 31 lipca 2016 r.

 1. W sobotę (06.08) święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne, które wpłynęły na nasze konto parafialne.Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 4. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


 

XVII Niedziela Zwykła, 24 lipca 2016 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę (24.07) obchodzimy w Kościele Ogólnopolski Dzień Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W związku z tym, po mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zapraszamy kierowców, aby stanęli obok swoich pojazdów mechanicznych. W całej Polsce w tym dniu są zbierane ofiary na fundusz MIVA, z którego są nabywane samochody dla misjonarzy polskich pracujących na misjach.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i uroczystości: poniedziałek (25.07) – św. Krzysztofa i św. Jakuba Apostoła; wtorek  (26.07) – św. Joachima i Anny – rodziców NMP. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne, które wpłynęły na nasze konto parafialne.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.


XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 17 lipca 2016 r.

 

 1. W dniach 17-25 lipca 2016 obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. W związku z tym, w przyszłą niedzielę (24.07) po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zapraszamy kierowców ze swoimi pojazdami mechanicznymi. W całej Polsce w tym dniu będą zbierane ofiary na fundusz MIVA, z którego są nabywane samochody dla misjonarzy polskich pracujących na misjach.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i uroczystości: piątek (22.07) – św. Marii Magdaleny; sobota (23.07) – św. Brygidy (patronki Europy).
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


 

XV Niedziela Zwykła, 10 lipca 2016 r.

 1. Wczoraj w naszej parafii gościliśmy ks. Biskupa Mieczysława Cisło. Młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Dziękujemy  za ofiarowane przy tej okazji szaty liturgiczne.
 2. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych. Termin dyżurów: czwartek 12.00-18.00.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 4. Są do odebrania wejściówki na Arenę Lublin, w Światowe Dni Młodzieży.
 5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 


XIV Niedziela Zwykła, 3 lipca 2016 r.

 

 1. Cały tydzień będzie gościł w naszej parafii Krzyż Święty. Zapraszamy na wieczorną mszę o godz. 18.00., a potem na wspólne czuwanie. W sobotę wyjątkowo msza święta o godz. 17.00. Biskup Mieczysław Cisło udzieli bierzmowania naszej młodzieży, a Krzyż przekażemy do parafii Łuszczów.
 2. Wraz z Krzyżem mamy Księgę Świadectw. Przez tydzień można wpisać swoje świadectwa związane z rekolekcjami ewangelizacyjnymi.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania jutro (poniedziałek) 04 lipca o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.
 4. Mamy wejściówki na Spotkanie Młodych na Arenie Lublin 23 lipca. Można zapisać się w zakrystii.
 5. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych. Termin dyżurów: czwartek 12.00-18.00.
 6. Spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików „Skorpion” odbywają się w niedziele od 14.30 do 17.30.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
 8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 9. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.
 10. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Jerzy Michniewicz. Pomódlmy się o radość życia wiecznego dla niego.

 


 

XIII Niedziela Zwykła, 26 czerwca 2016 r.

1. Od 30 czerwca (czwartek) do 03 lipca (niedziela) w naszej parafii odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. Zwieńczeniem tych rekolekcji będzie obecność Relikwii Krzyża Świętego.
Plan rekolekcji:

 • 30 czerwca - czwartek - godz. 18.00 msza św. i po mszy nauka rekolekcyjna
 • 01 lipca - piątek    - godz. 18.00 msza św. i po mszy nauka rekolekcyjna
 • 02 lipca - sobota - godz. 9.00 nabożeństwo pokutne i spowiedż

  - godz. 16.30 spowiedź
  - 17.00 msza św. i przywitanie krzyża oraz czuwanie.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
3. W środę (29.06) obchodzimy uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
4. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych w czwartki w godz. 12.00-18.00.
5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
7. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 

 


XII Niedziela Zwykła, 19 czerwca 2016 r.

 

 1. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w piątek (24.06). Zapraszamy na mszę św. o gody. 18.00.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę (26.06) o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Wczoraj w związek małżeński wstąpili: Karolina Augustowska i Łukasz Wrzos. Nowożeńcom życzymy wielu łask Bożych na nowej drodze życia.
 6. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

 

 


 

XI Niedziela Zwykła, 12 czerwca 2016 r.

 1. Przypominamy, że w miesiącu czerwcu po mszy św. odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. Modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla całej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W przyszłą niedzielę mszę św. prymicyjną o godz. 11.00 odprawi ks. Michał Sidor. Ks. Michał jako diakon pomagał duszpastersko w naszej parafii. Po mszy św. udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
 3. W miesiącach wakacyjnych Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje wyjazdy rekolekcyjne i kolonie dla młodzieży. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy młodzież, aby skorzystała z tej oferty.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


X Niedziela Zwykła, 5 czerwca 2016 r.


 

 1. Przypominamy, że w miesiącu czerwcu po mszy św. odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. Modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla całej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Przy wyjściu z kaplicy ministranci zbierają do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.


IX Niedziela Zwykła, 29 maja 2016 r.

 

 1. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 02. czerwca (czwartek) o godz. 18.00. Po mszy św. wyruszymy w procesji do 4 ołtarzy na placu obok kaplicy. Zapraszamy Dziewczynki do sypania kwiatów. Przy czwartym ołtarzu poświęcimy wianki i będzie specjalne indywidualne błogosławieństwo małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.
 2. Spotkanie uczestników pielgrzymki: Bardo Śląskie, Wambierzyce Praga, Święta Góra, we wtorek (31.05) o godz. 19.00.
 3. W I piątek miesiąca (03. 06) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Procesji Bożego Ciała: Przygotowującym ołtarze, Dzieciom, Księżom: Pawłowi i Mariuszowi za dbanie o porządek w czasie procesji, Ministrantom, Harcerzom, Panu Organiście Ryszardowi i wszystkim tak licznie zgromadzonym na procesji.
 5. Przypominamy, że w miesiącu czerwcu po mszy św. odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. Modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla całej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne a szczególnie za ofiarę pieniężną od Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. Przeznaczamy je na zakup mebli i krzeseł w Naszym Domu Parafialnym.
 7. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

 


Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 22 maja 2016 r.

 

 1. Procesja Bożego Ciała 26. maja (czwartek) będzie wyrazem naszej czci do Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. Procesja rozpocznie się mszą św. o godz. 9.00. Po mszy (bez homilii) wyruszymy w uroczystej procesji ulicami: Malinową, Jagodową, Berberysową, Borówkową, Dębową, Brzozową, Bukową, Klonową, Jeżynową, Malinową. Przy drugim ołtarzu (ul. Brzozowa) będzie homilia. Potem udamy się procesyjnie do kaplicy na mszę św. o godz. 11.00 (bez homilii). Tak więc, można rozpocząć osobistą procesję mszą św., lub mszą św. zakończyć. Proszę serdecznie o udekorowanie trasy, domów. Zachęcam dziewczynki do sypania kwiatów. Niech będzie to wyraz naszej radości za wszelkie łaski Boże.
 2. Próba dziewczynek do sypania kwiatów w poniedziałek po mszy św. wieczorowej o godz. 19.00.
 3. W tym tygodniu na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie Dzieci Pierwszokomunijne na tzw. Biały Tydzień. Będziemy się modlić za Waszych Rodziców, Rodzeństwo, Babcie, Dziadków i całą Rodzinę.
 4. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za pomalowanie przedsionka, piękne posprzątanie i dbałość o wystrój naszej kaplicy.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich Rodzin w piątek (27.05) od godz. 16.30. Po spowiedzi spotkanie organizacyjne.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 7. Jest prasa katolicka.

 


Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 15 maja 2016 r.

 

 

 1. Jutro, w poniedziałek (16.05) przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. Przez cały miesiąc maj, nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, po mszy św. wieczornej.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. W niedzielę Trójcy Świętej (29.05) na mszy św. o godz. 11.00 rocznica Pierwszej Komunii Św. Spowiedź dla dzieci i ich Rodzin w piątek (27.05) od godz. 16.30. Po spowiedzi spotkanie organizacyjne.
 5. Przy wyjściu z kaplicy jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


Wniebostąpienie Pańskie, 8 maja 2016 r.

 

 1. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi Pierwszokomunijnymi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 2. Bardzo gorąco dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy wspierają finansowo naszą wspólną inwestycję budowy. Kto chciałby to jeszcze uczynić może to zrobić indywidualnie, bądź wysłać przelewem elektronicznym na nasze konto parafialne. Bank Zachodni WBK oddział w Lublinie nr konta: 73 1500 1520 1215 2008 2368 0000.
 3. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców w piątek (13 maja) po mszy św. o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 4. Przypominamy, że I Komunia Święta w naszej parafii będzie 22. maja o godz. 11.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 7. Zmarła ś.p. Halina Studnicka. Pogrzeb na cmentarzu na Majdanku we wtorek (10 maja) o godz. 11.00. Pomódlmy się o radość życia wiecznego dla Niej…


VI Niedziela Wielkanocna, 1 maja 2016 r.

 

 1. We wtorek (03.05) uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej kaplicy po mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach za wstawiennictwem Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. i msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu obchodzimy następujące święta i uroczystości: środa św. Floriana (04.05); piątek (06.05) – św. Apostołów Filipa i Jakuba; sobota (07.05) – NMP Matki Łaski Bożej; niedziela (08.05) – św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Zapraszamy na msze św. o godz. 18.00.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę (08.05) o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję też za ofiary składane na 2 kwartał na naszą wspólną budowę kościoła.

 


V Niedziela Wielkanocna, 24 kwietnia 2016 r.

 

 1. Komunikat Metropolity Lubelskiego w sprawie pomocy humanitarnej dla Ukrainy.
 2. Umiłowani w Chrystusie Panu! W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Ojciec Święty Franciszek zwrócił się z apelem o pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy. Podczas modlitwy Regina coeli mówił: „Myślę w szczególności o dramacie osób cierpiących z powodu przemocy na Ukrainie: o ludziach pozostających na terenach wstrząsanych wrogością, która spowodowała już śmierć kilku tysięcy osób, oraz o tych, ponad milionie, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia tych ziem”. Z woli Następcy Świętego Piotra w kościołach katolickich Europy w dniu dzisiejszym organizowana jest zbiórka pieniędzy jako wyraz solidarności z mieszkańcami Ukrainy, ofiarami agresji i konfliktu, który – przez wielu zapomniany – wciąż trwa. Zachęcam wiernych Archidiecezji Lubelskiej do włączenia się w zainicjowane przez Ojca Świętego dzieło miłosierdzia poprzez modlitwę o pokój na Ukrainie oraz materialne wsparcie ofiar konfliktu. Na ten cel przeznaczone będą ofiary zbierane dzisiaj do puszek. Niech Bóg wynagrodzi wrażliwość serc i miłosierdzie okazywane naszym braciom po tamtej stronie granicy. Wasz biskup Stanisław
 3. Bóg zapłać za prace ogrodnicze Paniom z Kółek Różańcowych oraz Panu Zbigniewowi Szymuli.
 4. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak również za ofiary, które wpływają na nasze konto parafialne.
 6. W ubiegłym tygodniu zmarł ś.p. Artur Woszczek. Pogrzeb jutro o godz. 10.00 na cmentarzu przy ul. Unickiej w Lublinie. Pomódlmy się o radość życia wiecznego  dla Niego…

 


IV Niedziela Wielkanocna, 17 kwietnia 2016 r.

 

 1. Trwają prace budowlane. Prace te potrzebują wsparcia i finansowego i modlitewnego. Zachęcam serdecznie wszystkich parafian do pomocy. Są przygotowane listy mieszkańców. Bardzo proszę chętne osoby z poszczególnych bloków, czy ulic, o pomoc w zbieraniu ofiar na budowę na drugi kwartał. Przypominam również o możliwości odpisu z podatku ofiar na budowę kościoła. Wiele osób z naszej parafii z tego korzysta. Szczegóły, jak to uczynić, są zamieszczone na naszej stronie internetowej i w gablotach przy kaplicy.
 2. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


III Niedziela Wielkanocna, 10 kwietnia 2016 r.

 

 1. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową: Bardo Śląskie, Wambierzyce, Praga, Święta Góra. Termin pielgrzymki: 10-12. czerwca. Koszt 500,00. Chętni mogą się zapisać w zakrystii. Szczegółowy plan pielgrzymki na plakatach.
 2. Pragnę poinformować, że w dniu 5 kwietnia w ramach modlitwy południowej Regina Coeli ks. abp Stanisław Budzik przekazał ks. Waldemarowi Facowi cegłę z drzwi jubileuszowych Bazyliki św. Piotra. Ta pamiątkowa cegła będzie wmurowana jako kamień węgielny pod budowę kościoła p.w. Jezusa Miłosiernego w Turce.
 3. Trwają prace budowlane. Prace te potrzebują wsparcia i finansowego i modlitewnego. Zachęcam serdecznie wszystkich parafian do pomocy. Są przygotowane listy mieszkańców. Bardzo proszę chętne osoby z poszczególnych bloków, czy ulic, o pomoc w zbieraniu ofiar na budowę na drugi kwartał. Przypominam również o możliwości odpisu z podatku ofiar na budowę kościoła. Wiele osób z naszej parafii z tego korzysta. Szczegóły, jak to uczynić, są zamieszczone na naszej stronie internetowej i w gablotach przy kaplicy.
 4. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych i Rodziców w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00. Poświęcimy i rozdamy dzieciom książeczki pierwszokomunijne.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj (10.04) o godz. 19.00.
 6. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak również za ofiary, które wpływają na nasze konto parafialne.

 

 


Niedziela Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia 2016 r.

 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za obecność i modlitwę wszystkim parafianom biorącym udział w Nowennie do Bożego Miłosierdzia. Dziękuję Ks. Profesorowi Piotrowi Szczurowi za sprawowanie mszy św. odpustowej i za wygłoszone Słowo Boże.
 2. Jutro (04.04) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – przeniesiona z 25.03. W Kościele katolickim jest to Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu jest możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja polega na praktyce modlitwy i dobrowolnych dzieł pokutnych w intencji poczętego dziecka, którego narodziny są zagrożone. Zachęcamy serdecznie do tej pięknej praktyki modlitwy w obronie poczętego życia.
 3. Bóg zapłać: za prace ziemne przy budowie przyłącza gazowego i energetycznego kościoła: Tadeuszowi Niewińskiemu, Romanowi Guzowi i Romanowi Lipskiemu.
 4. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych i Rodziców za dwa tygodnie w niedzielę (17.04) po mszy św. o godz. 11.00. Poświęcimy i rozdamy dzieciom książeczki pierwszokomunijne.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę (10.04) o godz. 19.00.
 6. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć prasę katolicką.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak również za ofiary, które wpływają na nasze konto parafialne.

 


Poniedziałek Wielkanocny, 28 marca 2016 r.

 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać naszym Parafianom za modlitwę i za tak liczne zgromadzenie liturgiczne podczas obchodów Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Państwu Drykom za piękne palmy, które rokrocznie zdobią naszą procesję w Niedzielę Palmową; Pani Marcie Kasprzyk za projekt i przygotowanie Grobu Pańskiego; Panu organiście Ryszardowi Adamcowi za przygotowanie śpiewów; Młodzieży za przygotowanie czytań i śpiewów liturgicznych; Górnikom i Harcerzom za czuwanie przy Grobie Pańskim; Ministrantom i wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię i procesje.
 2. W przyszłą niedzielę (03.04) w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada nasz główny odpust parafialny. Msza św. odpustowa z procesją o godz. 11.00.
 3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia połączona z mszą św. o godz. 18.00. Niech będzie to nasze duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowych.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę: w Wielki Czwartek, Wielką Sobotę i w Wielkanoc przeznaczone na potrzeby naszej parafii; w Wielki Piątek przeznaczone na utrzymanie Miejsc Świętych w Jerozolimie; dzisiejsze ofiary na rzecz KUL-u i ofiary dla biednych i potrzebujących w Wielką Sobotę.

 


Niedziela Męki Pańskiej, 20 marca 2016 r.

 

 1. Informacje o obchodach Wielkiego Tygodnia są w aktualnościach.
 2. Do chorych z Komunią św. wielkanocną ksiądz proboszcz się we wtorek (22.03) po mszy św. wieczornej. Adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 3. Przypominamy, że do sakramentu pokuty można przystąpić kwadrans przed wieczorną mszą św.
 4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (03.04) w naszej parafii główny odpust. Msza św. odpustowa z procesją o godz. 11.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


 

V Niedziela Wielkiego Postu, 13 marca 2016 r.

 1. Bóg zapłać Księdzu Grzegorzowi za wygłoszone, dla naszej Wspólnoty parafialnej, rekolekcje wielkopostne.
 2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.40.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej zwana popularnie Niedzielą Palmową. O godz. 11.00, przed naszą kaplicą, procesja z palmami. Zachęcamy, szczególnie dzieci, o przyniesienie palm.
 4. Jest organizowana pielgrzymka: Bardo Śląskie, Wambierzyce, Praga, Święta Góra. Termin pielgrzymki: 10-12. Czerwca. Koszt 500,00. Chętni mogą się zapisać w zakrystii.
 5. Przypominamy, że można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania codziennie, kwadrans przed wieczorną mszą św.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty.


 


IV Niedziela Wielkiego Postu, 6 marca 2016 r.

 

 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej wyjątkowo, ze względu na rekolekcje, po mszy św. o godz. 19.00. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 2. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek 11 marca o godz. 19.30.
 3. W gablotach i na naszej stronie internetowej jest wywieszony plan rekolekcji wielkopostnych.
 4. Tradycją stało się to, że ofiary jakie będziemy składać na tacę w czasie rekolekcji (tj. w piątek i sobotę), będą przeznaczone na cele parafialne. Tegoroczne ofiary przeznaczymy na rachunki za ogrzewanie kaplicy.
 5. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. H. Sienkiewicza w Lublinie zapraszają Rodziców i Dzieci w ramach akcji „Sobota ze Szkołą” 12 marca w godz. 10.00-14.00.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 9. W ubiegłym tygodniu zmarła ś.p. Wanda Szydłowska. Pomódlmy się o radość życia wiecznego dla niej.

 

 


III Niedziela Wielkiego Postu, 28 lutego 2016 r.

 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać Zarządowi Kopalni „Bogdanka” za darowiznę cegły klinkierowej w liczbie 54 palet. Za pomoc dziękuję Panu Waldemarowi Jędrusiakowi.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 4. Konferencje przedmałżeńskie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 5. Przed kaplicą ministranci zbierają do puszek ofiary na kwiaty i wykonanie Grobu Pańskiego w naszej kaplicy.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

II Niedziela Wielkiego Postu, 21 lutego 2016 r.

 1. Zakończyliśmy ferie zimowe organizowane przez naszą parafię. Wzięło w niej udział 64 dzieci. Składam serdeczne Bóg zapłać Wójtowi Gminy Wólka Panu Edwinowi Gotratowi za pomoc w organizacji ferii. Dziękuję wszystkim wolontariuszom: Agnieszce Wardzie za koordynację opiekuńczą, Oldze Padała i Studentom Uniwersytetu Medycznego, Pani Elżbiecie Caban (właścicielce cukierni „Elka” z Leonowa) za słodycze. Dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świdnika Dużego. Za zajęcia integracyjne dziękuję: Pani Joannie Wójtowicz Mróz oraz młodzieży z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika z Bełżyc, Karolinie Ziębińskiej – zajęcia z języka angielskiego, Kamilowi Buremu – za zajęcia Karate Tradycyjne, Pani Małgorzacie Marcinkowskiej za zajęcia z tańca, Pani Psycholog Paulinie Staszczak, oraz naszym Parafianom, którzy nam wiele pomogli, a chcą być anonimowi.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o godz. 18.00.
 4. Konferencje przedmałżeńskie dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 7. Misjonarki i misjonarze poprzez służbę ubogim i potrzebującym pomocy są zarazem świadkami miłosierdzia Kościoła. Z oddaniem pielęgnują chorych, pocieszają strapionych, karmią głodnych, zaradzają wielu potrzebom sierot, starców i niepełnosprawnych. Są solidarni z tymi, których wyklucza współczesny świat. W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy pragnę serdecznie podziękować wszystkim wiernym za stałą troskę o misje. Dzięki Waszej modlitwie i ofiarności misjonarze głoszą Ewangelię i budują wspólnoty wiary na wszystkich kontynentach. Jednocześnie ośmielam się prosić, byście nie ustawali w hojności, przekazując dzisiaj ofiarę do puszek na rzecz misji lub wysyłając sms-a na numer 72032 o treści „misje”. Dzieło to wspiera polskich misjonarzy. Tylko w ubiegłym roku, dzięki Waszej ofiarności, mogło zrealizować 220 projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych na misjach w najbiedniejszych krajach świata. Możemy o nich dowiedzieć się więcej ze strony internetowej misje.pl. Zapewniając o modlitwie i wdzięczności za pomoc misjom, z serca Wszystkim błogosławię - bp Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Przed kaplicą jest zbiórka do puszek na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

 


I Niedziela Wielkiego Postu, 14 lutego 2016 r.

 1. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii 15-19 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 4. Dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński nauki przedmałżeńskie w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub drogą mailową.
 5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w terminie od 11 do 13 marca.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 

V Niedziela Zwykła, 7 lutego 2016 r.

 1. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii 15-19 lutego w godz. od 10.00 do 15.00. Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 3. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 4. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 5. W okresie Wielkiego Postu, dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, będą prowadzone nauki przedmałżeńskie. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub drogą mailową.
 6. W środę (10.02) przypada 5. rocznica śmierci Ks. Abpa Józefa Życińskiego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 7. W czwartek (11.02) obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Podczas mszy będzie udzielany sakrament chorych.
 8. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

IV Niedziela Zwykła, 31 stycznia 2016 r.

 

 1. We wtorek (02.02) święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Prosimy zabrać ze sobą gromnice.
 2. W tym tygodniu wypada pierwszy: piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek (05.02) o godz. 18.30.
 4. Organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej na scenie salezjańskiej w Krakowie. Wyjazd 20 lutego – sobota o godz. 7.30 a powrót w godzinach wieczornych. Koszt 70 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisać się można w zakrystii.
 5. Już po raz 63 z kolei obchodzony jest dziś Światowy Dzień Walki z Trądem. Pochylamy się w łączności z wieloma innymi krajami świata nad problemem trądu, chorobą ciągle obecną w najbiedniejszych częściach kuli ziemskiej. Pomimo wszelkich starań, aby ją zwalczyć, ta choroba dotyka wciąż miliony ludzi, skazując ich nie tylko na cierpienie fizyczne, ale także na cierpienie psychiczne, spowodowane niemal automatyczną marginalizacją tych, którzy na nią zapadają. Tymczasem trąd już jest uleczalny i nie musi być wyrokiem śmierci czy wygnania dla chorych. Przy wyjściu z kaplicy można do puszek złożyć ofiarę pieniężną, na rzecz trędowatych.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

III Niedziela Zwykła, 24 stycznia 2016 r.

 

 1. Przypominamy, że w Domu Parafialnym we czwartki w godz. od 12.00-18.00 dyżuruje psycholog. Można korzystać z porad psychologicznych po wcześniejszym umówieniu się.
 2. Spotkania AA „Skorpion” w niedziele od 15.30 do 17.30.
 3. Spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątki o godz. 18.30.
 4. Mamy księgę intencji mszalnych na rok 2016. Można rezerwować terminy mszy św. za naszych bliskich zmarłych lub o błogosławieństwo Boże dla żyjących.
 5. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

II Niedziela Zwykła, 17 stycznia 2016 r.

 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Przyjęło nas 75 % mieszkańców naszej Parafii. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie przejawy życzliwości i gościnności. Przypominam, że ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej zostaną przeznaczone na budowę kościoła.
 2. Od poniedziałku wracamy do porządku odprawiania mszy św. w tygodniu o godz. 18.00.
 3. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne na nasze konto parafialne.
 5. Wczoraj w naszej kaplicy w sakramentalny związek małżeński wstąpili: Marta Wiater i Bartłomiej Bugno. Nowożeńcom życzymy wiele łask Bożych na nowej drodze życia.

 


 

Niedziela Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2016 r.

 1. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna na tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  11.01.2016 – poniedziałek:    Jaworowa 13, Jesionowa (domki).
  12.01.2016 – wtorek:        Klonowa, Jaworowa 15.
  13.01.2016 – środa:            Brzozowa, Jesionowa 18.
  14.01.2016 – czwartek:    Topolowa 1-11, (domki), Jagodowa, Żurawinowa.
  15.01.2016 – piątek:         Lipowa, Jeżynowa,
  16.01.2016 – sobota:     od godz. 9.00
  Jarzębinowa,
  Wizyty uzupełniające.
 3. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 4. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.

 

II Niedziela po Bożym Narodzeniu, 3 stycznia 2016 r.

 1. Przypominamy, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna na tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. W środę (06.01) uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie uroczystością Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby misji katolickich.
 3. Także w środę, w uroczystość Objawienia Pańskiego po mszy o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu związaną z początkiem nowego roku. Adorację poprowadzą rodziny z Domowego Kościoła.
 4. Mamy już księgę intencji mszalnych. Można rezerwować terminy mszy św. na rok 2016.
 5. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  04.01.2016 – poniedziałek:    Jaśminowa 1, 3.
  05.01.2016 – wtorek:        Jaśminowa 2, Konwaliowa 9.
  07.01.2016 – czwartek:        Konwaliowa 1, 1A.
  08.01.2016 – piątek:    Jaworowa 1-11, Wiązowa, Wierzbowa.
  09.01.2016 – sobota:
  od godz. 9.00: Akacjowa, Olchowa, Zawilcowa, Poziomkowa.
  od godz. 15.00: Grabowa 2, 2A, 2B, Jaworowa (domki).
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.