Ogłoszenia, 17.09.2023

1. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii będzie 26. maja 2024 r. W związku z tym, do końca września, prosimy o zgłaszanie się dzieci, które chciałyby przyjąć ten sakrament w naszej parafii. Pierwsze spotkanie Rodziców i Dzieci odbędzie się (1.10) po mszy św. o godz. 11.00.

2. Sakrament bierzmowania dla młodzieży z klas 8. szkoły podstawowej i starszych (ze szkół średnich) planowany jest na wiosnę przyszłego roku. W związku z tym, do końca września prowadzone są zapisy chętnych.

3. W Domu Parafialnym są prowadzone zajęcia: Karate tradycyjne, ognisko muzyczne (gdzie można nauczyć się grać na skrzypcach, pianinie, gitarze, ukulele, keyboardzie), dla kobiet zajęcia z aerobiku i fitness. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

4. Zapraszamy na spotkania grupy oazowej. Odbywają się one w każdą sobotę. Młodzież o godz. 9.30, a dzieci o godz. 11.00. Więcej na ten temat, na naszej stronie internetowej.

5. Zapraszamy chłopców do grupy ministrantów. Chętni mogą się zgłaszać do zakrystii.

6. W trosce o duszpasterstwo młodzieży i ważny czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje wydarzenie „Rozpaleni”, które odbędzie się 23 września w hali Targi Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11) w godzinach od 10.00 do 15:00. Spotkanie ma na celu ewangelizację oraz ukazanie radosnego Kościoła, któremu zależy na przyszłości młodego człowieka dojrzewającego w wierze.
Z kolei 30 września w Hali Globus w Lublinie odbędzie się 24-godzinne spotkanie modlitewne pod hasłem „Ja Jestem”. W programie Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, a także konferencje gości z Polski i z zagranicy. Uczestnicy mogą brać udział w całości spotkania lub w wybranych częściach. Bilety i więcej szczegółów na stronie internetowej www.jajestem.pl.
Organizatorem spotkania jest Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

8. Jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Powiązane zdjęcia: