Ogłoszenia, 03.09.2023

1. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie 26. maja 2024 r. W związku z tym, do końca września, prosimy o zgłaszanie się chętnych, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament w naszej parafii.

2. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie w maju 2024 r. Chętni kandydaci mogą się zapisać, do końca września. Dotyczy: obecnej młodzieży z klas 8. szkół podstawowych i szkół średnich.

3. Ogłoszenia gospodarcze. Trwają prace wykończeniowe kościoła. W wakacje udało nam się wykonać: ołtarz główny, wykonaliśmy fotele i siedziska w prezbiterium, wykonaliśmy klęczniki i konfesjonały przenośne, wyremontowaliśmy konfesjonał główny, odebraliśmy obrazy do kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia, wyremontowaliśmy główne schody do domu parafialnego. Dziękuję z całego serca wszystkim ofiarodawcom, za wsparcie finansowe. W planach mamy: wykończenie kaplicy Matki Bożej, wymiana ławek na chórze, wykonanie ławek do kaplicy Matki Bożej. Zachęcam do wsparcia finansowego, aby nasza świątynia była jeszcze piękniejsza. Można także odpisać od podatku darowiznę na budowę kościoła. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Dziękuję Paniom z Kółka Różańcowego, za dbanie o kwiaty przy krzyżu i figurce Matki Bożej.

4. W Domu Parafialnym w tym roku szkolnym będą się odbywać zajęcia: Karate tradycyjne (informujemy, że z naszej sekcji mamy mistrzynię świata, mistrzynię Europy i kadrowiczów Polskiej sekcji Karate Tradycyjne; jesteśmy z tego powodu bardzo dumni!), aerobik, zumba, ognisko muzyczne, bezpłatne porady psychologiczne. Serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej www.milosierny.pl.

5. Na terenie naszej parafii działała ewangelizacyjna Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Cotygodniowe spotkania odbywają się w domu prywatnym. Jest to czas uwielbienia Boga, rozważania Słowa Bożego oraz dzielenia się życiem wiary.

6. Legion Maryi zaprasza na wspólne spotkania i modlitwę w środy, po mszy świętej.

7. Spotkania grupy wsparcia (Anonimowych Alkoholików) „Skorpion” odbywają się co niedziele w godz. 15.00-17.30. Zapraszamy nie tylko chorych na chorobę alkoholową, ale także ich rodziny, sąsiadów, ludzi z poza parafii. Po prostu wszystkich potrzebujących pomocy!

8. Zapraszamy chłopców do grupy ministrantów. Chętni mogą się zgłaszać do zakrystii.

9. W sobotę 9 września o godz. 10.00 odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie oazy czyli Ruchu Światło-Życie. W naszej parafii działają oddzielne grupy dla uczniów szkoły podstawowej oraz dla licealistów. Oazowicze w swoich grupach wiekowych mogą poznać Boga i odkryć swoje miejsce w Kościele. Serdecznie zapraszamy dzieci po Pierwszej Komunii Świętej i młodzież do dołączenia do tych grup.

10. Zapraszamy do Ogniska muzycznego . Można nauczyć się grać na skrzypcach, pianinie, gitarze, ukulele, keyboardzie.Zapisy odbędą się w niedzielę o godz. 11.45 i poniedziałek o godz. 17.00 w sali katechetycznej.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone w całości na budowę kościoła.

12. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Powiązane zdjęcia: