Ogłoszenia, 30.06.2024

1. Przypominamy, że również w okresie wakacyjnym można skorzystać z darmowych porad psychologicznych, po wcześniejszym, telefonicznym, umówieniu się.

2. Spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików „Skorpion” odbywają się w niedziele od 14.30 do 17.30.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.

4. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę w całości będą przeznaczone na budowę kościoła (zagospodarowanie terenu przykościelnego).

5. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

6. Wszystkim parafianom udającym się w tym tygodniu na wypoczynek wakacyjny życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego.

7. Komunikat Metropolity Lubelskiego. Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia! 75 lat temu na obrazie Matki Bożej Częstochowskiej w Katedrze Lubelskiej pojawił się znak, który dla wiernych – żyjących w smutnej i wrogiej dla Kościoła rzeczywistości Polski rządzonej przez komunistów – stał się znakiem nadziei. Umocnił ich wiarę w Bożą obecność w dziejach narodu i bliskość wstawienniczej opieki Matki Bożej. Zapraszam Was wszystkich w dniu 3 lipca br. na Mszę Świętą odpustową o godz. 19.00, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Po liturgii wyruszy tradycyjna procesja różańcowa. Uroczystość zakończymy Apelem Jasnogórskim na Placu Katedralnym. Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy pod hasłem „Pokój i dobro”. Konferencje i rozważania w czasie pielgrzymki głosić będą Bracia Mniejsi Kapucyni, którzy przeżywają w tym roku trzechsetną rocznicę przybycia do Lublina. Idąc ku Jasnej Górze będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Jak co roku pielgrzymkę rozpocznie Eucharystia sprawowana w Katedrze o godzinie 8.30. Kontynuujemy wariant uczestnictwa pod hasłem „Ile możesz”, pozwalający przebyć fragment pielgrzymiej drogi. Zapraszając na Święto Maryjne oraz na pielgrzymi szlak ku Jasnej Górze, z serca wszystkim błogosławię. Wasz biskup Stanisław.

Powiązane zdjęcia: