Ogłoszenia, 12.11.2023

1. Dziś przeżywamy 15. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Bliski Wschód. Hasłem tegorocznego Dnia Solidarności jest wezwanie: To jest zawsze nasz dom. Bliski Wschód to DOM dla tysięcy chrześcijan. Pomoc na miejscu to szansa, by tego DOMU nie porzucać. Dlatego silniejsi zostają, by nieść ratunek słabszym. W takiej sytuacji dzisiaj są chrześcijanie w Gazie. Znaleźli schronienie w parafii, szukają pocieszenia w modlitwie, a otaczające ich ruiny na zawsze pozostaną ich domem. Wśród nich są osoby starsze, dzieci, niepełnosprawni i chorzy, a ucieczka silniejszych będzie wiązała się z porzuceniem najbardziej potrzebujących. Przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają ofiary do puszek na ten cel.

2. Przypominamy, że nasza parafia współpracuje z Bractwem Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie. Bractwo to prowadzi Kuchnię Brata Alberta dla bezdomnych i potrzebujących. Możemy ich wspomóc wrzucając do naszego kontenera (na parkingu) używane ubrania oraz rzeczy tekstylne. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

3. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę (19.11) o godz. 19.00.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.

5. Jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Powiązane zdjęcia: