Ogłoszenia, 27 grudnia 2020 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 2020 r.

  1. Bóg zapłać za podarowanie i wykonanie szopki bożonarodzeniowej Panu Robertowi Stefaniakowi; za drzewka choinkowe: Panu Piotrowi Gąsce i Robertowi Kijkowi, Panu Jarosławowi Kaweckiemu; za wykonanie oświetlenia Panu Markowi Horbaczewskiemu; Paniom z Kółek Różańcowych, Panom z Kościoła Domowego, Młodzieży i Ministrantom za wystój kościoła i przygotowanie szopki.
  2. Na zakończenie roku kalendarzowego (31.12) zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże na nadchodzący rok. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i przedstawię sprawozdanie ze stanu duchowego i gospodarczego naszej parafii. Obecni na liturgii uzyskają odpust zupełny.
  3. W piątek (01.01), uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedziele. Wszyscy obecni na liturgii mogą uzyskać odpust zupełny.
  4. Mamy już księgę intencji mszalnych. Można rezerwować terminy mszy św. na rok 2021.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
  6. Komunikat Kurii Metropolitalnej ws. kolędy.
    W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, po konsultacji przeprowadzanej podczas Konferencji Księży Dziekanów, informujemy, iż w tym roku nie będzie w Archidiecezji Lubelskiej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Nie wykluczamy jednak posługi pobłogosławienia nowych domów na specjalne zaproszenie rodziny i oczywiście odwiedzania chorych. Duszpasterzy zachęcamy do modlitwy w intencji wiernych i umożliwienie im przystępowania do Sakramentu Pokuty w okresie przedświątecznym. Do wiernych apelujemy, aby chętnie – w miarę łagodzenia norm sanitarnych – gromadzili się na Eucharystii. Zachęcamy też do uczestnictwa w Mszach Świętych w dni powszednie. Grupy wiernych z parafii mogłyby wtedy otrzymać błogosławieństwo kapłańskie związane tradycyjnie z kolędą.
  7. W związku z zaistniałą sytuacją zapraszamy naszych Parafian na msze święte w tygodniu, sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszego Osiedla. W sobotę (02.01) na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców ulic: Bukowa i Akacjowa. Można przy tej okazji złożyć ofiarę na budowę kościoła do puszki (przy wyjściu z kościoła) lub na nasze konto parafialne. Zachęcamy do wsparcia naszego wspólnego Dzieła.