Ogłoszenia, 20.11.2022 roku. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. W przyszłą niedzielę – I niedziela adwentu. Na mszy św. o godz. 9.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. W związku z tym, serdecznie proszę chętnych Parafian, o pomoc w rozniesieniu opłatków do naszych Rodzin. Jednocześnie informuję, że Osoby, które będą roznosiły opłatki, będą miały: listy mieszkańców naszego Osiedla, upoważnienie z pieczątką parafialną i podpisem Proboszcza.

2. Ogłoszenia gospodarcze. Trwają prace wykończeniowe budynku gospodarczego na zewnątrz kościoła. W tym tygodniu będą prowadzone prace przy docelowym ołtarzu i ambonie z kamienia grafitowego. Co za tym idzie, mamy wiele wydatków. Mamy nadzieję, na znalezienie środków na dalsze upiększanie naszego kościoła. Po raz kolejny składamy Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za dotychczasową pomoc. Ofiary, które będziemy składać przy okazji otrzymania opłatków wigilijnych będą ofiarą na naszą budowę. Oczywiście, kto nie może złożyć ofiary z przyczyn obiektywnych, opłatek otrzyma! Zdajemy sobie sprawę z Waszych codziennych wydatków, z kredytów, które Wielu spłaca, ale jeszcze raz przypominamy, że dzieło, które pozostawimy będzie służyć nam i przyszłym pokoleniom. Przypominamy również, że jest możliwość odpisu z podatku ofiar na budowę kościoła. Szczegóły są umieszczone na naszej stronie internetowej.

3. Co środę po mszy św. wieczornej spotkanie Legionu Maryi. Zapraszamy na nie chętnych, którzy chcieliby pogłębić pobożność maryjną.

4. 26 listopada (w sobotę) rozpoczynamy zbiórkę w ramach Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jest to już wieloletnia tradycja naszej parafii. Zbiórkę prowadzimy z Gminą Wólka. Zbieramy dary rzeczowe, niezniszczone głównie na rzecz rodzin z naszej gminy. W tym roku akcja jest rozszerzona o wsparcie podopiecznych jednego z ukraińskich domów dziecka. Potrzebujemy zatem: ciepłej odzieży, butów, koców, śpiworów, pampersów i środków higienicznych, długoterminowej żywności, zabawek, artykułów szkolnych i papierniczych. Nie zbieramy pieniędzy i letniej odzieży. Zbiórka potrwa do 18 grudnia. Więcej informacji u corocznych koordynatorów – Edyty i Marcina Dobek. Numery kontaktowe na tablicy ogłoszeń.

5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

6. Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich.