Ogłoszenia, 12.06.2022 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Procesja Bożego Ciała 16. czerwca (czwartek) będzie wyrazem naszej czci do Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. Procesja rozpocznie się mszą św. o godz. 9.00. Po mszy (bez homilii) wyruszymy w uroczystej procesji ulicami: Malinową, Jagodową, Berberysową, Borówkową, Dębową, Brzozową, Bukową, Klonową, Jeżynową, Malinową. Przy drugim ołtarzu (ul. Brzozowa) będzie homilia. Potem udamy się procesyjnie do kościoła na mszę św. o godz. 11.00 (bez homilii). Tak więc, można rozpocząć osobistą procesję mszą św., lub mszą św. zakończyć. Proszę serdecznie o udekorowanie trasy, domów. Zachęcam dziewczynki do sypania kwiatów. Niech będzie to wyraz naszej radości za wszelkie łaski Boże.

2. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za posprzątanie i dbałość o wystrój naszego kościoła.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich Rodzin w piątek (17.06) o godz. 16.30. Po spowiedzi spotkanie organizacyjne.

4. W przyszłą niedzielę zastęp harcerek organizuje kiermasz ciast. Ciasta będą sprzedawać po mszach. Zebrane pieniądze posłużą na dofinansowania do obozów i zakup sprzętu harcerskiego.

5. W miesiącu czerwcu nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. wieczornej.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

7. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 17 czerwca 2022 r. (piątek po uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej), wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.