Ogłoszenia, 31 stycznia 2021 roku

  1. Bóg zapłać ks. Grzegorzowi Ogorzałkowi, seminaryjnemu ojcu duchownemu, za wygłoszone dla nas Słowo Boże i zapewniamy o naszej modlitwie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a szczególnie o modlitwie za naszych Kleryków i Wychowawców z Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
  2. We wtorek (02.02) święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00. Prosimy zabrać ze sobą gromnice. Ofiary jakie będziemy składać na tacę będą przeznaczone na zakony i ich działalność.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
  4. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  5. W ostatnią niedzielę stycznia, 31 stycznia 2021 roku, obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Jak co roku jest on zachętą do modlitwy i materialnego wsparcia misjonarzy i misjonarek, którzy ofiarną pracą niosą pomoc najbiedniejszym z biednych. Przez całe stulecia trędowaci znajdowali schronienie przy kościołach i klasztorach, gdzie powstawały pierwsze leprozoria. Idąc za Chrystusem, który litując się nad trędowatymi uzdrawiał ich, wielcy święci nie bali się zbliżać do tych, których sam widok wywoływał paniczny lęk i trwogę. Stanowią oni i dziś inspirację dla misjonarzy pracujących wśród trędowatych w Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy na dalekich Wyspach Pacyfiku. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek, na ten cel.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii.
  7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą w całości przeznaczone na budowę kościoła.