Ogłoszenia, 17 stycznia 2021 roku

 1. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską Rodzin do kościoła. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za obecność i wszelkie ofiary składane przy tej Zostaną w całości przeznaczone na budowę drogi i prace wykończeniowe kościoła.
 2. Mamy księgę intencji mszalnych na rok 2021. Można rezerwować terminy mszy św. za naszych bliskich zmarłych lub o błogosławieństwo Boże dla żyjących.
 3. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 4. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski Abpa Stanisława Gądeckiego, w porozumieniu z ks. Abpem Stanisławem Budzikiem, Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę do puszek na terenie Archidiecezji Lubelskiej, w przyszłą niedzielę (24 stycznia), na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. W wyniku tragicznych wydarzeń śmierć poniosło co najmniej siedem osób, a 26 zostało rannych, było to największe trzęsienie ziemi, jakie miało miejsce w Chorwacji od czasu wprowadzenia nowoczesnej aparatury sejsmicznej. Pomoc trafi do najbardziej poszkodowanych mieszkańców miast Petrinja, Sisak i Glina oraz okolicznych wiosek.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, na potrzeby naszej parafii.

Ogłoszenia: Chrzest Pański, 10 stycznia 2021 roku

 1. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej. Zapraszamy naszych Parafian na msze święte w tygodniu, o godz. 18.00, sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszego Osiedla. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na budowę kościoła do puszki (przy wyjściu z kościoła) lub na nasze konto parafialne. Zachęcamy do wsparcia naszego wspólnego Dzieła.
 2. Terminy wizyty duszpasterskiej Rodzin do kościoła:
  11.01.2021 – poniedziałek:      Brzozowa, Klonowa, Wrzosowa,  Topolowa, Wiązowa.
  12.01.2021 – wtorek:               Lipowa, Wierzbowa, Zawilcowa, Świerkowa, Modrzewiowa, Jodłowa, Jagodowa, Żurawinowa, Jeżynowa, Leszczynowa, Poziomkowa.
 1. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone w całości na budowę kościoła.

Ogłoszenia, 3 stycznia 2021 roku

 1. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej. Zapraszamy naszych Parafian na msze święte w tygodniu, o godz. 18.00, sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszego Osiedla. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na budowę kościoła do puszki (przy wyjściu z kościoła) lub na nasze konto parafialne. Zachęcamy do wsparcia naszego wspólnego Dzieła.
 2. Terminy wizyty duszpasterskiej Rodzin do kościoła:

04.01.2021 – poniedziałek:    Jaśminowa i Jaworowa.

05.01.2021 – wtorek:            Berberysowa, Borówkowa, Olchowa, Grabowa, Długie, Biskupie Kolonia.

07.01.2021 – czwartek:           Konwaliowa.

08.01.2018 – piątek:                Jesionowa.

09.01.2021 – sobota:                Jarzębinowa.

 1. Dopuszczalne jest błogosławieństwo nowych domów. Jeśli ktoś chciałby zaprosić księdza do siebie, to proszę zgłosić adres w zakrystii, po mszy św.
 2. Mamy już księgę intencji mszalnych. Można rezerwować terminy mszy św. na rok 2021.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone w całości na budowę kościoła.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

Ogłoszenia, 27 grudnia 2020 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 2020 r.

 1. Bóg zapłać za podarowanie i wykonanie szopki bożonarodzeniowej Panu Robertowi Stefaniakowi; za drzewka choinkowe: Panu Piotrowi Gąsce i Robertowi Kijkowi, Panu Jarosławowi Kaweckiemu; za wykonanie oświetlenia Panu Markowi Horbaczewskiemu; Paniom z Kółek Różańcowych, Panom z Kościoła Domowego, Młodzieży i Ministrantom za wystój kościoła i przygotowanie szopki.
 2. Na zakończenie roku kalendarzowego (31.12) zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże na nadchodzący rok. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i przedstawię sprawozdanie ze stanu duchowego i gospodarczego naszej parafii. Obecni na liturgii uzyskają odpust zupełny.
 3. W piątek (01.01), uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedziele. Wszyscy obecni na liturgii mogą uzyskać odpust zupełny.
 4. Mamy już księgę intencji mszalnych. Można rezerwować terminy mszy św. na rok 2021.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 6. Komunikat Kurii Metropolitalnej ws. kolędy.
  W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, po konsultacji przeprowadzanej podczas Konferencji Księży Dziekanów, informujemy, iż w tym roku nie będzie w Archidiecezji Lubelskiej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Nie wykluczamy jednak posługi pobłogosławienia nowych domów na specjalne zaproszenie rodziny i oczywiście odwiedzania chorych. Duszpasterzy zachęcamy do modlitwy w intencji wiernych i umożliwienie im przystępowania do Sakramentu Pokuty w okresie przedświątecznym. Do wiernych apelujemy, aby chętnie – w miarę łagodzenia norm sanitarnych – gromadzili się na Eucharystii. Zachęcamy też do uczestnictwa w Mszach Świętych w dni powszednie. Grupy wiernych z parafii mogłyby wtedy otrzymać błogosławieństwo kapłańskie związane tradycyjnie z kolędą.
 7. W związku z zaistniałą sytuacją zapraszamy naszych Parafian na msze święte w tygodniu, sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszego Osiedla. W sobotę (02.01) na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców ulic: Bukowa i Akacjowa. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na budowę kościoła do puszki (przy wyjściu z kościoła) lub na nasze konto parafialne. Zachęcamy do wsparcia naszego wspólnego Dzieła.

Wizyta duszpasterska 2021 rok.

WIZYTA DUSZPASTERSKA RODZIN DO KOŚCIOŁA

W związku z zaistniałą sytuacją zapraszamy naszych Parafian na msze święte w tygodniu, sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszego Osiedla. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na budowę kościoła do puszki (przy wyjściu z kościoła) lub na nasze konto parafialne. Zachęcamy do wsparcia naszego wspólnego Dzieła.

02.01.2020 – sobota:                      Bukowa, Akacjowa.

04.01.2020 – poniedziałek:           Jaśminowa, Jaworowa.

05.01.2020 – wtorek:                      Berberysowa, Borówkowa, Olchowa, Grabowa, Długie, Biskupie Kolonia.

07.01.2020 – czwartek:                  Konwaliowa.

08.01.2019 – piątek:                       Jesionowa.

09.01.2020 – sobota :                      Jarzębinowa.

11.01.2020 – poniedziałek:           Brzozowa, Klonowa, Wrzosowa, Topolowa, Wiązowa.

12.01.2020 – wtorek:                      Lipowa, Wierzbowa, Zawilcowa, Świerkowa, Modrzewiowa, Jodłowa, Jagodowa, Żurawinowa, Jeżynowa, Leszczynowa, Poziomkowa.

Ogłoszenia, 20 grudnia 2020 r.

 1. W poniedziałek msza św. roratnia o godz. 18.00, a we środę o 6.30.
 2. Do chorych ze spowiedzią i komunią świętą udam się w poniedziałek po godz. 19.00. Adresy chorych proszę składać w zakrystii.
 3. W związku z pandemią, w tym roku nie będą roznoszone opłatki do naszych Rodzin. Opłatki będzie można nabyć codziennie w kościele od godz. 17.30 lub w domu parafialnym od 18.30 do 19.00. Ofiary, które będziemy składać przy tej okazji, będą przeznaczone na spłatę zadłużenia związanego z budową kościoła.
 4. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 9.00. Mszy wieczornej nie będzie.
 5. Pasterka w naszej parafii będzie o północy. Msza św. będzie sprawowana w intencji dziękczynno-błagalnej za Wszystkich Parafian z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 7. Jest świąteczna prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. W przyszłą niedzielę po mszy św. wieczornej Kościół Domowy zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 9. Przy wyjściu z kościoła zbierana jest jałmużna do puszek dla biednych i potrzebujących.
 10. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka: + Irena Fila. Msza pogrzebowa miała miejsce w naszym kościele. Pomódlmy się o radość życia wiecznego dla niej: Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia, 13 grudnia 2020 r.

 1. Rekolekcji adwentowych w tym roku nie będzie. Zapraszamy w sobotę na spowiedź. Rano od godz. 9.00 do 10.00. Wieczorem od godz. 17.00. Ofiary jakie będziemy składać w sobotę i niedzielę, będą przeznaczone na koszty ogrzewania kościoła.
 2. Przypominamy, że msze św. roratnie odprawiane są w środy i piątki o godz. 6.30, a w poniedziałki i soboty o godz. 18.00. Nowenna do Bożego Narodzenia od 16.12, o godz. 18.00.
 3. W związku z pandemią, w tym roku nie będą roznoszone opłatki do naszych Rodzin. Opłatki będzie można nabyć codziennie w kościele od godz. 17.30 lub w domu parafialnym od 18.30 do 19.00. Ofiary, które będziemy składać przy tej okazji, będą przeznaczone na spłatę zadłużenia związanego z budową kościoła.
 4. W przyszłą niedziele po mszy św. o godz. 11.00 harcerki organizują zapisy do grona zuchenek.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 6. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 7. Przy wyjściu z kaplicy zbierana jest jałmużna do puszek dla biednych i potrzebujących.

Ogłoszenia, 6 grudnia 2020 r.

 1. Przypominamy, że msze św. roratnie odprawiane są w środy i piątki o godz. 6.30, a w poniedziałki i soboty o godz. 18.00.
 2. W związku z pandemią, w tym roku nie będą roznoszone opłatki do naszych Rodzin. Opłatki będzie można nabyć codziennie w kościele od godz. 17.30 lub w domu parafialnym od 18.30 do 19.00. Ofiary, które będziemy składać przy tej okazji, będą przeznaczone na spłatę zadłużenia związanego z budową kościoła.
 3. Przy bocznym wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają świece Caritas na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 4. We wtorek (08.12) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00. Po mszy świętej odmówimy różaniec w intencji zdrowia w naszych Rodzinach.
 5. Rekolekcji adwentowych w tym roku nie będzie. Przypominamy, że spowiedź jest zawsze 15 minut przed mszą świętą. Przed świętami zorganizujemy spowiedź w sobotę (19 grudnia).
 6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” Państwu Sylwii i Mariuszowi Uzarkom za ufundowanie szopki bożonarodzeniowej do kościoła.
 7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” Panu Markowi Horbaczewskiemu za wykonanie oświetlenia w zakrystii.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone w całości na budowę kościoła.
 9. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.
 10. Dziś, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzony jest w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych po raz dwudziesty pierwszy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek. Zachęcamy również do modlitwy za naszych Rodaków na Wschodzie!