Ogłoszenia, 26 grudnia 2021 roku

 1. Bóg zapłać za drzewka choinkowe: Panu Piotrowi Gąsce i Robertowi Kijkowi; za wykonanie oświetlenia Panu Markowi Horbaczewskiemu; Paniom z Kółek Różańcowych, Panom z Kościoła Domowego, Młodzieży i Ministrantom za wystój kościoła i przygotowanie szopki.
 2. Tradycyjnie na zakończenie roku kalendarzowego (31.12) zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże na nadchodzący rok. Po mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i przedstawię sprawozdanie ze stanu duchowego i gospodarczego naszej parafii. Obecni na liturgii uzyskają odpust zupełny.
 3. Dyspensa Arcybiskupa Stanisława Budzika:
  Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, zgodnie z kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz uwzględniając normy zawarte w kan. 1245 i 1250 KPK, udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia br. Jednocześnie usilnie zachęcam wszystkich wiernych, którzy skorzystają z dyspensy do zadośćuczynienia obowiązkowi pokuty w wybranej formie (np. wypełnienie uczynków miłosierdzia, pobożności, jałmużny).W sobotę (01.01), uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte sprawowane będą jak w niedziele. Wszyscy obecni na liturgii mogą uzyskać odpust zupełny.
  –Wasz Biskup Stanisław.
 4. Mamy już księgę intencji mszalnych. Można rezerwować terminy mszy św. na rok 2022.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 6. Komunikat Kurii Metropolitalnej ws. kolędy. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, po konsultacji przeprowadzanej podczas Konferencji Księży Dziekanów, informujemy, iż w tym roku nie będzie w Archidiecezji Lubelskiej tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Nie wykluczamy jednak posługi pobłogosławienia nowych domów na specjalne zaproszenie rodziny i oczywiście odwiedzania chorych. Duszpasterzy zachęcamy do modlitwy w intencji wiernych i umożliwienie im przystępowania do Sakramentu Pokuty w okresie przedświątecznym. Do wiernych apelujemy, aby chętnie – w miarę łagodzenia norm sanitarnych – gromadzili się na Eucharystii. Zachęcamy też do uczestnictwa w Mszach Świętych w dni powszednie. Grupy wiernych z parafii mogłyby wtedy otrzymać błogosławieństwo kapłańskie związane tradycyjnie z kolędą.
 7. Jest prasa katolicka.