Ogłoszenia, 24.07.2022 roku

1. W dniach 17-25 lipca 2022 obchodzimy XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym, po każdej mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Zapraszamy kierowców, aby po mszy św. stanęli obok swoich pojazdów mechanicznych. Zbierane ofiary przeznaczone są na fundusz MIVA, z którego nabywane są samochody dla misjonarzy polskich pracujących na misjach.
2. Penitencjaria Apostolska ogłosiła dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia. Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają „uczynek miłosierdzia”, odwiedzając samotną osobę starszą. W miejscach, gdzie władze publiczne wyraźnie zabraniają osobistych odwiedzin, aby uniknąć zarażenia, możliwe jest także uzyskanie odpustu poprzez spotkanie wirtualne.
3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii, jak i za ofiary indywidualne.
4. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
5. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.
6. W ubiegłym tygodniu do sakramentu małżeństwa przystąpili: Monika Wierzchowska i Sylwester Ziomek. Nowożeńcom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, na nowej drodze życia.