Ogłoszenia, 05.06.2022 – Zesłanie Ducha Świętego

  1. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele po mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy Rodziny z Dziećmi do modlitwy w naszych intencjach Litanią do Serca Pana Jezusa.
  2. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy w Tradycji Kościoła drugi dzień Zielonych Świąt, tj. święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę (12. Czerwca) o godz. 16.00 w miejscowości Kolonia Biskupie 80 C, przy krzyżu, będzie odprawiona msza święta polowa z okazji poświęcenia pól. Zapraszamy mieszkańców Kolonia Biskupie, Długiego oraz wszystkich chętnych, do wspólnej modlitwy o rolnicze urodzaje.
  4. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone w całości na budowę kościoła. Zbieramy na wykonanie, docelowego, kamiennego ołtarza i ambonę.

Komunikat Metropolity Lubelskiego z okazji ustanowienia sanktuarium Świętej Rodziny
Umiłowani w Chrystusie Panu! Za trzy tygodnie zakończy się ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Rodziny. Jego zwieńczeniem będzie dziesiąte Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie, w dniach 22-26 czerwca 2022 r., oraz towarzyszące mu w tych dniach obchody diecezjalne, które zakończą się 26 czerwca. Trwajmy w tych dniach na modlitwie także w naszych parafiach i rodzinach.
Trwałą pamiątką obchodów Roku Rodziny w archidiecezji lubelskiej będzie ustanowienie Sanktuarium Świętej Rodziny. Uroczystość ta będzie miała miejsce 9 czerwca o godz. 18.00 w kościele Świętej Rodziny w Lublinie na Czubach, w 35. rocznicę wizyty Świętego Jana Pawła II.
Podczas uroczystości będziemy się modlić za nasze rodziny, aby były Bogiem silne i przekazywały młodemu pokoleniu najcenniejsze wartości. Otoczmy szczególną modlitwą rodziny przeżywające kryzys i borykające się z trudnościami. Będzie to również czas dziękczynienia za dar rodzin, w których wzrastaliśmy i aktualnie żyjemy, oraz za łaski otrzymane w Roku Rodziny.
Serdecznie zapraszam kapłanów i wiernych do uczestnictwa w tych obchodach
i z serca Wam wszystkim błogosławię.
Wasz Biskup Stanisław.