Ogłoszenia, 16.06.2024

1. Przypominamy, że w miesiącu czerwcu po mszy św. odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. Modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla całej parafii. Serdecznie zapraszamy.

2. W ubiegły czwartek do sakramentu bierzmowania przystąpiły 92 osoby. Bóg zapłać Rodzicom i Młodzieży za dar ołtarza w postaci: dwóch ornatów liturgicznych, świecznika przy ołtarzu głównym, w kaplicy: ambonki, krzyża i figury Chrystusa zmartwychwstałego.

3. W przyszłą sobotę (22.06) będziemy gościli w naszej parafii członków Ruchu Oaza z całej Archidiecezji Lubelskiej. Odbędzie się wakacyjne rozesłanie. Na mszy św. o godz. 11.00 nasza Parafianka Nikola Dzikowska otrzyma krzyż misyjny i będzie posłana na misje do Kenii. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na to wydarzenie.

4. Otrzymaliśmy, jako Parafia, zaproszenie wakacyjne z przychodni Dental Medicare mieszczącej się u nas w Turce przy ulicy Bukowej 2 (w budynku Top Marketu) dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, na bezpłatny przegląd dentystyczny, usunięcie kamienia z osadu nazębnego oraz leczenia. Na wizyty można umawiać się telefonicznie.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne przeznaczone na budowę kościoła.

6. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

7. Wczoraj do sakramentu małżeństwa przystąpili: Joanna Leszczyńska i Marcin Włoda. Nowożeńcom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Powiązane zdjęcia:

Ogłoszenia, 09.06.2024

1. Przypominamy, że w miesiącu czerwcu po mszy św. odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. Modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla całej parafii. Serdecznie zapraszamy.

2. Na parkingu parafialnym jest żółty kontener. Przez firmę zewnętrzną, zbierana jest do niego odzież używana i akcesoria tekstylne. Dochód ze sprzedaży tych produktów będzie przeznaczony na rzecz Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. Bractwo to organizuje m.in. kuchnię dla ubogich w Lublinie. Zachęcamy do całorocznego wsparcia tej akcji.

3. Dzisiaj o godz. 19.00, spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Sakrament bierzmowania będzie sprawowany w czwartek (13.06) na mszy św. o godz. 18.00.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne przeznaczone na budowę kościoła.

5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

6. Wczoraj do sakramentu małżeństwa przystąpili: Karolina Pachuta i Michał Lemieszek. Nowożeńcom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Powiązane zdjęcia:

Ogłoszenia, 02.06.2024

1. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 6. czerwca (czwartek) o godz. 18.00. Po mszy św. wyruszymy w procesji do 4 ołtarzy dookoła kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów. Przy czwartym ołtarzu poświęcimy wianki i będzie specjalne indywidualne błogosławieństwo małych dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.

2. W piątek (07. 06) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Procesji Bożego Ciała: Przygotowującym ołtarze, Dzieciom, Księdzu Pawłowi i ks. Mariuszowi za dbanie o porządek w czasie procesji, ks. Sebastianowi za wygłoszoną homilię, Ministrantom, Harcerzom, Panu Organiście Ryszardowi, i wszystkim tak licznie zgromadzonym na procesji.

4. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci: zestawu puszek do komunii świętej, ornatu i ofiary pieniężnej, za którą zostaną zakupione drzewka i krzewy na miejsce rekreacyjne dla Parafian.

5. W przyszłą niedzielę (09.06.) o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

6. Przypominamy, że w miesiącu czerwcu po mszy św. odprawiamy nabożeństwo czerwcowe. Modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla całej parafii. Serdecznie zapraszamy.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, w całości przeznaczone na budowę kościoła (na prace ogrodnicze terenu kościelnego).

8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Powiązane zdjęcia:

Ogłoszenia, 26.05.2024, Niedziela Najświętszej Trójcy

1. Procesja Bożego Ciała 30. maja (czwartek) będzie wyrazem naszej czci do Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. Procesja rozpocznie się mszą św. o godz. 9.00. Po mszy św. (bez homilii) wyruszymy w uroczystej procesji ulicami: Malinową, Jagodową, Berberysową, Borówkową, Dębową, Brzozową, Bukową, Klonową, Jeżynową, Malinową. Przy drugim ołtarzu (ul. Brzozowa) będzie homilia. Potem udamy się procesyjnie do kaplicy na mszę św. o godz. 11.00 (bez homilii). Tak więc, można rozpocząć osobistą procesję mszą św., lub mszą św. zakończyć. Proszę serdecznie o udekorowanie trasy, domów. Zachęcam dziewczynki do sypania kwiatów. Niech będzie to wyraz naszej radości za wszelkie łaski Boże.

2. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za posprzątanie i dbałość o wystrój naszego kościoła. Dziękujemy również za dar ołtarza w postaci puszki komunijnej i ornatu.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich Rodzin w piątek (31.05) o godz. 16.30. Po spowiedzi spotkanie organizacyjne.

4. W przyszłą niedzielę (2. czerwca) o godz. 15.00 w miejscowości Kolonia Biskupie 80 C, przy krzyżu, będzie odprawiona msza święta polowa z okazji poświęcenia pól. Zapraszamy mieszkańców: Kolonii Biskupie, Długiego oraz wszystkich chętnych, do wspólnej modlitwy o rolnicze urodzaje.

5. W miesiącu czerwcu nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. wieczornej.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na budowę kościoła (na prace ogrodnicze, przy zagospodarowaniu terenu przykościelnego, do celów rekreacyjnych parafian).

8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Powiązane zdjęcia:

Ogłoszenia, 19.05.2024, Zesłanie Ducha Świętego

1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele po mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach Litanią do Matki Bożej.

2. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy w Tradycji Kościoła drugi dzień Zielonych Świąt, tj. święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00.

3. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

5. Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie. Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia! 26 maja kolejny raz ulicami Lublina przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Chcemy dziękować Bogu za bezcenny dar, jakim jest życie. Wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom za to, że nas przyjęli jako dar oraz otoczyli miłością i troską. W Dniu Matki zwrócimy się ku naszym mamom i zgromadzimy się pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Początkiem spotkania będzie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu przejdziemy ulicami miasta, aż do Ogrodu Saskiego, gdzie będziemy przeżywać radość dzieci i wdzięczność dzieci Bożych. Dla najmłodszych będą przygotowane liczne atrakcje, między innymi piknik rodzinny. Całość zakończy się koncertem. Zachęcam do uczestnictwa i wyrażenia swojego poparcia dla życia i rodziny. Z modlitwą i błogosławieństwem. Wasz biskup Stanisław.

Powiązane zdjęcia:

Ogłoszenia, 12.05.2024

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna do Ducha Świętego codziennie, połączona z nabożeństwem majowym.

2. Spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w piątek (17 maja) o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

3. Rocznica Pierwszej Komunii św. będzie 2 czerwca, na mszy św. o godz.11.00.

4. Ogłoszenie Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie: Składamy serdeczne Bóg zapłać za zbiórkę odzieży używanej oraz tekstyliów dla Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie. Akcja przyniosła już ponad 40 000 zł. Środki rozdysponowane zostały na działalność stołówki przy ul. Zielonej 3, zakup leków oraz artykułów pierwszej potrzeby najbardziej potrzebującym z naszego regionu. Tym samym zachęcamy do dalszego wspierania naszej akcji poprzez wrzucanie odzieży, nadającej się do użytku zalegającej w domu do naszych żółtych kontenerów

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

Powiązane zdjęcia:

Ogłoszenia, 05.05.2024

1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną.

2. W tym tygodniu w środę 8 maja obchodzimy uroczystość Świętego Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele po mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach, za wstawiennictwem Matki Bożej.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję też za ofiary składane drogą elektroniczną. Dzisiejsza taca przeznaczona jest w całości na budowę Kościoła.

Powiązane zdjęcia:

Ogłoszenia, 28.04.2024

1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele po mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach, za wstawiennictwem Matki Bożej.

2. W piątek (03.05) uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę: 9.00, 11.00 i 18.00.

3. Komunikat Gminy Wólka: Wójt Gminy Wólka Edwin Gortat oraz Rada Gminy Wólka serdecznie zapraszają Mieszkańców na uroczyste obchody święta Konstytucji 3 Maja. Szczegóły na stronie internetowej Gminy.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję też za ofiary składane drogą elektroniczną.

Powiązane zdjęcia:

Ogłoszenia, 21.04.2024

1. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane Biskupiakiem zaprasza uczniów kończących w tym roku szkoły podstawowe na Dni Otwarte, które rozpoczną się w środę 24 kwietnia. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na rok szkolny 2024/25. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej szkoły.

2. W niedzielę (21.04) ruszają zapisy na rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży. Jest to czas modlitwy, słuchania Słowa Bożego, ale również wspólnej zabawy i rozrywki, aby we wspólnocie poznać Dobrego Boga Ojca. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyjazdu. Są dostępne na stronie Oaza Lublin.

3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Dziękuję też za ofiary składane drogą elektroniczną.

Powiązane zdjęcia: