Archiwum ogłoszeń parafialnych - rok 2020

 

VIII Niedziela Zwykła, 23 lutego 2020 r. 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 18.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.
 2. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 18.30.
 3. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.00.
 4. W okresie Wielkiego Postu, dla narzeczonych, którzy w tym roku planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, będą prowadzone nauki przedmałżeńskie. Chętne pary prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub drogą mailową. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedziele w Domu Parafialnym o godz. 19.00.
 5. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, mieszczącej się przy ul. Kalinowszczyzna 70, zaprasza wszystkich zainteresowanych na drzwi otwarte, które odbędą się w czwartek (05 marca 2020 r.) o godzinie 17.00.
 6. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na budowę kościoła.

 


VI Niedziela Zwykła, 16 lutego 2020 r. 1. Ogłoszenia gospodarcze. Kończymy instalacje: elektryczne, nagłośnieniowe, alarmowe i monitoringowe kościoła. Z całego serca składam serdeczne „Bóg zapłać” Panu Markowi Horbaczewskiemu za trud pracy i wszelką życzliwość! Panu Tadeuszowi Niewińskiemu dziękuję za wykonanie instalacji wod.-kan., za instalacje hydrantów i wstępne prace przy instalacji ogrzewania podłogowego. Dziękuję Panu Romanowi Guzowi za prace ziemne i użyczenie koparki. Wykonaliśmy wewnętrzne schody i trwają prace budowlane sali katechetycznej nad zakrystią. Budowane są kominy wentylacyjne. Wykonaliśmy odwodnienie i drenaż wokół kościoła. Zostało nam z instalacji dachu drewno, które wykorzystaliśmy do budowy altanki i placu rekreacyjnego dla Parafian, którzy chcieliby odpocząć przy ognisku i grillu. Teren ten jest ogólnie dostępny i można z niego korzystać, przy wstępnym ustaleniu z Proboszczem. Za wszelkie prace budowlane dziękuję ekipie budowlanej Pana Roberta Stefaniaka. Dziękuje też za wyrozumiałość w terminach płatności, za wykonane usługi. Dziękuję za pomoc w budowie Panu Andrzejowi Bocianowi. Obecnie wykonywane są tynki wewnętrzne kościoła. Wykonywane są też tymczasowe ławki do kościoła, które w przyszłości będą wykorzystywane na imprezy plenerowe. W planach mamy wykonanie instalacji grzewczej i posadzki. Dziękuję z całego serca wszystkim ofiarodawcom wspierającym naszą wspólną inwestycję. Te wszystkie ww. prace wymagają jeszcze większego wsparcia finansowego. Aby zapewnić płynność prac budowlanych chcemy, aby jedna taca niedzielna była w całości przeznaczona na budowę kościoła. Będą to ofiary z pierwszej niedzieli miesiąca. Być może, jeszcze w tym roku, przeprowadzimy się do nowego kościoła.
 2. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.

 


 

V Niedziela Zwykła, 9 lutego 2020 r.


 1. We wtorek (11.02.) przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to jednocześnie 28. Światowy Dzień Chorych. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00.
 2. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
 4. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bohdana Witkowskiego. Pomódlmy się o radość życia wiecznego dla Niego. Wieczny odpoczynek…

 


Ofiarowanie Pańskie, 2 lutego 2020 r. 

 1. Spotkania Legionu Maryi odbywają się w środy po mszy św.
 2. Spotkania Oazy Dzieci Bożych odbywają się w soboty o godz. 11.30.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po mszy św. wieczornej.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.


III Niedziela Zwykła, 26 stycznia 2020 r.


 

 1. Spotkanie kadydatów do bierzmowania w niedzielę (02. lutego) po Mszy świętej o godz. 18.00.
 2. Zakończyliśmy ferie zimowe organizowane przez naszą parafię. Wzięło w niej udział 65. dzieci. Składam serdeczne Bóg zapłać Wójtowi Gminy Wólka Edwinowi Gotratowi za pomoc w organizacji ferii. Dziękuję wszystkim wolontariuszom: Agnieszce Wardzie za koordynację opiekuńczą, młodzieży z naszej parafii za opiekę nad dziećmi, Pani Elżbiecie Caban (właścicielce cukierni „Elka” z Leonowa) za słodycze i napoje. Dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Turki, Policji z Niemiec, Pani Małgorzacie Podniesińskiej z Biblioteki na Osiedlu. Dziękuję Panu Bartoszowi Waligórskiemu (właścicielowi Skate Town - Parku Rozrywki - Wrotkarnia w Lublinie) za darmowe zajęcia na torze wrotkarskim i torze kartingowym. Za zajęcia integracyjne dziękuję: Panu Kamilowi Buremu - za zajęcia Karate Tradycyjne, grupie tanecznej z Lublina oraz naszym Parafianom, którzy nam wiele pomogli, a chcą być anonimowi.
 3. W imieniu Własnym, Wójta Gminy Wólka oraz Rady Gminy Wólka serdecznie zapraszam na III Gminny Koncert Kolęd pt. "Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi dziś...", który odbędzie się 2 lutego, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11:00 w naszym nowym Kościele. Do występów zachęcamy Dzieci i Młodzież wraz z Rodzicami, Seniorów, Radnych, Sołtysów, Harcerzy, Zuchów, Pracowników Oświaty - wszystkich, którzy chcieliby wspólnie pokolędować. Zgłoszenia są przyjmowane w Urzędzie Gminy Wólka do dnia 28 stycznia br. do godz. 15:30.
 4. Już po raz 67 z kolei obchodzony jest dziś Światowy Dzień Walki z Trądem. Pochylamy się w łączności z wieloma innymi krajami świata nad problemem trądu, chorobą ciągle obecną w najbiedniejszych częściach kuli ziemskiej. Pomimo wszelkich starań, aby ją zwalczyć, ta choroba dotyka wciąż miliony ludzi, skazując ich nie tylko na cierpienie fizyczne, ale także na cierpienie psychiczne, spowodowane niemal automatyczną marginalizacją tych, którzy na nią zapadają. Tymczasem trąd już jest uleczalny i nie musi być wyrokiem śmierci czy wygnania dla chorych. Przy wyjściu z kaplicy można do puszek złożyć ofiarę pieniężną, na rzecz trędowatych.
 5. W niedzielę (02.02) święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Prosimy zabrać ze sobą gromnice.
 6. Spotkanie Legionu Maryi w środę po mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 7. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.


II Niedziela Zwykła, 19 stycznia 2020 r.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Przyjęło nas 68 % mieszkańców naszej Parafii. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie przejawy życzliwości i gościnności. Przypominam, że ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej zostaną w całości przeznaczone na spłatę zadłużenia za budowę dachu kościoła.
 2. Powracamy do obowiązującego porządku. Msza św. wieczorna w tygodniu o sprawowana jest o godz. 18.00.
 3. Mamy księgę intencji mszalnych na rok 2020. Można rezerwować terminy mszy św. za naszych bliskich zmarłych lub o błogosławieństwo Boże dla żyjących.
 4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Już po raz kolejny, nasza parafia bierze udział w pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach. Zbieramy pluszaki dla małych pacjentów szpitalnych. Można je przynieść dziś i w przyszłą niedziele. Prosimy, aby były w dobrym stanie.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

 


 

Chrzest Pański, 12 stycznia 2020 r.

 1. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna na tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 2. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  13.01.2020 – poniedziałek: Brzozowa, Jaworowa 15.
  14.01.2020 – wtorek: Klonowa, Jesionowa 18, Jarzębinowa 1.
  15.01.2020 – środa: Topolowa 1-11 i domki, Wiązowa.
  16.01.2020 – czwartek: Lipowa, Wierzbowa, Zawilcowa, Świerkowa, Modrzewiowa.
  17.01.2020 – piątek: Jagodowa, Żurawinowa, Jeżynowa,
  18.01.2020 – sobota:
  od godz. 9.00: Poziomkowa, Jarzębinowa 3, 4.
  od 15.00 Wizyty uzupełniające.
 3. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii w drugim tygodniu (20-24 stycznia w godz. od 10.00 do 15.00). Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 4. Już po raz kolejny, nasza parafia bierze udział w pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach. Zbieramy pluszaki dla małych pacjentów szpitalnych. Można je przynieść w przyszłą niedziele. Prosimy, aby były w dobrym stanie.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.

 


 

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu, 5 stycznia 2019 r.

 1. Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w niedziele.
 2. Przypominam, że w czasie wizyty duszpasterskiej msza św. wieczorna na tygodniu będzie sprawowana o godz. 17.00.
 3. Terminy wizyty duszpasterskiej:
  07.01.2020 – wtorek:
  Konwaliowa 1, 1A, Jaworowa 1-11.
  08.01.2019 – środa:
  Konwaliowa 3, 5, 13.
  09.01.2020 – czwartek:
  Jaśminowa 2, Konwaliowa 9.
  10.01.2020 – piątek:
  Jesionowa domki, Jaworowa 13
  11.01.2020 – sobota:
  od godz. 9.00 Jarzębinowa 2, 6,
  Biskupie Kolonia.
  od godz. 15.00
  Konwaliowa 17, 19, 21, 23. Wrzosowa
 4. Nasza Parafia wraz z Wójtem gminy Wólka Panem Edwinem Gortatem organizuje ferie zimowe dla dzieci, które w tym czasie pozostają w domu. Termin ferii w drugim tygodniu (20-24 stycznia w godz. od 10.00 do 15.00). Po mszy św. rodzice mogą zgłosić swoje dzieci w zakrystii. Poszukujemy wolontariuszy do opieki nad dziećmi w czasie ferii. Chętni mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.
 5. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 6. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.